Home -  Wszystkie artykuły -  Gwiazda wśród aut – Mercedes – zabezpiecz go przed kradzieżą!

Gwiazda wśród aut – Mercedes – zabezpiecz go przed kradzieżą!

21 lipca 2023
zabezpieczenie antykradzieżowe do mercedesa

Gwiazda, którą Mercedes ma w swoim logo, kojarzy się z jakością, luksusem, bezpieczeństwem i jest rozpoznawalna na całym świecie. Marka, która od ponad stu lat produkuje samochody osobowe, ciężarowe oraz autobusy zaskarbiła sobie liczne grono fanów, produkując ponad 550 różnych modeli. Za co można pokochać Mercedesa? Przede wszystkim za trwałość, dbanie o szczegóły oraz troskę o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Niestety Mercedesy są bardzo chętnie kradzione. Z uwagi na ich wysoką cenę, złodzieje chętnie polują na nowe modele i roczniki. Na czarnym rynku schodzą jak świeże bułeczki, nic więc dziwnego, że każdy rozsądny kierowca chce je wyposażyć w dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe. Właśnie dla takich posiadaczy Mercedesa mamy propozycję ochrony pojazdu godną gwieździstej marki. Jaką? Zapraszamy do lektury!

Początki Mercedesa – jak zaczęła się cała historia?

Zanim jednak przejdziemy do zabezpieczeń antykradzieżowych, warto poświęcić chwilkę i przeczytać streszczenie historii Mercedesa, ponieważ jest dosyć niezwykła. Już samo to, że jej początkowa nazwa wcale nie brzmiała Mercedes – Benz powinno zaciekawić fanów.

Otóż wszystko zaczęło się od dwóch Panów, działających niezależnie od siebie – Karla Benza oraz Gottlieba Daimlera. Tych dwóch Niemców rozpoczęło pracę nad stworzeniem samochodu w bardzo podobnym czasie. Benz utworzył swoją firmę w 1883 roku, zaś Daimler w 1890. Na początku to Benz zdawał się prowadzić w wyścigu o skonstruowanie auta. W 1886 roku zbudował pierwszy silnik, który można było wykorzystać w pojeździe. W tym samym roku silnik został zamontowany w trójkołowym pojeździe, który dziś jest uważany za pierwszy samochód. Karl Benz natomiast, jest uważany za pierwszego posiadacza prawa jazdy, gdy uzyskał zgodę na poruszanie się nim po ulicach.

Co w tym czasie robił Daimler? Na 3 lata przed pojazdem Benza stworzył z Wilhelmem Maybachem eksperymentalny silnik, który nazwano Zegarem Stojącym (ze względu na jego wygląd). Jego mniejsza wersja została z powodzeniem zamontowana w pierwszym na świecie motocyklu. Jednak Panowie na tym nie poprzestali! Już w 1890 roku zamówili powóz, do którego zamontowali silnik spalinowy, tworząc tym samym pierwszy na świecie czterokołowy pojazd napędzany silnikiem.

A gdzie w tym wszystkim podziała się nazwa marki – Mercedes? Jak się okazuje, jest to wyjątkowa historia. Główną rolę gra w niej Emil Jelinek – przedsiębiorca, ambasador i wielki pasjonat motoryzacji, który dopatrzył się przyszłości w pojazdach spalinowych. W 1887 zamówił u Daimlera pierwszy samochód, który tak mu się spodobał, że kupował potem każdy następny model. W końcu przypadł mu zaszczyt nazwania innowacyjnego pojazdu z silnikiem z przodu, którego był pomysłodawcą. Nie myśląc długo, wybrał imię swojej córki – Mercedes – i tak powstała nazwa dla marki.

Natomiast równie ciekawe jest połączenie obu firm – Daimlera oraz Benza. Jak taka silna konkurencja postanowiła się sprzymierzyć i rozpocząć wspólne działania? Odpowiedź jest prosta – zmusiła ich do tego ekonomia. Po pierwszej wojnie światowej zapotrzebowanie na samochodu znacznie osłabło, ponieważ mało kogo było na nie stać. Firmy mocno odczuły kryzys, dlatego też postanowiły podać sobie dłonie i 28 czerwca narodziła się firma Daimler – Benz, czyli matka marki Mercedes – Benz.

Właśnie w ten sposób utworzyli markę, która dziś jest znana na całym świecie. Znaczek trójramiennej gwiazdy, który zdobi maski Mercedesa, jest symbolem luksusu, komfortu, bezpieczeństwa i innowacji. Firma nie ustaje w staraniach, aby cały czas zaskakiwać i rozpieszczać swoich wiernych klientów, a Ci doceniają jej kunszt.

Kradzieże Mercedesa w Polsce

Przejdźmy jednak do mniej przyjemnej części historii Mercedesa – kradzieży aut. A tych nie brakuje! Przykładem jest zuchwała kradzież, do której doszło w Chłopicach,  w styczniu 2023 roku. Złodziej zauważył Mercedesa z kluczykami w środku stojącego na prywatnej posesji. Nie zastanawiając się długo, wsiadł, odpalił silnik i odjechał. Właściciel w tym czasie był w pomieszczeniach gospodarczych i przygotowywał drewno opałowe, aby przewieźć je rzeczonym autem do domu. Prawdopodobnie po tym zdarzeniu już nigdy nie zostawił kluczyków w stacyjce!

W tym samym miesiącu, w oddalonym o kilkaset kilometrów Tomaszowie, 21-latek włamał się do warsztatu, skąd ukradł Mercedesa. Sprawie dodaje pikanterii fakt, że oskarżony był znajomym właściciela zakładu. Skradziony samochód miał wartość szacowaną na 30 tysięcy złotych – całkiem spora suma, z której stratą z pewnością ciężko się pogodzić właścicielowi.

Nie tylko najnowsze roczniki Mercedesa padają ofiarą kradzieży – przekonał się o tym mieszkaniec Człuchowa, który w swojej hali miał dwa klasyczne modele o wartości 140 tysięcy złotych. W nocy z 28 lutego na 1 marca sześciu sprawców włamało się do pomieszczeń, gdzie były trzymane samochody i ukradli je wraz z dużą ilością części i narzędzi. Widać, że nawet klasyczne auta nie są bezpieczne, jeśli chodzi o Mercedesy.

Ponieważ w nowych Mercedesach bardzo chętnie jest montowany system keyless, złodzieje coraz częściej używają zaawansowanych technologicznie metod kradzieży. Przykładem jest sprawa z kwietnia 2018 roku, kiedy to dwóch złodziei weszło na prywatną posesję. Zwabił ich tam widok luksusowego Mercedesa. Do kradzieży, która trwała krócej niż 2 minuty, użyli popularnej walizki – jeden z nich odbierał sygnał z kluczyka przy drzwiach, a drugi czekał na otwarcie samochodu, dzierżąc drugą walizkę. Gdy tylko zwolniły zamki, Panowie weszli do auta i odjechali w siną dal.

To tylko przykłady. Historii o kradzieży Mercedesów jest dużo, dużo więcej. Pozostaje więc pytanie: jak zabezpieczyć Mercedesa przed kradzieżą?

Niezawodne zabezpieczenie antykradzieżowe do Mercedesa – IKOL SVR!

Z odpowiedzią przychodzi system radiowej lokalizacji IKOL SVR, który sprawdzi się w przypadku tak innowacyjnych samochodów, jak Mercedesy. Rozwiązanie opiera się na nadajnikach radiowych, które montuje się w ukrytym miejscu w aucie. Po kradzieży są one uruchamiane, a następnie lokalizowane przez ekipę poszukiwawczą. Następnie we współpracy z policją samochód jest odzyskiwany i zwracany właścicielowi. Prosta procedura, która oszczędza wielu nerwów!

System radiowej lokalizacji posiada kilka kluczowych cech, które zapewniają sprawne odzyskiwanie pojazdów. Po pierwsze, każdy właściciel IKOL SVR ma w pakiecie ochronę Centrum Operacyjnego, które działa 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Oznacza to, że kiedykolwiek ukradną Ci Mercedesa, IKOL jest gotowy przyjąć Twoje zgłoszenie i rozpocząć poszukiwania.

SVR jest także odporny na złodziei – nie ważna, jaką metodą ukradną samochód i jakich środków użyją, aby to zatuszować – samochód nadal będzie do namierzenia. Nie pomoże zagłuszarka, ani ukrycie w garażu, tuneli czy kontenerze. Nawet wywiezienie do najgłębszego lasu nic nie da. Systemu radiowej lokalizacji pojazdów nie da się ani oszukać, ani zniwelować.

IKOL SVR jest dostępny w kilku wersjach – najbardziej podstawowa to same nadajniki radiowe, zaś w kolejnych dochodzą takie udogodnienia jak dedykowane alerty, monitoring GPS czy innowacyjna kamera samochodowa. Każda kolejna wersja posiada funkcjonalności poprzedniej, tak więc na im więcej się zdecydujesz, tym więcej zyskujesz. Jednak każda z wersji ma tę samą skuteczność na poziomie 98%.

Mercedesy odzyskane przez IKOL!

Nie są to jednak czcze przechwałki – IKOL SVR odzyskał w przeszłości wiele Mercedesów, a dwa z nich przybliżymy tutaj, abyście mieli pogląd na skuteczność systemu.

Pierwsze z nich miało miejsce 8 czerwca 2020 roku, w pełni pandemii. Dzień wcześniej właściciel Mercedesa A 200 został okradziony, gdy jak zwykle pozostawił swoje auto na ulicy Białegostoku. Złodzieje nie wiedzieli jednak, że było wyposażone w nadajnik radiowy. Po kradzieży udali się do dziupli w Ostrowi Mazowieckiej, by najprawdopodobniej rozebrać samochód na części i sprzedać. Na szczęście udało się ich schwytać i postawić przed sądem. Natomiast auto zostało zwrócone w całości właścicielowi.

Drugie odzyskanie miało miejsce nie tak dawno, bo 21 kwietnia 2023 roku. Okoliczności były dość niezwykłe, ponieważ auto skradziono we francuskim Paryżu. Należało ono do polskiej wypożyczalni, która zawczasu zabezpieczyła Mercedesa A 45 S systemem radiowym IKOL SVR. Była to wersja Sky, która poza nadajnikiem radiowym oferuje także moduł GPS. Właściciel zgłosił kradzież po tym, jak dostał powiadomienie o braku zasilania w lokalizatorze GPS. Akcja nabrała tempa i już dzień później samochód został odnaleziony, a złodzieje schwytani.

Jak więc widzisz, skuteczność systemu mówi sama za siebie. Mercedes, szczególnie wersje najnowsze oraz klasyczne, to łakomy kąsek dla złodzieja. Warto więc wyposażyć go w system SVR i pozbyć się z głowy widma kradzieży. Jeśli chcesz zabezpieczyć swojego Mercedesa, kliknij w przycisk poniżej, który odeśle Cię do formularza ofertowego. Gdy go wypełnisz, niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy, aby przekazać szczegóły na temat zabezpieczenia.

Poproszę ofertę na IKOL SVR!

Kategorie: Wszystkie artykuły | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

monitoring gps busa - udostepnianie lokalizacji

Monitoring GPS busa – udostępnianie lokalizacji pasażerom

 30 sierpnia 2021

Jesteś kierowcą busa bądź autokaru i chcesz udostępniać swoją lokalizację pasażerom? Skorzystaj…

Czytaj więcej
monitoring GPS dla firm co zyskasz

Monitoring GPS we flocie – korzyści

 6 listopada 2018

Telematyka w samochodach flotowych to dzisiaj rzecz tak podstawowa, jak apteczka i gaśnica. Dlaczego? Przypomnimy…

Czytaj więcej