Home -  Monitoring GPS pojazdów -  IKOL trivia. Czy wiesz, że…

IKOL trivia. Czy wiesz, że…

21 marca 2015
brain

Czy wiesz, że…?

Ponieważ w systemie IKOL nie ma umów terminowych, klient może rozwiązać swoją umowę w każdej chwili, już nawet po pierwszym miesiącu od jej aktywacji. Bez żadnych konsekwencji finansowych, bez kar umownych!

Czy wiesz, że…?

Podstawowa wersja systemu IKOL kosztuje tylko 15,99 zł netto miesięcznie. Nie ma tańszego rozwiązania na rynku. W tej cenie Klient może sprawdzać bieżącą pozycję lokalizatora, z każdego urządzenia podłączonego do internetu, z dowolnego miejsca na świecie.

Czy wiesz, że…?

Często słyszy się, że ktoś ma zamontowany nadajnik GPS w samochodzie. Byłoby to bardzo trudne do zrobienia, i na pewno… bardzo drogie. Nadajników GPS jest bowiem tylko ponad 30 na świecie i zamontowane są w satelitach krążących ponad ziemią 🙂 W samochodach, telefonach, zegarkach itp. montowane są tylko odbiorniki GPS. One jedynie odbierają sygnał z satelitów i nic nie nadają.

Czy wiesz, że…?

Każdy klient systemu monitoringu GPS IKOL dołącza do milionów użytkowników systemu LoJack na świecie. LoJack jest to wyspecjalizowany system radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży. System LoJack w podstawowej wersji nie umożliwia monitorowania pozycji pojazdów, jest aktywowany dopiero po tym jak klient zgłosi kradzież pojazdu. System IKOL służy natomiast do ciągłego monitorowania pozycji pojazdów i jest non stop aktywny. LoJack posiada ponad 10 milionów klientów na całym świecie i wszyscy obsługiwani są według najwyższych standardów.

Czy wiesz, że…?

System IKOL udostępnia wielopoziomową pomoc techniczną dla swoich klientów.

  • Po pierwsze system od początku był projektowany tak, aby jego obsługa była jak najbardziej intuicyjna. Doświadczenie LoJack w projektowaniu systemu dla wielu milionów użytkowników pozwala sądzić, że praktycznie każda osoba potrafiąca posługiwać się przeglądarką internetową oraz systemem Windows powinna bez problemu poradzić sobie nawet z bardziej skomplikowanymi zadaniami w aplikacji IKOL Online.
  • Po drugie, większość przycisków oraz formularzy konfiguracyjnych zawiera ikonki podpowiedzi, które objaśniają do czego służy jakiś przycisk lub co powinno być wpisane w dane pole.
  • Po trzecie, dla każdego Klienta IKOL dostępna jest bardzo rozbudowana pomoc techniczna objaśniająca to w jaki sposób należy wykonać wszystkie dostępne w systemie operacje.
  • W przypadku, gdy klient ma jakieś niestandardowe pytania lub zgłasza jakikolwiek problem, Dział Wsparcia Technicznego IKOL błyskawicznie analizuje zapytania klientów i udziela odpowiedzi. Czas reakcji to z reguły 1 godzina od wpłynięcia zapytania.
  • Na wszystkie pytania dotyczące umów, rejestracji, płatności klient może uzyskać odpowiedź dzwoniąc na infolinię IKOL 22 19654.

Czy wiesz, że…?

System GPS został zaprojektowany dla amerykańskiego wojska i służył (no i nadal nadal służy) do naprowadzania rakiet latających nad powierzchnią ziemi. Nadajniki GPS umieszczone są kilkadziesiąt tysięcy kilometrów nad ziemią i nie mają do dyspozycji elektrowni atomowych, a jedynym ich źródłem prądu są panele słoneczne. Nie mają więc możliwości nadawania bardzo mocnych sygnałów. Te fale radiowe, gdy docierają do ziemi, są już bardzo słabe, dlatego odbiorniki GPS, które montowane są w systemach monitoringu, telefonach, nawigacjach, itp., są jednymi z najbardziej czułych urządzeń radiowych. Nie są jednak aż tak czułe, by odebrać sygnał, który jest zatrzymywany przez ściany, podłogi, itp. Praw fizyki nie da się oszukać.

Czy wiesz, że…?

Każdy klient IKOL jest indywidualnie traktowany, ponieważ każdy ma inne potrzeby. Dlatego IKOL umożliwia indywidualny dobór usług. Abonament podstawowy kosztuje 15.99 zł netto i w tej cenie Klient może na bieżąco (na żywo) sprawdzać pozycję swojego pojazdu, pracownika, bliskiej osoby lub zwierzęcia. Jeśli chce być powiadamiany SMS em o każdym uruchomieniu pojazdu w godzinach nocnych wystarczy, że wykupi usługę alertu ruchu (4 zł netto) i będzie natychmiast wiedział jeśli ktoś uruchomi jego pojazd lub bliska osoba posiadająca IKOL SPOT zacznie się poruszać. Gdy uzna, że alert ruchu jest mu już nie potrzebny jednym kliknięciem może z niego zrezygnować. Wszystko jest proste, łatwe i niedrogie. IKOL to jedyny taki system w Polsce i Europie. Warto dołączyć do milionów klientów LoJack!

Czy wiesz, że…?

Dzięki systemowi IKOL klient może sam zdalnie sterować rozrusznikiem w swoim pojeździe, co pozwala mu kontrolować czy samochód może być uruchamiany czy nie. Ma to wiele zastosowań, począwszy od bezpieczeństwa, aż po codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Np. jeśli klient prowadzi wypożyczalnię samochodów, może sterować uruchomianiem pojazdu w zależności od tego czy jego klienci regulują swoje zobowiązania. Aby unieruchomić, a później ponownie uruchomić rozrusznik, wystarczy kliknąć jedną ikonkę w aplikacji IKOL Online. I jak zawsze w IKOL, wystarczy dowolne urządzenie podłączone do internetu, z dowolnego miejsca na świecie. Pełna kontrola.

Kategorie: Monitoring GPS pojazdów, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

LOKALIZATOR-GPS-IKOL-SPOT

Przenośne lokalizatory GPS

 10 listopada 2014

Przenośne lokalizatory GPS Na świecie użytkowanych jest kilka miliardów odbiorników GPS. Umieszczane są w telefonach…

Czytaj więcej
zabezpieczenie samochodu

Zabezpieczenia przed kradzieżą

 1 sierpnia 2014

Złodzieje rozkładają samochód w kilka godzin Romantyczny obraz złodzieja samochodów jako świetnie ubranego gościa kradnącego…

Czytaj więcej