Home -  Zarządzanie flotą -  Jak analizować styl jazdy kierowcy?

Jak analizować styl jazdy kierowcy?

2 lipca 2020
GPS dla kierowcy

To, w jaki sposób pracownik eksploatuje pojazd ma znaczenie. Czy wiesz, że przez nieodpowiedzialne zachowanie na drodze traci reputacja firmy, a źle użytkowany pojazd częściej trafia do serwisu? Jeśli tego nie monitorujesz, podstawowe rzeczy umykają Twojej uwadze. 

 

Analiza stylu jazdy to inwestycja w dobrego kierowcę i jeszcze lepiej prosperującą firmę. Błędy kierowców na drodze to comiesięczne koszty Twojej floty. Zacznij analizować styl jazdy kierowców i obniż te wydatki. Najlepiej to zrobisz przy użyciu GPS monitoringu. Dziś omawiamy skąd się biorą za duże koszty i jak je obniżyć. 

ZWIĘKSZ ŚWIADOMOŚĆ KIEROWCY

Agresywna jazda jeszcze nikomu nie wyszła na dobre. Kiedy pracownik wyjeżdża do klienta, w trasę lub dojeżdża służbowym samochodem z pracy do domu, powinieneś wiedzieć, czy nie stwarza zagrożenia na drodze, nie utrudnia ruchu lub nie jeździ z za dużą prędkością. To z kolei prowadzi do większych wydatków na paliwo. Zatem najgorszy kierowca to ten, który zwiększa koszty samochodów służbowych. Rozwiązaniem jest GPS do samochodu, który w niedługim czasie daje praktyczną wiedzę na temat użytkowania pojazdu przez konkretnego kierowcę. Tutaj nie ma pomyłek. Każda zwyżka paliwowa lub kolizja drogowa jest konsekwencją nieekonomicznej jazdy. Czy wiesz, że rozpoznawalność marki idzie w parze z flotą, która jest reprezentowana przez Twojego kierowcę?  Po otrzymaniu raportów i analizie jazdy kierowcy, będziesz mieć niepodważalne argumenty do rozmowy z pracownikiem. 

LOKALIZATOR GPS, KTÓRY KONTROLUJE PALIWO

Lokalizator online to nadajnik, który zamontujesz w samochodzie. Wybierając moduł IKOL CAN zyskujesz pełny obraz funkcjonowania pojazdu. Ten lokalizator, dzięki połączeniu szyny CAN z lokalizatorem GPS, najdokładniej ze wszystkich zapisuje dane z komputera pokładowego, takie jak:

  • przebieg pojazdu
  • poziom i zużycie paliwa
  • niezapięty pas bezpieczeństwa 
  • styl jazdy kierowców
  • temperatura silnika
  • włączone światła
  • włączona klimatyzacja
  • zapięte pasy
  • włączony tempomat
  • pedał hamulca, sprzęgła

Wszystkie funkcje dostępne są pod linkiem.

jazda samochodem

JAK STYL JAZDY WPŁYWA NA KOSZTY SERWISOWE

Naprawy serwisowe to coś, na co zasługuje każdy samochód, jednak warto zachować zdrowy umiar. Warsztat oczywiście usunie awarię razem z przyczyną, ale nie ma wpływu na dalsze użytkowanie pojazdu. Dla większej trwałości samochodu, należy stosować zasady ekonomicznej jazdy. 

OBSERWUJ STYL JAZDY NA MAPIE

Na żywo, online, możesz to robić z pozycji komputera lub smartfona. Jeśli nie masz potrzeby lub nie możesz na bieżąco oglądać pozycji pojazdów, sprawdź trasy historyczne.  Następnie wygeneruj automatycznie raport z danego odcina czasu i otrzymujesz szczegóły podróży. Nie muszą Cię też omijać nieoczekiwane zdarzenia na drodze. Dzięki alertom otrzymasz powiadomienie w wygodnej formie natychmiast po zaistniałej sytuacji. Może to być alert przekroczenia prędkości lub odholowanie pojazdu. Jeśli sygnał GPS będzie zagłuszony przez dłuższy czas również otrzymasz powiadomienie. Jeśli zdarzy się, ze pracownik nie rozpocznie pracy w poniedziałek rano, otrzymasz alert o zbyt długim postoju. Wszystkie te funkcje i czas ich reakcji możesz dostosowywać indywidualnie do potrzeb. Dzięki raportom i alertom wiesz, kiedy kierowca gwałtownie hamował lub przekroczył wcześniej zadaną prędkość. 

ECODRIVING IKOL DAJE RANKING UŻYTKOWANIA POJAZDU

Wiesz kiedy zaczyna się nieekonomiczna jazda? Zaczyna się od braku kultury na drodze, a kończy na przekroczeniach, które są notorycznie powielane. W systemie IKOL widzisz parametry jazdy, które szczegółowo pokazują zachowania na drodze każdego kierowcy. Możesz go porównać w rankingu z innymi i mieć indywidualne podejście do pracownika.

ECODRIVING IKOL

Kategorie: Zarządzanie flotą, Ecodriving - styl jazdy, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Kradzież i odzyskanie Toyoty RAV4

 18 listopada 2020

Toyota od kilku sezonów nie schodzi z podium w klasyfikacji najpopularniejszych samochodów osobowych. Podobnie jak…

Czytaj więcej
bezpieczeństwo i kontrola floty aut

Zabezpieczenie antykradzieżowe i monitoring floty dzięki jednej usłudze

 7 czerwca 2022

Kierowanie flotą aut i dostawami towarów to odpowiedzialne zadanie. Aby je sobie uprościć, warto…

Czytaj więcej