Home -  Wszystkie artykuły -  IKOL SVR Dashcam – niezliczone funkcje kamery samochodowej!

IKOL SVR Dashcam – niezliczone funkcje kamery samochodowej!

6 marca 2023
funkcje-ikol-svr-dashcam

Kamera samochodowa to niezaprzeczalnie jeden z bardziej użytecznych gadżetów do auta. Przeglądając rynek, można natknąć się na wiele ciekawych rozwiązań i funkcji. Natomiast tylko jedno z nich zapewni Ci kompleksowe nagrywanie, ochronę pojazdu i monitoring auta – IKOL SVR Dashcam.

W poniższym artykule skupimy się na funkcjonalności kamery samochodowej Dashcam. Niektóre z nich są użyteczne na co dzień, inne przydadzą się w nagłych, nieprzewidzianych okolicznościach, jednak wszystkie usprawnią i umilą jazdę, sprawiając, że stanie się bardziej bezpieczna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o dostępnych w IKOL SVR Dashcam opcjach lokalizacji radiowej oraz monitoringu GPS, koniecznie przeczytaj artykuł „System radiowy i monitoring GPS w jednym – poznaj najlepsze zabezpieczenie do samochodu„. Tymczasem przejdźmy do możliwości wideorejestratora – zapraszamy do lektury!

Jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy jaką jakość oferuje kamera samochodowa Dashcam, serdecznie zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu – wszystkie ujęcia powstały za pośrednictwem wideorejestratora.

 

Przepis na bezpieczeństwo – z czego składa się Dashcam?

Wybierając dowolne urządzenie, które służy do nagrywania, większość z nas zwraca szczególną uwagę na parametry nagrywania. Czy jakość będzie dobra? Czy urządzenie dostosowuje się do warunków zewnętrznych? Jak długo będzie działać? Skupmy się więc na chwilę na technikaliach, jakie oferuje kamera samochodowa IKOL SVR Dashcam.

W wideorejestratorze możemy wymienić  4 główne części – przednia kamera, tylna kamera, głośnik oraz mikrofon. Poszczególne komponenty współdziałają równolegle i włączają się po uruchomieniu zapłonu w pojeździe. Natomiast ich praca kończy się 3 minuty po zakończeniu pracy silnika – kamera rejestruje je, na wypadek, gdyby ktoś obserwował auto lub próbował skorzystać z okazji, że właściciel nie pojawi się przez dłuższy czas.

Przednia kamera Dashcam

Przednia kamera w IKOL SVR Dashcam to dodatkowe oko na drodze, które może się przydać szczególnie w trakcie kolizji. Ważne zatem, aby nagrywała w odpowiedniej jakości. Przednia kamera wideorejestratora oferuje nagrywanie w jakości Full HD (1080p) do 30 FPS. Jakość nagrywania plus 6-warstowowa soczewka oznaczają, że obraz jest przejrzysty, ostry i płynny. W przypadku zarejestrowania niebezpiecznego zachowania innego kierowcy na drodze, bez problemu odczytasz tablice rejestracyjne, a jest to kluczowe przy przekazywaniu nagrania jako dowód w sprawie kolizji. Warto również dodać, że kąt nagrywania to całe 159 stopni, dzięki czemu obiektyw widzi także auta i znaki znajdujące się na peryferiach widzenia człowieka.

Wewnętrzna kamera Dashcam

Wewnętrzna kamera Dashcam jest kluczowa w przypadku próby kradzieży – uwieczni wizerunek złodzieja w momencie uruchomienia zapłonu i natychmiastowo prześle zdjęcie do właściciela. Tutaj również nie zawiedzie Cię jakość HD (720p) do 24 FPS. Kąt widzenia, choć w tym przypadku nie jest tak istotny, to 149 stopni, co oznacza, że kamera w pełni obejmuje kabinę auta. Ważną funkcją jest również rejestrowanie w wizji nocnej – nagrania bez naturalnego oświetlenia są czarno-białe, jednak nie tracą na jakości, a potencjalny sprawca kradzieży zostanie szczegółowo zarejestrowany.

Głośnik w IKOL SVR Dashcam

Głośnik w Dashcamie stanowi bardzo użyteczny dodatek, który w razie nieprzewidzianych okoliczności przekaże CI komunikat głosowy. Opcja zostaje uruchomiona, gdy urządzenie wykryje:

  • Gwałtowne manewry (przyspieszenie, hamowanie, zakręty)
  • Kolizję
  • Przekroczenie prędkości, którą wcześniej skonfigurujesz
  • Włączenie i wyłączenie Wi-Fi

Dzięki nim na bieżąco masz informację na temat stylu swojej jazdy – optymalizując ją, masz szansę realnie zaoszczędzić na eksploatacji pojazdu.

Mikrofon w kamerze samochodowej Dashcam

Można się na chwilę zastanowić – po co umieszczono mikrofon w kamerze samochodowej? Jednak po szybkim przypomnieniu, że IKOL SVR Dashcam to przede wszystkim innowacyjne zabezpieczenie antykradzieżowe sprawa jest oczywista – zdecydowanie przyda się do podsłuchiwania potencjalnego złodzieja. Ta funkcja będzie nieoceniona w przypadku rozmów telefonicznych przestępców, w których beztrosko wymieniają lokalizacje dziupli lub inne istotne dla policji dane.

Pamięć oraz transfer danych w IKOL SVR Dashcam

Równie ważnym komponentem we wszelkiego rodzaju urządzeniach nagrywających jest wielkość pamięci, oraz dostęp do nagrań. Zbyt mała karta pamięci jest niepraktyczna, gdyż co kilka podróży trzeba pamiętać o zgraniu materiału. Natomiast skomplikowany lub czasochłonny sposób zapisywania materiałów skutecznie do tego zniechęca. IKOL SVR Dashcam proponuje inne rozwiązania, które są dostosowane do typu aktualnie nagrywanych filmów.

Regularne nagrania z trasy

Ten typ nagrań zapisuje się na wbudowanej pamięci, która pomieści około 12 godzin filmów z trasy. Po zapełnieniu stare nagrania zostają nadpisane na rzecz nowych i użytkownik traci do nich dostęp. Jeśli jednak w trakcie podróży zdarzyło się coś, co chcesz pozostawić, możesz zapisać film na urządzeniu przenośnym poprzez opcję Wi-Fi. Usługa jest nielimitowana co oznacza, ze po wypełnieniu pamięci, możesz zapisać całe 12 godzin w pamięci telefonu lub tabletu. Drugą opcją jest zapis nagrań na urządzeniu mobilnym za pomocą transferu danych, należy jednak pamiętać, że jest to obłożone limitem 100 minut miesięcznie.

Nagrania automatyczne lub na żądanie

Nagrania automatyczne to takie, które uruchamiają się przy niebezpiecznych manewrach, natomiast nagrania na żądanie wywołuje użytkownik, przyciskając guzik na obudowie Dashcama. Oba rodzaje trwają 30 sekund i są zapisywane bezpośrednio w aplikacji IKOL Tracker, która służy do obsługi Dashcama. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj są to najważniejsze momenty z trasy, które mogą okazać się kluczowym dowodem w przypadku kolizji. Nagrania można pobrać bezpośrednio z aplikacji, jednak w tym wypadku limit wynosi 100 minut miesięcznie. Jeśli po wyczerpaniu limitu chcesz pobrać więcej nagrań, możesz w dalszym ciągu zapisać je za pomocą opcji
Wi-Fi.

Transmisja na żywo z auta – wisienka na torcie Dashcama!

Ostatnią z opcji, na której się dzisiaj skupimy, jest niezaprzeczalna nowość na rynku kamer samochodowych – transmisja na żywo z auta. Jak to działa? W aplikacji IKOL Tracker wybierasz opcję transmisji, a następnie po chwili widzisz obraz z przedniej lub wewnętrznej kamery – w zależności od tej, którą wskażesz.

Kiedy ta opcja będzie najbardziej przydatna? Oczywiście, gdy czujniki wykryją nietypowe zdarzenie – nie musi być to kradzież, w grę wchodzi również alert odholowania czy wstrząsów. Dzięki kamerze możesz zobaczyć, co się dzieje i natychmiast podjąć działanie, aby temu zapobiec.

A inne zastosowania? Transmisja na żywo z wideorejestratora będzie nieocenioną pomocą przy parkowaniu w podejrzanej okolicy lub w miejscu, którego nie możesz monitorować. Jeśli zobaczysz, że ktoś podejrzany obserwuje Twoje auto, dowiesz się o tym natychmiast i podejmiesz akcję, aby nie doszło do kradzieży np. podchodząc do auta i odstraszając złodziei.

Innym praktycznym zastosowaniem jest podglądanie pracowników, którzy jeżdżą firmowymi samochodami. Dzięki widokowi z obu kamer możesz zobaczyć z czego wynikają opóźnienia na trasie, a niewiarygodne wymówki zostaną potwierdzone lub odrzucone dzięki najbardziej rzetelnemu dowodowi w postaci filmu.

Jedno urządzenie – niezliczone funkcje – IKOL SVR Dashcam!

Kamera samochodowa w IKOL SVR Dashcam proponuje masę rozwiązań, które do tej pory nie były dostępne na rynku. Dorzucając do tego radiową lokalizację pojazdów po kradzieży oraz lokalizację i monitoring GPS osiągamy wszechstronne narzędzie do kontroli auta i jego użytkowników. Z nim już żadna chwila z trasy Ci nie umknie!

poproś o ofertę SVR Dashcam!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

wyjezdzasz zabezpiecz swoj bagaz

Wyjeżdżasz? Zabezpiecz swój bagaż

 29 lipca 2021

Lato to czas wakacyjnych podróży i wypoczynku. Niestety, podczas urlopu łatwo jest rozkojarzyć się…

Czytaj więcej
ochrona-przed-inflacja

Walcz z inflacją z systemem IKOL do monitoringu samochodu!

 18 października 2022

Inflacja na poziomie 17,2% we wrześniu 2022 roku powoduje ciągły wzrost cen. Drożeje nie…

Czytaj więcej