Jak działa monitoring GPS na platformie IKOL
Właśnie masz okazję sprawdzić, jak działa platforma GPS. Tu znajdziesz narzędzia do monitoringu, ochronę pojazdów i wiedzę na temat każdego ruchu Twoich lokalizatorów. Zapraszamy Cię na spacer po systemie IKOL.
Co możesz zrobić w systemie IKOL?
Platforma służy przede wszystkim do lokalizacji pojazdów na żywo, śledzenia sprzętów i optymalizacji kosztów. Wszystkie wydatki związane z flotą lub prywatnym użytkowaniem samochodów, ukryte są w sposobie eksploatacji pojazdów, ilości przebytych kilometrów oraz spalonego paliwa. Dlatego nadajniki GPS zamontowane w pojazdach, zapisują wszystkie parametry podróży, których szczegóły możesz sprawdzać w systemie np. za pomocą raportów. Każdy raport może dotyczyć innej aktywności kierowcy. Możesz kontrolować prędkość jazdy lub trasy i postoje, a także czas pracy, czyli czas spędzony w samochodzie.
Wchodząc do systemu IKOL najpierw widzisz panel, czyli: ogólny podgląd lokalizatorów, dokładna ilość nadajników, stan, aktywność, średni ceny paliwa, a także ilość przejechanych kilometrów w ostatnim tygodniu. Masz również szybki dostęp do ochrony pojazdu, czyli kontakt z centrum operacyjnym 24h, jeśli korzystasz z opcji lokalizacji pojazdów po kradzieży, dzięki systemowi IKOL SVR. Możesz także przejść do konfigurowania synaps lub alertów, a jeśli chcesz, możesz przeglądać raporty na internetowej mapie. Jak to wygląda w panelu?
Ilość lokalizatorów
np. 40 lokalizatorów w systemie
Stan lokalizatorów
np. 20 w ruchu, 15 w spoczynku, 5 brak kontaktu.
Ilość przejechanych kilometrów
np. poniedziałek – 5 samochodów – łączny dystans 300 km.
Średnie ceny paliwa
np. 13 stycznia 2021 – benzyna (4,54 zł) – diesel (4,49 zł)
Internetowa mapa w systemie
Załóżmy, że na co dzień zajmujesz się monitorowaniem i lokalizowaniem pojazdów, czyli sprawdzasz gdzie są i jak pracują kierowcy flotowi. Na czym najbardziej skupiasz swoją uwagę? Z pewnością masz mnóstwo powodów do kontroli pojazdów, ale my podpowiemy Ci co warto robić, aby Twoja praca była efektywna i realnie dążyła do optymalizacji kosztów. W tym celu internetowa mapa na platformie IKOL będzie Ci służyła w wielu sytuacjach.
Zobacz na ile sposobów kierowcy pokazują swoją aktywność i umiejętności:
- status silnika (włączony/wyłączony)
- czas pracy
- tryb podróży (prywatny/służbowy)
- ostatnia zarejestrowana prędkość samochodu
- obroty silnika
- przekroczenia prędkości, gwałtowne hamowania, ostre zakręty (z podaniem miejsca i czasu zdarzenia)
Będzie Ci łatwiej wyciągać wnioski i tworzyć potrzebne raporty, kiedy będziesz wiedzieć, gdzie szukać informacji. Kolejnym powodem, dla którego warto poznać system do monitoringu jest lekkość w poruszaniu się po systemie i jego zakładkach.
Gdzie i jakie dane możesz sprawdzić w systemie IKOL?
W bazie klientów i punktów
Możesz tworzyć podręczną listę miejsc, w oparciu o dokładny adres, który będzie stanowił miejsce spotkań z klientem, miejsce rozładunku towaru lub inny cel podróży pracownika.
W wyborze usług
Dodasz, aktywujesz lub wyłączysz funkcję GPS, czyli dodatkową usługę.
W panelu finansowym
Sprawdzisz swoje rozliczenia finansowe i zapłacisz za usługi
W dodawaniu lokalizatora
Szybko i łatwo dodasz nowy lokalizator GPS, podając jego numer i kod aktywacyjny
W alertach
Skonfigurujesz wybrany alert i dodasz jego odbiorców oraz sposób przesyłania powiadomień
W narzędziach administratora
Sprawdzasz umowy, dane osobowe, czas zalogowań osób, które mają uprawnienia administratora
W aplikacjach dodatkowych
Zarządzasz elektroniczną ewidencją przebiegu pojazdów, dzięki której odliczysz 100% podatku VAT od zakupu pojazdu i wszystkich kosztów z nim związanych
Do efektywnego zarządzania flotą potrzebujesz odpowiednich narzędzi i wiedzy jak z nich korzystać oraz gdzie ich szukać. Jeśli będziesz potrzebował pomocy i wsparcia w korzystaniu z systemu IKOL, możesz jeszcze zerknąć na te wpisy na blogu.
DOPASUJ SYSTEM DO SWOICH POTRZEB SPRAWDŹ W SYSTEMIE ŚREDNIE CENY PALIWA SPRAWDŹ WYGLĄD SYSTEMU
Kategorie: Wszystkie artykuły, O IKOL | Komentarze: Brak