Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Jak działa telematyka przy zarządzaniu flotą?

Jak działa telematyka przy zarządzaniu flotą?

23 grudnia 2019

Prowadzisz firmę i korzystać z nowych technologii? Nic nie zrobisz bez telematyki. Każdą funkcjonalność we współczesnej firmie zawdzięczamy właśnie tematyce, która jest połączeniem komunikacji oraz informatyki i daje cały wachlarz możliwości. 

 

JAK DZIAŁA TELEMATYKA?

Rozwiązania telematyczne w transporcie drogowym skupiają się na monitoringu GPS pojazdu w czasie rzeczywistym, pozwalają na ocenę stylu jazdy i obniżają koszty paliwa. Dzieje się tak za pomocą modułów, które zlokalizowane są w pojeździe i służą do komunikacji, czyli przekazują informacje o sposobie użytkowania pojazdu. Te informacje pomagają dalej zarządzającemu flotą, który odczytując dane, może odpowiednio kontrolować i analizować konkretne sytuacje. W praktyce przekłada się to na wzrost efektywności i wydajności pracowników. Jak? Idźmy dalej. Telematyka usprawnia procesy zarządzania. Ten inteligentny system pozwala na komunikację, dzięki gromadzeniu dużej ilości danych i dzielenie ich na mniejsze części, aby były bardziej czytelne. Informacje, które zapisywane są przez moduły GPS.

Prędkość

W IKOL zadbaliśmy o to, aby każdy manager mógł korzystać z platformy online, gdzie ma możliwość generowania raportów z każdej podróży lub przejazdów.

  • Raport prędkości, który w graficzny sposób, za pomocą wykresu przedstawia osiągane przez pojazd prędkości.
  • Raport dzienny, w którym widać wszystkie parametry i sposoby prowadzenia pojazdu. Widzisz pokonany dystans każdego dnia.
  • Ecodriving – jako analiza sposobu użytkowania pojazdu, pozwala wykryć błędy. W IKOL generujesz raport z ilości przyspieszeń, gwałtownych hamowań, gwałtownych zakrętów.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

droga

Zużycie paliwa

Zarządzanie gospodarką paliwową, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, to ważny punkt do analizy kosztów. Chodzi tu przede wszystkim o technikę jazdy. Tutaj pole do popisu ma każdy kierowca, który rozliczany jest z flotowego ecodrivingu.

Czas pracy pracowników

Zawodowi kierowcy często mają do wykonania prace zadaniowe. Nie oznacza to jednak, że kierowcy mogą pracować dłużej niż wskazują na to przepisy. Monitoring GPS IKOL dzięki modułom, które przesyłają informacje na serwery IKOL, monitorują i zapisują czas pracy.

Płynność jazdy

Tu przechodzimy do motywowania i nagradzania pracowników nie za efekty pracy, a za sposób wykorzystywania narzędzia pracy. Do gry wchodzi grywalizacja, jako motywatorem, który daje dodatkowe bonusy. 

Monitoring GPS IKOL za pomocą systemów tematycznych jest w stanie obserwować nielimitowaną ilość pojazdów oraz użytkowników. To pokazuje jak ważną i nieocenioną rolę odgrywa telematyka, jako nowoczesny sposób do komunikacji. 

Kategorie: Monitoring GPS pojazdów, Zarządzanie flotą, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Możliwość komentowania Jak działa telematyka przy zarządzaniu flotą? została wyłączona

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Ekonomiczna jazda sprzyja ekologii

Ekologia i ecodriving – jak dbać o środowisko jadąc samochodem

 18 czerwca 2019

Przed nami okres urlopowych wyjazdów i wiele możliwości żeby odpocząć poza miastem. Z dala od hałasu, tłoku…

Czytaj więcej
Aribus A380 ląduje na Lotnisku Chopina

Airbus A380 wylądował w Warszawie

 10 lutego 2017

Największy pasażerski samolot świata wylądował dziś o 11.20 na warszawskim Lotnisku Chopina. Samolot należy do…

Czytaj więcej

Bądź zawsze na bieżąco

Dołącz do naszego newslettera