Home -  Odzyskania -  Historia jednego napadu

Historia jednego napadu

10 maja 2007
radiowa-lokalizacja-po-kradziezy-peugeota

Pan Henryk jest emerytem prowadzącym aktywny tryb życia i często wykorzystującym swój samochód do poruszania się po mieście.

Marka: 
Peugeot (wartość ok. 80000 PLN)
Miejsce kradzieży: 
Kraków
Miejsce odnalezienia: 
Kraków
Data kradzieży: 
10 maja 2007
Data odnalezienia: 
10 maja 2007

 

Pewnego dnia, gdy spieszył się na spotkanie z przyjaciółmi wydarzyła się niemiła przygoda. Wysiadając ze swojego Peugeota stanął twarzą w twarz z dwoma młodymi bandytami. Zaatakowany nie potrafił odwieść bandytów od zamiaru kradzieży samochodu. Został dodatkowo pobity. Jednak niezwłocznie udał się na najbliższy posterunek Policji, aby dokonać zgłoszenia kradzieży i podać okoliczności towarzyszące temu zajściu. Od razu po zgłoszeniu na Policji Pan Henryk powiadomił telefonicznie o fakcie kradzieży samochodu Centrum Operacyjne LOJACK gdyż jego samochód był wyposażony w System Lokalizacji i Odzyskiwania Skradzionych Pojazdów. Pan Henryk zawsze obawiał się, że historia tego rodzaju może mu się przydarzyć LOJACK i niestety się nie mylił.

Załoga LoJack po zgłoszeniu kradzieży przez klienta namierzyła jego samochód podczas jazdy. Po przekazaniu informacji Policja podjęła decyzję o wysłaniu zwiększonych sił ze względu na to, że kradzieży towarzyszył napad. Pracownik LoJack wraz z towarzyszącymi mu funkcjonariuszami Policji odnalazł, po pół godzinie od zgłoszenia kradzieży, skradziony samochód. Stał on po prostu zaparkowany na ulicy. Okazało się, że bandyci po kradzieży uciekli parkując auto, z zamiarem powrotu po nie po kilku dniach.

Choć Panu Henrykowi nie udało się pociągnąć do odpowiedzialności napastników, gdyż nie zostali oni odnalezieni przez Policję, to jednak był zadowolony z szybkiego odzyskania swojego Peugeota w nienaruszonym stanie.

 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

IKOL SVR – nasza oferta

Kategorie: Odzyskania, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

fuel

Jak sprawdzić koszt paliwa spalonego na danym odcinku?

 18 września 2017

Zastanawiasz się, jak szybko oszacować koszty paliwa spalanego na danym odcinku, np. z domu do…

Czytaj więcej
wasps

„Osy” w służbie bezpieczeństwa

 13 maja 2015

Osy na uwięzi Jeden z amerykańskich holdingów obronnych we współpracy z armią opracowuje nowy system…

Czytaj więcej