Home -  Wszystkie artykuły -  Historia jednego napadu

Historia jednego napadu

10 maja 2007
Odzyskanie peugeota

Pan Henryk jest emerytem prowadzącym aktywny tryb życia i często wykorzystującym swój samochód do poruszania się po mieście.

Marka: 
Peugeot (wartość ok. 80000 PLN)
Miejsce kradzieży: 
Kraków
Miejsce odnalezienia: 
Kraków
Data kradzieży: 
10 maja 2007
Data odnalezienia: 
10 maja 2007

 

Pewnego dnia, gdy spieszył się na spotkanie z przyjaciółmi wydarzyła się niemiła przygoda. Wysiadając ze swojego Peugeota stanął twarzą w twarz z dwoma młodymi bandytami. Zaatakowany nie potrafił odwieść bandytów od zamiaru kradzieży samochodu. Został dodatkowo pobity. Jednak niezwłocznie udał się na najbliższy posterunek Policji, aby dokonać zgłoszenia kradzieży i podać okoliczności towarzyszące temu zajściu. Od razu po zgłoszeniu na Policji Pan Henryk powiadomił telefonicznie o fakcie kradzieży samochodu Centrum Operacyjne IKOL gdyż jego samochód był wyposażony w System Lokalizacji i Odzyskiwania Skradzionych Pojazdów. Pan Henryk zawsze obawiał się, że historia tego rodzaju może mu się przydarzyć IKOL i niestety się nie mylił.

Załoga IKOL po zgłoszeniu kradzieży przez klienta namierzyła jego samochód podczas jazdy. Po przekazaniu informacji Policja podjęła decyzję o wysłaniu zwiększonych sił ze względu na to, że kradzieży towarzyszył napad. Pracownik IKOL wraz z towarzyszącymi mu funkcjonariuszami Policji odnalazł, po pół godzinie od zgłoszenia kradzieży, skradziony samochód. Stał on po prostu zaparkowany na ulicy. Okazało się, że bandyci po kradzieży uciekli parkując auto, z zamiarem powrotu po nie po kilku dniach.

Choć Panu Henrykowi nie udało się pociągnąć do odpowiedzialności napastników, gdyż nie zostali oni odnalezieni przez Policję, to jednak był zadowolony z szybkiego odzyskania swojego Peugeota w nienaruszonym stanie.

 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

IKOL SVR – nasza oferta

Kategorie: Wszystkie artykuły, Odzyskania dzięki IKOL SVR | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

alert dowolnego obszaru w monitoringu gps

Alert dowolnego obszaru – monitoring GPS, który dopasowuje się do Ciebie

 21 lipca 2014

Wyznacz dowolny obszar z monitoringiem GPS Alerty obszarów, poprzez SMS lub email informujące o wejściu…

Czytaj więcej
ciekawe gadżety z GPS

Nietypowe i ciekawe gadżety z systemem GPS

 16 kwietnia 2018

GPS to nie tylko lokalizatory i nawigacja, z systemu GPS korzystają także twórcy gier. Ale…

Czytaj więcej