Home -  Zarządzanie flotą GPS -  Usługi GPS dla firm -  Jak korzystać z alertów w monitoringu GPS

Jak korzystać z alertów w monitoringu GPS

7 sierpnia 2019
Wykorzystanie monitoringu GPS

Rynek monitoringu GPS pojazdów służbowych ma się dziś świetnie, bo zapotrzebowanie na taki system monitorowania pracowników jest ogromne i stale rośnie. Sprawdź, jak radzą sobie floty z komunikacją w terenie z użyciem alertów monitoringu GPS. To komunikacja na bieżąco

Alerty GPS przesyłają informacje o stylu jazdy

Alerty są wysyłane za każdym razem, kiedy kierowca wykonuje jakiś manewr źle lub za szybko. Już na przestrzeni kilku miesięcy można zauważyć, jak zmienia się styl jazdy kierowcy. Analiza pokonanych tras, to informacja jak pracownik radzi sobie na drodze, czy zna przepisy ruchu drogowego i stosuje się do nich. Powiadomienia dają informację o tym, co aktualnie dzieje się z samochodem – jaka jest jego pozycja, czy jest uruchomiony, gdzie ostatni raz się zatrzymał. To bardzo precyzyjne dane, za pomocą których jesteśmy w stanie zdalnie i z dużych odległości sterować pojazdem w sytuacji zagrożenia.

jak wykorzystać alerty monitoringu GPS

Wybierz jakiego alertu monitoringu GPS potrzebujesz

Kiedy w pojeździe zainstalowany jest lokalizator GPS IKOL – możemy otrzymywać alert przekroczenia prędkości, który informuje o przekroczeniu zadanej (wcześniej ustalonej) prędkości. Żeby ułatwić zdalną kontrolę lokalizatorów (pojazdów lokalizowanych) przyda się alert niskiego napięcia głównego zasilania. Ten alert komunikuje o niskim napięciu akumulatora pojazdu, aby w porę zareagować i nie dopuścić do unieruchomienia samochodu.

Dla zwiększenia efektywności pracy kierowców terenowych, przyda się alert długiego postoju np. z góry ustalone 72 godziny, podczas których wiadomo, że pracownik nie rozpoczął pracy po weekendzie. Alert długiej podróży zabezpiecza przed zbyt długą, intensywną pracą i jazdą za kółkiem.

Natomiast na dłuższych trasach przyda się alert długiej podróży, który informuje o tym, że kierowca powinien zrobić sobie przerwę. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo kierowcy, innych uczestników ruchu, ale też pewność, ze przewożony towar dotrze na miejsce w całości.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ekologiczna i ekonomiczna jazda z monitoringiem GPS

Warto jeździć w stylu eko, czyli konkretnie rzecz ujmując, bez gwałtownych przyspieszeń, hamowań i wchodzenia w zakręt. Przyczyniamy się wtedy do większego zużycia paliwa, wprawiamy samochód w niebezpieczny manewr i niszczymy środowisko zbędnymi spalinami. Dodatkowo mamy mniejszą kontrolę nad pojazdem i niski komfort jazdy. W tym również mogą pomóc alerty monitoringu GPS. Na dobre nawyki potrzebny jest czas, dlatego świetnie się sprawdzi historia przejazdów z 12 miesięcy

System GPS IKOL daje narzędzie, które pozwala monitorować styl jazdy kierowców online. Widzimy wtedy pozycję na żywo i historyczne trasy. Kontrola i monitoring GPS sukcesywnie eliminują błędy kierowców. 

Kontroluj swoje wydatki na auto!

Sprawdź GPS od IKOL!

Poproś o ofertę!

Przeczytaj również

Dzipies czy GPS

GPS czy DŻIPIES. Jak poprawnie wymówić popularny skrót?

 23 listopada 2020

Międzynarodowy skrót odnoszący się do nawigacji satelitarnej, mimo że od wielu lat jest powszechnie znany,…

Czytaj więcej
rodo a monitoring gps

Co przepisy RODO mówią o monitoringu GPS?

 4 sierpnia 2020

Chcesz kontrolować pracę kierowców za pomocą GPS monitoringu? Z tego artykułu dowiesz się jak…

Czytaj więcej