Home -  Wszystkie -  IKOL TRIVIA CZ.2. CZY WIESZ, ŻE…

IKOL TRIVIA CZ.2. CZY WIESZ, ŻE…

3 lipca 2015
ikol trivia

Czy wiesz, że…?

IKOL SPOT może służyć jako alarm domowy? Jeden z klientów IKOL wpadł na ciekawy pomysł wykorzystania lokalizatora IKOL SPOT. Przyczepił go do drzwi swojego pokoju oraz skonfigurował sobie alert ruchu na tym lokalizatorze. Gdy któryś z domowników wchodził do jego pokoju, był informowany wiadomością SMS o włączeniu się alarmu. Sprytne, nie ukryje się, że ktoś myszkował w jego rzeczach :).

Czy wiesz, że…?

Czy rzeczywiście systemy GPS można zagłuszyć? Oczywiście, że można, nawet nie jest to takie trudne. Dostępne są urządzenia zagłuszające zarówno fale GPS jak i GSM. Należy tylko pamiętać, że zarówno sprzedaż jak i posługiwanie się takimi zagłuszarkami są nielegalne. System IKOL wyposażony jest w specjalny czujnik, który wykrywa próbę zagłuszenia i może powiadomić za pomocą SMS lub email, że taka próba była podejmowana. Z powodu łatwego zagłuszania systemy GPS nie nadają zbyt dobrze do lokalizacji po kradzieży, bo złodziej, który ukradł samochód nie przejmuje się za bardzo tym, że posługuje się dodatkowo nielegalną zagłuszarką 🙂 Do lokalizacji po kradzieży polecamy radiowy System Lokalizacji i Odzyskiwania Skradzionych Pojazdów LoJack. Ale system IKOL GPS jest świetnym narzędziem zarządzania i kontroli w działach serwisów, sprzedaży, transportu itp. W takim przypadku gdyby pracownik próbował zagłuszyć GPS właściciel może być o tym powiadomiony.

Czy wiesz, że…?

System IKOL wie, kiedy zbliżasz się do granicy kraju!  W ofercie IKOL dostępna jest funkcja alertu dowolnych obszarów. Pozwala ona Klientowi na stworzenie dowolnego kształtu na mapie. Kiedy lokalizator GPS przekroczy granicę (wejdzie lub wyjdzie z obszaru), na wybrane przez Klienta numery telefonu i adresy email wysłane zostaną natychmiast odpowiednie powiadomienia. Co więcej, Klient nie musi sam „rysować” tych obszarów. Wystarczy wpisać jego nazwę, a system sam go wygeneruje, np. „Polska”, „Województwo wielkopolskie”, „Powiat pruszkowski”, „Kalisz” itd. Klient może też wyznaczyć automatycznie o ile granica ma być przesunięta. Do czego jest to wykorzystywane? Bardzo często Klientom zależy, by samochód nie wyjechał poza granice Polski. Wtedy podczas konfigurowania alertu wystarczy wpisać „Polska”, „przesuń od granicy: 50 km”. Takie ustawienia pozwolą właścicielowi odpowiednio wcześnie zareagować.

Czy wiesz, że…?

W IKOL możesz dodawać i usuwać funkcje dodatkowe za jednym kliknięciem myszki? W ofercie IKOL znajduje się wiele funkcji dodatkowych. Ich ceny to często jedynie dwa złote netto miesięcznie. Żeby sprawdzić nową funkcję, wystarczy w menu głównym system.ikol.pl kliknąć „Wybór usług IKOL”. Kliknięcie „Włącz” spowoduje automatyczne uruchomienie funkcji. Jeżeli funkcja Ci się nie spodoba, możesz w każdej chwili z niej zrezygnować, bez żadnych konsekwencji.

Czy wiesz, że…?

Jedną z dodatkowych funkcji IKOL jest możliwość integracji z systemem informatycznym Klienta. Jak to działa? API (Application Programming Interface) pozwala przesyłać wszystkie informacje z serwerów IKOL bezpośrednio do Klienta. Dzięki temu wszystkie informacje dotyczące lokalizatorów i pojazdów dostępne są bez konieczności wchodzenia na stronę IKOL. Pozwala to na wykorzystanie raportów w systemach typu CRM i innych. Dzięki takiemu podłączeniu system informatyczny Klienta może np. wiedzieć ile kilometrów przejechał dany pojazd wybranym przedziale czasu, jaka jest jego aktualna pozycja lub stan licznika. Integracja z systemem IKOL jest nieskomplikowana i szybka. 

Czy wiesz, że…?

Dzięki Elektronicznej Ewidencji Przebiegu Pojazdów IKOL można zgodnie z przepisami odliczać 100% VAT od wszystkich kosztów związanych z eksploatacją pojazdu. Pozwala to na oszczędzanie na leasingu, paliwie, przeglądach i innych. Co więcej, koszt EEPP zwraca się już przy tankowaniu za ok. 175 złotych. Każda złotówka powyżej tej kwoty to oszczędność.

Czy wiesz, że…?

Ponieważ chcemy jak najlepiej dostosować się do potrzeb naszych Klientów, zawierając z nami umowę można wybrać dogodny dla siebie okres rozliczeniowy. Comiesięczny, kwartalny, półroczny, roczny – to Klient wybiera, który jest dla niego najdogodniejszy.

Czy wiesz, że…?

W systemie IKOL klient może uruchomić usługę alertu długiej podróży lub alertu długiego postoju, dzięki której dowolna grupa osób może być informowana za pomocą wiadomości SMS lub email o zbyt długiej podróży bez przerwy lub długim postoju. Klient może dowolnie konfigurować graniczny czas postoju i podróży, po którym będzie generowany alert.

Czy wiesz, że…?

W maju 2015 roku stacja TVN Turbo testowała lokalizatory osobiste oraz aplikacje umożliwiające ich śledzenie. Testy polegały między innymi na ukryciu lokalizatorów w różnych budynkach i sprawdzeniu czy dzięki aplikacji będzie można je odnaleźć. Rezultat testów był jednoznaczny: zarówno sam lokalizator jak i aplikacja IKOL Online najlepiej wypadły i zwyciężyły w porównaniu z konkurencją.

Czy wiesz, że…?

W systemie IKOL klient może uruchomić usługę alertu sygnału alarmowego, dzięki której może być powiadamiany za pomocą wiadomości SMS lub email o zmianie stanu sygnału cyfrowego podłączonego do lokalizatora GPS. Klient sam może zdecydować jakie urządzenie chce podłączyć do IKOL, może być to alarm samochodowy, sygnał otwarcia drzwi, dowolna kontrolka, czy stan dowolnego innego czujnika z pojazdu osobowego, dostawczego lub ciężarowego. Podłączenie jest niezwykle proste, wystarczy jeden przewód.

Czy wiesz, że…?

System IKOL umożliwia niezwykle proste dodawanie funkcji dodatkowych – a jest ich już prawie 30! Sprawdź która z nich może Ci się przydać. W naszej ofercie cena funkcji dodatkowych zaczyna się już od 2 złotych netto. Co więcej, możesz z niej natychmiast zrezygnować, jeżeli okaże się dla Ciebie nieprzydatna. Jakie są funkcje dostępne w IKOL? Dekodowanie adresów, zdalne odłączanie rozrusznika, alerty przekroczenia wyznaczonego obszaru, raporty i wiele innych. Wszystkie je znajdziesz tutaj: Dodatkowe usługi IKOL

Czy wiesz, że…?

Jednym z zastosowań dla przenośnego lokalizatora GPS IKOL SPOT jest ochrona bagażu. Jeżeli np. wyjeżdżasz na wakacje, wystarczy że naładujesz baterię lokalizatora zwykłą ładowarką (wystarcza na ok. 4-5 dni, ładowanie trwa tylko kilka godzin) i już masz dostęp do pozycji swojego bagażu z dowolnego urządzenia z internetem. Lokalizator IKOL SPOT zwyciężył w porównaniu TVN Turbo!

Czy wiesz, że…?

System IKOL umożliwia pełną integrację z magistralą CAN pojazdu, co daje Klientowi m.in. precyzyjną kontrolę paliwa. Dodatkowo IKOL CAN pozwala na pobieranie informacji z tachografu, a także powiadomienia o niezapiętych pasach, otwartym bagażniku i wielu innych rzeczach. Udostępniamy kompletną listę marek i modeli pojazdów kompatybilnych z IKOL CAN. Sprawdź swój samochód!
Lista pojazdów IKOL CAN

Kategorie: Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

christmas-gift

Świąteczny przewodnik po technologicznych prezentach 2020

 7 grudnia 2020

W te święta, jak co roku będziemy sobie życzyć zdrowia, ale chyba jak nigdy dotąd,…

Czytaj więcej
trojkat ostrzegawczy - awaria samochodu

GPS poinformuje Cię o awariach samochodu

 7 maja 2021

Masz flotę firmowych samochodów, które są w ciągłym użyciu? Jak każdy pojazd mechaniczny, Twój też…

Czytaj więcej