Home -  Wszystkie artykuły -  Jak konfigurować alerty nieautoryzowanego ruchu dla IKOL SVR?

Jak konfigurować alerty nieautoryzowanego ruchu dla IKOL SVR?

24 lutego 2022
alerty odholowania i ruchu auta - konfiguracja

IKOL SVR Alarm i Sky to dwa warianty radiowego systemu do odzyskiwania skradzionych pojazdów. Wyposażono je dodatkowo w możliwość ustawiania alertów, informujących użytkownika o takich wydarzeniach, jak nieautoryzowany ruch pojazdu. Chcesz dowiedzieć się, jak konfigurować alerty nieautoryzowanego ruchu? Zapraszamy Cię do przeczytania tego tekstu.

IKOL SVR Sky i Alarm to dwie wersje oferowanego przez IKOL nowoczesnego systemu radiowego, stworzonego w celu namierzania i odzyskiwania pojazdów po kradzieży. Oprócz zabezpieczenia pojazdu, oferują one szereg praktycznych usług dodatkowych.

 • IKOL SVR Alarm – to nie tylko radiowa ochrona auta, ale też możliwość włączania i konfigurowania alertów informujących o ruchu pojazdu. Istnieje też opcja zdalnego uzbrajania czujników wewnętrznych z poziomu aplikacji mobilnej IKOL Tracker. Co ważne, IKOL SVR Alarm Cię nie śledzi – jest uruchamiany dopiero w momencie zgłoszenia kradzieży.
 • IKOL SVR Sky – oprócz usługi radiowego zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą oraz możliwości ustawiania alertów i zdalnego uzbrajania czujników wewnętrznych auta, plan ten zapewnia także dostęp do licznych funkcji monitoringu GPS. To jedyna wersja IKOL SVR, która zapisuje w historii przebyte przez Ciebie trasy, tworzy raporty i umożliwia Ci monitorowanie auta w czasie rzeczywistym. Jeżeli więc szukasz urządzenia, które stanowi połączenie lokalizatora GPS i modułu radiowego – IKOL SVR Sky jest dla Ciebie.

Cechą wspólną obu wyżej wymienionych wariantów IKOL SVR jest możliwość ustawiania alertów informujących kierowcę, gdy coś niepokojącego dzieje się z jego autem.

W dalszej części tego tekstu wytłumaczymy Ci, jak przebiega konfigurowanie alertów IKOL SVR.

 

Alert nieautoryzowanego ruchu pojazdu

Alert nieautoryzowanego ruchu pojazdu to powiadomienie, które przychodzi do ustawionej w systemie, dowolnej liczby odbiorców w momencie, gdy czujniki ruchu wykryją, że doszło do uruchomienia samochodu. Może ono być dostarczone na 3 sposoby:

 • jako wiadomość SMS,
 • jako wiadomość e-mail,
 • jako powiadomienie z aplikacji IKOL Tracker.

3 drogi dostarczania powiadomienia

 

Włączenie alertu ruchu to dobry pomysł, gdy wyjeżdżasz na urlop i zostawiasz samochód zaparkowany pod domem lub schowany w garażu.

Z tego alertu warto skorzystać również wtedy, gdy zależy Ci, aby Twój samochód był bezpieczny podczas ciszy nocnej. Możesz dostosować jego ustawienia tak, by każda aktywność, która ma miejsce między godziną 22, a 6 rano, była przez urządzenie uważana za nieautoryzowaną i powodowała wysłanie do Ciebie (lub większej grupy osób) powiadomienia SMS. W wiadomości znajdować się może link do mapy – na niej wyświetlać się będzie obecne położenie Twojego auta.

 

alert ruchu uzbrojonywiadomość alert ruchu mapka

 

Uzbrajanie alarmu przez IKOL Trackera

Czy wiesz już, że alarm nieautoryzowanego ruchu pojazdu możesz uzbrajać zdalnie, z poziomu mobilnej aplikacji do zarządzania lokalizatorami IKOL Tracker?

Jak to zrobić?

 1. Pierwszym krokiem jest uruchomienie IKOL Trackera i wybór lokalizatora, którego ustawienia chcesz zmieniać.
 2. Kiedy klikniesz na nazwę lokalizatora, otworzysz zakładkę Info. Są tam umieszczone liczne informacje, dotyczące zarówno pojazdu, jak i samego urządzenia. Wystarczy, że znajdziesz tam kategorię Alerty. W niej znajduje się pole Alert ruchu nieuzbrojony. W celu przejścia do ustawień i uruchomienia alertu ruchu, należy kliknąć na przycisk Włącz.

 

IKOL SVR Sky Info

 

 1. Po kliknięciu na napis Włącz przejdziesz do szczegółów alertu ruchu. Tam możesz zmienić jego ustawienia – przedział czasowy i dni, w które ma być on uzbrojony, a także sposób przesyłania powiadomienia.
 2. Kliknięcie na Włącz ten alert uzbroi alert ruchu. Usługa będzie włączona, a Twoje auto – zabezpieczone.

 

ustawienia alertu

 

Alert odholowania – czym różni się od alertu ruchu?

Kolejną przydatną funkcją, która poprawi bezpieczeństwo Twojego samochodu, jest alert odholowania, dostępny w ramach alertu ruchu Alarm System. Od samego alertu ruchu różni się on tym, że wychwytuje przemieszczanie auta bez włączonego zapłonu.

Jeżeli zatem ktoś spróbuje odholować Twoje auto, dostaniesz specjalne powiadomienie, które poinformuje Cię o tym fakcie. Muszą być jednak spełnione dwa warunki – zapłon ma być wyłączony od co najmniej 10 minut, a ruch pojazdu musi trwać przynajmniej 1 minutę.

Co istotne, znajdujące się w aplikacji IKOL Tracker ustawienia alertu nieautoryzowanego ruchu pojazdu są jednocześnie ustawieniami alertu odholowania. Jedynie na stronie system.ikol.pl możesz oddzielnie konfigurować oba alerty.

 

Nie tylko alert informujący o odholowaniu

Czy wiesz, że alert odholowania to tylko jeden z kilku typów alertów, których ustawienia możesz zmienić po zalogowaniu na system.ikol.pl?

Strona ta pozwoli Ci również na skonfigurowanie następujących alertów, które są dostępne w pakiecie IKOL SVR Sky:

 • alerty eksploatacji pojazdu,
 • alert zagłuszania,
 • alert braku prawidłowej pozycji GPS,
 • alert niskiego napięcia głównego zasilania,
 • alert odłączenia głównego zasilania.

Konfiguracja tych alertów odbywa się po zalogowaniu w aplikacji webowej system.ikol.pl.

 

Bezpieczeństwo Twojego pojazdu z alertami IKOL

Korzystając z IKOL SVR Alarm bądź Sky i dostępnej dla nich możliwości ustawiania alertów możesz być pewien, że Twój pojazd jest optymalnie zabezpieczony. Nie tylko dowiesz się o każdej próbie uruchomienia czy odholowania auta, ale też z łatwością odzyskasz pojazd w przypadku, gdy dojdzie do kradzieży.

Sprawdź sam, jak wiele oferuje Ci system radiowy do namierzania i odzyskiwania skradzionych pojazdów:

Dowiedz się więcej o naszej ofercie na IKOL SVR

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

monitoring gps bocianów

Monitoring GPS… bocianów

 26 września 2016

Nie tylko ludzie szykują się do mrozów, które czekają nas po pięknej złotej jesienie -…

Czytaj więcej
raporty monitoringu GPS do różnych pojazdów

Raporty monitoringu GPS skutecznie usprawniają zarządzanie flotą

 9 lutego 2018

Raporty w systemie telematycznym, jakim jest monitoring GPS, bardzo usprawniają zarządzanie każdą flotą pojazdów. Lokalizatory…

Czytaj więcej