Grzechy pracowników, a monitoring GPS
Czy wiesz, że głównym zadaniem monitoringu GPS nie jest śledzenie pracowników?
Głównym celem monitorowania pracowników nie jest wcale szpiegowanie. Zazwyczaj pracodawca lub zarządzający flotą nie ma czasu na sprawdzanie wszystkich przejazdów – jego czas jest zbyt cenny, by bawić się w szpiega. A mimo to wydajność i sposób użytkowania pojazdów wzrasta i to o kilkadziesiąt procent. Dlaczego? Bo pracownik myśli, że jest śledzony. Jeżeli pracownik będzie używał samochodu do celów prywatnych, będzie jeździł zbyt szybko, na spotkaniach spędzi za mało czasu, wybierze zbyt długie trasy- wie, że pracodawca może to zobaczyć.
Nigdy nie ma pewności, kiedy zostanie skontrolowany, więc cały czas musi go eksploatować w sposób poprawny.
Czy wiesz jakie są najczęstsze grzechy pracowników?
Powszechnie znane są żarty taki jak np.: „Jaki samochód potrafi wjechać na wysoki krawężnik z prędkością 80 km/h? Służbowy”. To jest smutna prawda. Pracownik nie dba o samochód, dlatego, że nie jest jego. Systemy monitoringu GPS, takie jak IKOL, ograniczają marnowanie pojazdów przez pracowników. Jakie są te grzechy?
- Kradzież paliwa: według różnych statystyk w przypadku dużych maszyn budowniczych i rolniczych kradzieży paliwa dopuszcza się od 10% do nawet 40% pracowników!
- Nadmierne spalanie: służbowym samochodem najłatwiej przyspieszać na niskich biegach i spalać nawet do 25 litrów.
- Prywatne użytkowanie: weekendowe wycieczki, jeżdżenie po mieście w prywatnych sprawach może osiągać ogromne rozmiary.
Czy wiesz jak monitoring GPS może poprawić wydajność Twojej floty?
Z wszystkimi powyższymi grzechami bez trudu rozliczy się monitoring GPS. Dzięki instalacji lokalizatora GPS w swojej flocie możesz zintegrować pojazd z kartą paliwową, która rozliczy pracownika z każdego litra. Moduł będzie kontrolował także poziom paliwa w baku, więc spuszczenie go zostanie odnotowane. To jednak nie wszystko! Lokalizatory IKOL kontrolują sposób użytkowania pojazdu, pojawią się więc oszczędności związane ze spalaniem oraz ze złym prowadzeniem. Tak samo znika problem rozliczenia prywatnego i służbowego użytkowania auta – wystarczy przełączyć w aplikacji mobilnej podróż prywatną na służbową i od tej pory jest jasne kto płaci, za przebyte kilometry. Jeśli jednak opcja jest zbyt angażująca, można rozliczyć pracownika na podstawie raportu z przebytych tras – te w godzinach pracy uznać za służbowe, a całą resztę za prywatne.
Sprawdź monitoring GPS od IKOL i rozlicz grzechy pracowników!
W ofercie lokalizatorów GPS od IKOL znajduje kilka różnych urządzeń, które w zależności od potrzeb mogą kontrolować mniejszy lub większy zakres działań pracownika. Są to m.in.:
- spalanie podczas podróży
- przebyte trasy
- bieżąca lokalizacja
- napięcie w akumulatorze
- przekroczenie wybranych rejonów
- postoje
- i wiele więcej
Sprawdź ofertę modułów GPS i wybierz jeden dla siebie! Jeśli masz więcej pytań na temat monitoringu GPS dla flot samochodowych, zadaj je nam już dziś za pomocą maila, chatu lub telefonicznie – niezwłocznie rozwiejemy wątpliwości i pomożemy Ci dobrać urządzenie do potrzeb floty.
Kategorie: Monitoring GPS dla firm, Wszystkie artykuły, Zarządzanie flotą GPS | Tagi: GPS monitoring, monitoring pracowników, monitoring paliwa, gps | Komentarze: Brak