Home -  Wszystkie artykuły -  IKOL Quick – lokalizator GPS z najszybszym montażem!

IKOL Quick – lokalizator GPS z najszybszym montażem!

23 listopada 2022
lokalizator GPS z szybkim montażem

Wiecie czemu zawdzięcza swoją nazwę IKOL Quick? Instalacji, która jest niesamowicie szybka (ang. „quick” oznacza „szybko”)! Aby zamontować moduł, wystarczy mieć tylko klucz nasadowy lub francuski oraz wolne 2-3 minuty. Jednak to nie jedyne zalety modułu GPS IKOL Quick. Ten nowy produkt ma szansę zostać Twoim ulubieńcem wśród modułów GPS – przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej!

IKOL Quick – lokalizator GPS, z którego będziesz zadowolony

Wcześniej wspomniana szybka instalacja jest jedną z wielu, jednak bardzo ważną korzyścią. Aby zamontować IKOL Quick w samochodzie, nie trzeba rozbierać całego auta ani ingerować w elektronikę – wystarczy podnieść maskę i podłączyć go do akumulatora. Poniżej znajdziecie dedykowany film, który przygotowaliśmy, by każdy mógł zobaczyć, jak dokładnie wygląda podłączenie modułu.

 

Jak więc widzicie, wszystko sprowadza się do lekkiego odkręcenia dwóch śrub, podłączenia odpowiednich kabli (czerwony do plusa, czarny do minusa), oraz przyklejenia go do akumulatora. Jest to na tyle proste, że nawet osoba bez doświadczenia w mechanice może to zrobić. Dodatkowo montaż trwa tak krótko, że w ciągu kilku godzin można w ten sposób wyposażyć małą flotę, a przez cały dzień i dużą!

Jakie usługi oferuje IKOL Quick?

Tak jak wszystkie lokalizatory GPS od IKOL, Quick poza łatwym montażem oferuje również szereg, które są przydatne równocześnie dla prywatnych aut, jak i całych flot. Pierwszą i najbardziej podstawową jest dostęp do lokalizacji na żywo. O każdej porze dnia i nocy możesz sprawdzić, czy samochód jest tam, gdzie powinien. Na szczęście nie ma potrzeby siedzenia i śledzenia lokalizacji na żywo cały czas, ponieważ użytkownik Quicka zyskuje również dostęp do historii przebytych tras, które będą dokładnie odwzorowane.

A jeśli już przy historii tras jesteśmy, moduł oferuje bardzo przydatną funkcję, jaką jest dekodowanie adresów postoju. Brzmi enigmatycznie, a w praktyce oznacza, że za każdym razem, gdy gdzieś się zatrzymasz, zamiast dostać współrzędne geograficzne, na raporcie wyświetli Ci się dokładny adres. Lokalizator IKOL Quick oferuje także częstą wysyłkę pozycji na żywo na terenie Polski oraz Unii Europejskiej.

Co jeszcze zyskasz z IKOL Quick?

Moduł IKOL Quick oferuje dostęp do wielu raportów i alertów. Dzięki nim możesz monitorować stan auta na bieżąco, a także analizować historyczne wydarzenia i wyciągać wnioski. Wśród najbardziej popularnych i przydatnych alertów znajduję się: alert ruchu, alert odholowania czy alert przekroczenia prędkości. Za każdym razem, gdy lokalizator wykryje któreś z tych wydarzeń, dostaniesz informację poprzez e-mail, SMS lub powiadomienie push w aplikacji IKOL Tracker.

Z lokalizatorem IKOL Quick zyskasz dostęp do szeregu raportów, które posiadają wiele użytecznych informacji. Dzięki nim możesz przeanalizować podróże, prędkość czy przejazdy w danym okresie, a następnie wyciągnąć wnioski – czy nie jeździsz za szybko? Czy Twoje trasy są optymalne? Na te i inne pytania odpowiedzą poszczególne raporty.

Wśród nich znajdą się również takie dedykowane flotom aut – niezastąpione narzędzia dla każdego fleet managera. Dzięki nim sprawdzi raport z podróży do klientów, rozdzieli podróże prywatne od służbowych, przeanalizuje spalanie paliwa, a także jego zakup i wiele innych. Warto również dodać, że IKOL Quick daje dostęp do Elektronicznej Ewidencji Przebiegu Pojazdu, dzięki której każdy właściciel floty samochodów może odliczyć 100% VAT-u za wszystkie koszty związane z autem – od kupna, przez paliwo po koszty serwisowe.

Dodatkowe usługi lokalizatora GPS IKOL Quick

Lokalizator IKOL Quick posiada także dodatkowe usługi jak dostęp do dedykowanych Widgetów oraz  możliwość połączenia z czujnikiem temperatury i wilgoci. Te dodatkowe informacje płynące z sensora, będą świetnym rozwiązaniem dla przewozów żywności czy leków, gdzie oba parametry mają ściśle wyznaczone normy. Godny zaznaczenia jest też fakt dostępu do funkcji IKOL e-Toll, która pozwoli w szybki i prosty sposób zapłacić za bramki na drogach krajowych oraz płatnych odcinkach autostrad.

Wygoda użytkowania to również ważna cecha lokalizatora IKOL Quick. Moduł można kontrolować w dwojaki sposób – przez aplikację mobilną IKOL Tracker lub system dostępny na stronie internetowej. W zależności od potrzeb i preferencji użytkownika można odczytać dane z poziomu smartphone’a, tabletu, laptopa lub komputera stacjonarnego. Zarówno aplikacja, jak i system są intuicyjne w obsłudze, a w razie wątpliwości dostępne są materiały, z których dowiesz się jak z nich korzystać.

Wybierz IKOL Quick dla floty lub samochodu prywatnego!

Podsumowując, IKOL Quick to świetny wybór zarówno dla floty samochodów, jak i prywatnego auta. Jego szybka i prosta instalacja to ogromna oszczędność czasu, natomiast dostęp do raportów i alertów da możliwość realnego ograniczenia kosztów związanych z autem. Możliwość doposażenia w czujnik temperatury oraz obsługa z urządzeń mobilnych i stacjonarnych sprawia, że IKOL Quick nie tylko ułatwi, ale też umili Ci wszystkie czynności związane z obsługą modułu GPS.

Sprawdź IKOL Quick

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Lokalizator GPS a nawigacja

Zwykła nawigacja, a lokalizator GPS

 25 lipca 2014

Co to jest nawigacja, wszyscy wiedzą. Umieszcza się ją w samochodzie, np. przyklejając do szyby…

Czytaj więcej
Monitoring GPS do samochodów i ludzi

Noworoczne postanowienia – jak pomoże Ci w nich GPS?

 13 grudnia 2021

Nie od dziś wiadomo, że grudzień to czas noworocznych postanowień. „Nowy rok, nowy ja”…

Czytaj więcej