Home -  Lokalizatory GPS -  Jak działa lokalizator OBD?

Jak działa lokalizator OBD?

10 sierpnia 2020

Prowadzisz niewielką firmę, w której wykorzystujesz kilka samochodów? Chcesz mieć nad nimi kontrolę, a lokalizator wymieniać pomiędzy pojazdami według potrzeb? Taką elastyczność zapewni Ci lokalizator GPS OBD. Wpinasz i w drogę! 

 

Flota pojazdów, jak każda inna komórka organizacyjna w firmie wymaga elastyczności i dopasowania się do zmieniających się warunków i trybu pracy. Dla wielu właścicieli firm i managerów, kryterium wyboru odpowiednich narzędzi i rozwiązań staje się zatem możliwość modyfikacji i częstych zmian. Bez utartych schematów. Bardzo podobnie działa lokalizator GPS OBD.

Jak działa lokalizator OBD?

Lokalizator OBD to niewielkie urządzenie do lokalizacji pojazdów, które nie wymaga instalacji, więc nie musisz ingerować w elektronikę pojazdu. Działa na zasadzie plug & play. Wystarczy je podpiąć pod złącze OBD i od razu działa. Chwilę później możesz już odczytać wszystkie użyteczne informacje na temat położenia samochodu. Jego miniaturowa konstrukcja pozwoli Ci mieć go zawsze przy sobie. 

Moduł OBD nie tylko sprawdza bieżącą lokalizację z dokładnością co do 1 minuty, ale daje także wgląd w jakość trasy. Styl jazdy ma bowiem kluczowe znaczenie w kontroli pojazdów. Wszystko to otrzymujesz za pomocą wielofunkcyjnego lokalizatora, który wpinasz i wypinasz kiedy chcesz. To jego największa zaleta. 

 

auto

W jakich sytuacjach sprawdzi się moduł OBD?

Jeśli nie chcesz instalować urządzenia do lokalizacji na stałe w konkretnym pojeździe, OBD będzie najlepszym rozwiązaniem. Możesz z niego korzystać dorywczo i wymieniać go pomiędzy kierowcami lub pojazdami. Wykorzystaj go w samochodach służbowych: osobowych, dostawczych i ciężarowych. Bardzo dobrze sprawdzi się w wypożyczalni pojazdów lub w szkole nauki jazdy.

Co sprawdzisz za pomocą lokalizatora OBD?

  • lokalizację 24/7 (jeśli lokalizator będzie cały czas wpięty do gniazda)
  • prędkość, z jaką porusza się pojazd
  • trasy przejazdu
  • historię od 3 do 12 miesięcy wstecz
  • styl jazdy

Ponadto, w systemie IKOL możesz generować raporty z podróży wybierając jedną trasę lub zbiorcze przejazdy. W jednym raporcie sprawdzisz wszystkie zdarzenia lokalizatora: zatrzymania, postoje, przekroczenie obszaru, prędkości. czas pracy i inne. Wszystko z podaniem dokładnym współrzędnych geograficznych na mapie. 

RAPORTY IKOL

Jak wygląda montaż lokalizator OBD?

Znajdź złącze OBD. Znajduje się ono zawsze w okolicach konsoli kierowcy, zwykle pod kierownicą pojazdu. Gniazdo OBD jest w każdym samochodzie wyprodukowanym po 2000 roku. 

Kategorie: Lokalizatory GPS, Zarządzanie flotą, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ludzie podroznicy z ikol mapa

Wykorzystaj lokalizator GPS do zabawy!

 18 marca 2016

W większości artykułów dotyczących nadajników GPS przedstawiane są one przede wszystkim jako narzędzia do pracy…

Czytaj więcej
Monitoring GPS - śledzenie w telefonie

Jakie są największe korzyści z monitoringu GPS?

 6 listopada 2017

Monitoring GPS to rzecz niezbędna we flocie samochodów z powodu wielu czynników. Zarządzający flotą pojazdów…

Czytaj więcej

Bądź zawsze na bieżąco

Dołącz do naszego newslettera