Home -  Wszystkie artykuły -  IKOL SVR Dashcam – wideorejestrator z radiową ochroną pojazdu!

IKOL SVR Dashcam – wideorejestrator z radiową ochroną pojazdu!

6 marca 2023
wideorejestrator IKOL SVR Dashcam

Technologia, która nie ewoluuje po pewnym czasie staje się bezużyteczna, dlatego w IKOL cały czas dokładamy starań, aby wzbogacać i ulepszać urządzenia. Naszym najnowszym dziełem jest IKOL SVR Dashcam – połączenie radiowej lokalizacji pojazdu z monitoringiem GPS/GSM/GNSS oraz wideorejestratorem. Jakie będą jego możliwości? O tym w dalszej części artykułu – zapraszamy do lektury!

Dla chętnych przygotowaliśmy również krótką animację, która opisuje wybrane funkcje systemu IKOL SVR Dashcam:

 

IKOL SVR Dashcam – radiowa lokalizacja pojazdu i wideorejestrator w jednym!

Do tej pory rynek znał już zarówno rozwiązanie radiowej lokalizacji pojazdu, jak i wideorejestratorów. Oba cieszą się sporym powodzeniem. IKOL SVR Dashcam to pierwsze połączenie technologii odzyskiwania pojazdów po kradzieży, monitoringu GPS oraz kamery samochodowej. Ta swoista synergia tworzy zupełnie nowy poziom zabezpieczenia antykradzieżowego oraz użytecznego na co dzień rejestratora samochodowego.

Po pierwsze Dashcam – możliwości wideorejestratora!

Jednak rozkładając na części pierwsze – co dokładnie wchodzi w skład IKOL SVR Dashcam? Po pierwsze to, co najbardziej widoczne, czyli kamera samochodowa. Jednocześnie nagrywa widok przez przednią szybę oraz wnętrze auta. Wideorejestrator jest również wyposażony w głośnik.  Dzięki niemu usłyszysz komunikaty, które włączają się przy niebezpiecznych manewrach – gwałtownych skrętach i hamowaniu, kolizji czy przekroczeniu prędkości. Natomiast wbudowany mikrofon służy do rejestrowania dźwięku z podróży, aby nagranie było kompletne.

Warto dodać. ze przednia kamera ma kąt widzenia 158 stopni i nagrywa w jakości HD (1080p), natomiast wewnętrzna kamera obejmuje kąt 149 stopni w jakości 720p. Obraz z obu kamer jest więc szeroki i przejrzyście czysty niezależnie od warunków i pory dnia. To dosyć istotne, szczególnie przy kolizjach, gdzie obraz z kamer może być wykorzystany jako dowód w sprawie.

W wiedeorejestratorze znajduje się przycisk wielofunkcyjny. Dzięki niemu możesz uruchomić nagrania na żądanie lub alert SOS. Urządzenie można wzbogacić także o przełącznik odcięcia rozrusznika, dzięki czemu można unieruchomić auto.

Po drugie SVR Sky – radiowe zabezpieczenie auta i monitoring GPS!

Drugą częścią IKOL SVR Dashcam jest standard dostępny dotąd jako IKOL SVR Sky, czyli połączenie radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży oraz systemu GPS. Taka kombinacja pozwala jednocześnie zabezpieczyć i monitorować auto. Użytkownik ma więc dostęp do szeregu raportów i alertów, które znacznie usprawniają podróże, pozwalają oszczędzać oraz dają sygnał, gdy coś niepokojącego dzieje się z pojazdem. Oczywiście, użytkownik może też w dowolnym momencie sprawdzić lokalizację auta na żywo oraz przejrzeć historyczne trasy.

Przyglądając się bliżej raportom, do których dostęp zyska użytkownik IKOL SVR Dashcam mamy tu m.in. raport prędkości, podróży, przejazdów w danym okresie czy napięcia głównego zasilania. Wszystkie te dane, które zbiera i przetwarza moduł GPS, będą dostępne tak samo, jak w pakiecie IKOL SVR Sky – za pośrednictwem strony internetowej system.ikol.pl oraz aplikacji mobilnej IKOL Tracker.

Również za pośrednictwem aplikacji będzie można dowiedzieć się o bieżących niepokojących zdarzeniach, o których informują alerty. Dostępne są także dwa inne kanały powiadomień – SMS lub e-mail – w zależności od tego, jaką drogę preferuje użytkownik. Alerty przekazują informację na temat takich zdarzeń jak nieautoryzowany ruch pojazdu, odholowanie, niskie napięcie w akumulatorze, przekroczenie prędkości i wiele innych. Powiadomienia o zaistniałych sytuacjach są o tyle ważne, że dzięki nim można podjąć szybką reakcję. Jest to szczególnie istotne przy powiadomieniach, które mogą być wykorzystywane przy kradzieży np. alert odholowania, który może wskazywać na próbę kradzieży metodą „na lawetę”.

IKOL SVR Dashcam – podgląd auta z aplikacji IKOL Tracker!

Najnowsza wersja IKOL SVR Dashcam jest kompatybilna z aplikacją mobilną IKOL Tracker. Poza tym, co było do tej pory dostępne w wersji IKOL SVR Sky, Dashcam oferuje dodatkową opcję, jaką jest transmisja obrazu i dźwięku na żywo z wnętrza oraz przodu auta. Oznacza to, ze gdziekolwiek będziesz, możesz mieć dostęp do podglądu auta.

Ta opcja najlepiej się sprawdzi, gdy ktoś spróbuje ukraść Twój samochód. Po otrzymaniu alertu o nieautoryzowanym ruchu pojazdu możesz od razu sprawdzić, kto siedzi za kierownicą, a następnie przekazać nagranie policji. Będzie to spore ułatwienie w szukaniu sprawcy, szczególnie jeśli samochód po kradzieży zostanie odstawiony „do ostygnięcia” i odnaleziony bez złodzieja w środku czy w pobliżu.

Jednak to nie jedyne wykorzystanie podglądu z kamery na żywo! Gdy system wykryje ruch lub wstrząs podczas postoju, kamera samochodowa włączy się automatycznie, nagrywając jednocześnie widok przez przednią szybę oraz wnętrze auta, a Ty możesz zobaczyć czy ktoś przypadkiem nie stuknął w Twoje auto na parkingu, nie próbuje go ukraść lub nie robi innych podejrzanych rzeczy wokół.

Wiadomo, że sytuacje opisane powyżej to raczej rzadkość, jednak zawsze lepiej być zabezpieczonym. Na dodatek funkcja transmisji na żywo przyda się w bardziej codziennych sytuacjach. Wyjeżdżając na wakacje, możesz co jakiś czas podglądać, czy auto stoi bezpiecznie w miejscu, w którym je zostawiłeś, a w przypadku otrzymania alertu, od razu zobaczyć co się dzieje. Jeśli zdarza Ci się pożyczać auto, wtedy również możesz podejrzeć czy wszystko w porządku, gdy dostaniesz powiadomienie o niebezpiecznych manewrach.

IKOL SVR Dashcam – kontrola i bezpieczeństwo

Połączenie radiowej lokalizacji pojazdu po kradzieży z kamerą samochodową oraz monitoringiem GPS, mnogość funkcji, dostęp do raportów i alertów – to wszystko zyskasz wybierając IKOL SVR Dashcam. Są jednak rzeczy, których nie obejmuje oferta, a mimo to zyskasz je w pakiecie – spokój, kontrola i pewność, że Twoje auto jest bezpieczne. Nie ważne czy akurat jedziesz autem i zdarzyło się coś niespodziewanego, czy też zostawiasz je w nieznanej okolicy. Czujne oko IKOL SVR Dashcam będzie cały czas w gotowości, byś Ty nie musiał się martwić o ochronę pojazdu.

sprawdź ikol svr dashcam!

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

opel-vectra-odnalezienie

Pierwsza kradzież, pierwsze odnalezienie

 8 października 1999

W piątek 8 października ok. 13.00 na stacji benzynowej Neste przy Alei Lotników w Warszawie…

Czytaj więcej
fleet manager zarzadza flota

Kto powinien zarządzać flotą pojazdów. Fleet manager czy właściciel firmy?

 15 stycznia 2021

Skuteczne zarządzanie i budowanie floty to długotrwały proces, który warto powierzyć profesjonalistom. A może myślisz,…

Czytaj więcej