Home -  Wszystkie artykuły -  IKOL SVR Dashcam – idealny system ścisłej kontroli pracowników!

IKOL SVR Dashcam – idealny system ścisłej kontroli pracowników!

12 czerwca 2023
okładka bloga kontrola pracowników z ikol svr dashcam

Pracownika w firmie można porównać do narządu w organizmie – gdy jest wydajny, wszystko dobrze działa, jednak gdy działa nieefektywnie, cały organizm zaczyna szwankować. Większość firm stosuje jakieś formy kontroli, gdy pracownik przychodzi do miejsca pracy. Co jednak może zrobić pracodawca, gdy jego pracownik pracuje w terenie? Zainstalować w pojeździe narzędzie kontroli, które jednoznacznie wykaże, czy jest on efektywny, takie jak IKOL SVR Dashcam. Jak system pomoże w zarządzaniu czasem pracy i zoptymalizuje jej przebieg? Zapraszamy do lektury!

Kontroluj z transmisją na żywo w IKOL SVR Dashcam!

System IKOL SVR Dashcam składa się z trzech części – kamery samochodowej Dashcam, systemu radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży SVR oraz GPS. Spośród nich, wideorejestrator umożliwia ścisłą kontrolę pracowników w służbowych pojazdach. W jaki sposób? Chociażby za pomocą transmisji na żywo, dzięki której pracodawca może zobaczyć w czasie rzeczywistym co się dzieje wewnątrz i naprzeciw pojazdu. Naoczne sprawdzenie co i gdzie robi teraz pracownik zakończy niewiarygodne wymówki.

Jednakże w przypadku dużych flot zdaje się to niemożliwe – w końcu pracodawca musiałby nie robić nic innego, tylko cały dzień przeglądać nagrania z poszczególnych aut. Na szczęście wideorejstrator Dashcam nagrywa do 12 godzin filmów, które w dowolnym momencie można zapisać na telefonie czy tablecie za pomocą Wi-Fi lub transmisji danych. Wystarczy więc po skończonych obowiązkach pracownika udać się do auta i pobrać nagrania z całego dnia. Natomiast jeśli pracownik parkuje auto poza siedzibą firmy, istnieje możliwość zdalnego wygenerowania nagrania, które można pobrać po jego powrocie do bazy.

IKOL SVR Dashcam zweryfikuje niebezpieczne sytuacje na drodze!

Stłuczki i wypadki aut służbowych to koszmar pracodawcy szczególnie, jeśli auto nie ma wykupionego AC. Ustalanie sprawcy również może przynieść dodatkowe nerwy. W obu przypadkach IKOL SVR Dashcam będzie świetną weryfikacją zdarzenia drogowego – nie tylko zarejestruje i od razu zapisze nagranie z wypadku na urządzeniu właściciela, ale też pokaże czy kierowca zachował wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa np. miał zapięte pasy, korzystał z telefonu, spojrzał w lusterko itp.

Mało tego, Dashcam nie pozostaje obojętny na zdarzenia parkingowe. W niektórych zawodach, jak na przykład handlowca czy audytora, samochód służy do przemieszczania się pomiędzy punktami klientów. Na czas spotkania pozostaje bez opieki, a za szkody wyrządzone w tym czasie trudno kogoś pociągnąć do odpowiedzialności. W razie takiego zdarzenia, kamera uruchamia się automatycznie, nagrywa zdarzenie, a następnie zapisuje na urządzeniu właściciela. Taki zabieg znacznie zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia sprawcy zdarzenia, a tym samym zwrotu kosztów za uszkodzenia.

Oszczędzaj na stylu jazdy kierowców z IKOL SVR Dashcam!

Oszczędzanie na stylu jazdy nie jest żadną nowością, jednak z IKOL SVR Dashcam nabiera zupełnie innego znaczenia. Wideorejestrator jest wyposażony w głośnik, który wydaje komunikaty głosowe m.in. przy gwałtownych manewrach. W związku z tym za każdym razem, gdy pracownik wykona niebezpieczny zakręt lub nagłe przyspieszenie, kamera informuje go, że powinien zoptymalizować jazdę.

Dotychczas podobną usługę świadczył GPS, jednak nie dawał on informacji na bieżąco – dane na temat stylu jazdy kierowcy można było uzyskać za pomocą raportów wygenerowanych po fakcie. Dzięki komunikatom głosowym kierowca może od razu zareagować, a tym samym oszczędzić sobie reprymendy ze strony pracodawcy. Ten zaś będzie zadowolony licząc oszczędności, które wpadną w związku z wprowadzeniem zasad ecodriving.

System GPS – wsparcie IKOL SVR Dashcam w kontroli pracowników!

Jak wcześniej wspomnieliśmy, częścią IKOL SVR Dashcam jest także system GPS. Od lat jest stosowany w różnych branżach jako narzędzie monitoringu pojazdów, a tym samym pracowników, jednak tutaj stanowi niejako uzupełnienie kamery samochodowej. Dzięki niemu pracodawca może jeszcze dokładnie śledzić poczynania podwładnych na trasie – generować raporty oraz ustawiać alerty.

Raporty przydadzą się głównie w kwestii sprawdzenia w jaki sposób jest użytkowany pojazd. W IKOL SVR Dashcam można to sprawdzić za pomocą funkcji ecodriving. Znajdują się tam takie opcje jak pakiet prawidłowego użytkowania pojazdu, alert oraz raport nieprawidłowego użytkowania pojazdu czy ranking, kto najlepiej użytkuje pojazd, jeśli porusza się nim więcej niż jedna osoba. Wyciągając wnioski ze stylu jazdy kierowców, można ustanowić twarde zasady na temat poruszania się pojazdem służbowym, a także dołączyć element grywalizacji, wyróżniając kierowcę, który jeździ najlepiej.

Natomiast alerty będą informować na bieżąco o tym jak i gdzie użytkowany jest pojazd. Wśród nich są m.in. alert odholowania, niskiego napięcia głównego zasilania, przekroczenia prędkości lub wyjazdu poza ustaloną strefę. Można więc na bieżąco monitorować czy kierowca jeździ nie tylko zgodnie z przepisami, ale też czy nie urządza sobie dodatkowych przerw czy nie załatwia spraw prywatnych w czasie pracy, bez wcześniejszego ustalenia z pracodawcą.

IKOL SVR Dashcam – zabezpieczenie przed kradzieżą we flocie samochodowej!

Decydując się na IKOL SVR Dashcam pracodawca zyska również wysoko skuteczne zabezpieczenie na wypadek kradzieży samochodu. W tym wypadku najbardziej użyteczny będzie radiowy system lokalizacji pojazdów po kradzieży, dzięki któremu skradziony pojazd można odszukać nawet w 24 godziny. Jest to obecnie najskuteczniejsze zabezpieczenie antykradzieżowe na rynku – samochody udaje się odzyskać w 98% przypadków.

W tej sytuacji wideorejestrator Dashcam również nie pozostanie obojętny – zaraz po uruchomieniu zapłonu przez złodzieja rozpocznie nagrywanie 30-sekundowego filmu z jego wizerunkiem. Natomiast obiektyw kamery skierowany na widok przez przednią szybę, pokaże w którą stronę się udał. Jeśli złodziej użyje zagłuszarki, jest duże prawdopodobieństwo, że zanim zacznie działać, właściciel skradzionego pojazdu dostanie „okładki” – czyli pierwszą klatkę filmu – nagrań z wnętrza i przodu auta.

Dlaczego system antykradzieżowy jest potrzebny w przypadku aut służbowych? Pracownicy mobilni podróżujący w obrębie miasta lub kraju, często parkując, nie znają okolicy. Jest duże prawdopodobieństwo, że podczas postoju lub spotkania z klientem, auto zaparkowane w podejrzanej części miasta, przypadnie do gustu złodziejowi.

IKOL SVR Dashcam – kontrola pracownika z aplikacji mobilnej

Jak wiadomo prowadzenie firmy nie sprowadza się wyłącznie do stania nad pracownikami i patrzenia, czy z należytą starannością wykonują obowiązki. Aby zmaksymalizować komfort użytkowania systemu IKOL SVR Dashcam, jego obsługa odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej IKOL Tracker. Dzięki temu w dowolnym momencie dnia pracodawca może sprawdzić czy praca odbywa się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Również w aplikacji zapisują się wszystkie nagrania automatyczne z kamery samochodowej, a na telefon można ustawić przychodzące z modułu GPS alerty. Oznacza to, że pracodawca ma bieżącą informację na temat zdarzeń z auta zawsze pod ręką. Aplikacja jest intuicyjna w użytkowaniu i każdy użytkownik z pewnością szybko pozna jej praktyczne walory.

Sprawdź ofertę IKOL SVR Dashcam!

Poznaliśmy już główne zalety IKOL SVR Dashcam jako narzędzie kontroli pracowników – nie oznacza to jednak, że są to jedyne walory! Zarówno kamera samochodowa jak i moduł GPS mają do zaoferowania dużo więcej różnych opcji, które pomogą w optymalizacji floty samochodowej oraz wprowadzeniu oszczędności w firmie. Aby poznać pełną ofertę systemu zachęcamy do kliknięcia poniżej – udzielimy wszystkich odpowiedzi oraz przedstawimy pełne możliwości systemu.

Poznaj pełną ofertę dashcam!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

przenośny lokalizator ikol duro nowa wersja

Nowe możliwości odświeżonego lokalizatora przenośnego IKOL DURO

 27 czerwca 2023

Aby dostosować jakość świadczonych usług, cały czas nie ustajemy w staraniach nad modernizacją naszych lokalizatorów…

Czytaj więcej
ochrona-przed-inflacja

Walcz z inflacją z systemem IKOL do monitoringu samochodu!

 18 października 2022

Inflacja na poziomie 17,2% we wrześniu 2022 roku powoduje ciągły wzrost cen. Drożeje nie…

Czytaj więcej