Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Jak monitoring GPS pomaga w grywalizacji

Jak monitoring GPS pomaga w grywalizacji

1 sierpnia 2019
jak grać żeby wygrać - grywalizacja

Masz sporą flotę samochodów służbowych i chcesz nagradzać najlepszych i motywować słabszych kierowców? Proponujemy grę, która dużo wnosi i wiele zmienia. Dzięki niej, zbudujesz zespół z solidnymi fundamentami i nauczysz pracowników motywacji.

 

Na początek szczypta teorii, żeby się lepiej wgryźć w temat. Grywalizacja to wykorzystywanie schematów i mechanizmów znanych z gier poza kontekstem gier, zwłaszcza w różnych działaniach grupowych, w celu zwiększenia zaangażowania osób wykonujących określone zadania. Człowiek najlepiej uczy się wtedy, kiedy jest świadomy swoich zachowań. Wie, że może dużo zmienić, kiedy się bardziej postara i to go mobilizuje. Może ścigać się sam ze sobą w byciu coraz lepszym w danej dziedzinie, a ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, robi to częściej, bo widzi efekty swoich działań. Zmienia się trochę zachowanie i mentalność człowieka, który stale do czegoś dąży. Tym czymś, co nas nakręca do działania, jest właśnie GRA.

Manager floty widzi każdy błąd pracownika, który jeździ służbowym samochodem. Jeśli kierowca ma dużo gwałtownych hamowań, a do tego spala o 0,5 l na 100 km więcej niż większość, to co go czeka? Inny kierowca podjeżdża do klienta brudnym samochodem, mimo że w pakiecie posiada myjnię. Są też tacy, którzy stale przekraczają prędkość i trudno nad tym zapanować. Być może potrzebują motywacji do działania?

 

 

Co TO JEST GRYWALIZACJA?

Grywalizacja jest w Polsce trendem, ale jest już znana przedsiębiorcom i działa w tych organizacjach, które rozumieją jak wykorzystać potencjał marketingu. Wróćmy do naszej floty samochodów służbowych, którymi poruszają się kierowcy, czyli pracownicy. Monitoring GPS używany jest po to, żeby kontrolować i analizować styl jazdy, co pozwala odpowiednio lepiej zarządzać flotą. 

Grywalizacja znajduje na to wszystko sposób. Na końcu każdej gry komputerowej (i nie tylko) czeka nagroda dla najlepszego. Dobra strategia to początek sukcesu, który będzie smakował i dalej motywował. Jeśli zaproponujesz pracownikom odpowiednią grę, która wynagrodzi ich starania i będzie promować właściwy styl jazdy, to kierowcy mogą tylko zyskać. Oprócz nagrody (lepszy samochód, większy limit na karcie paliwowej, możliwość użytkowania pojazdu w weekendy, zmotywujesz do działania pozostałych, którzy będą generować oszczędności i promować dobre nawyki podczas jazdy samochodem. 

CO MA WSPÓLNEGO GRYWALIZACJA I GPS MONITORING?

Monitoring GPS IKOL pozwala na grę. Czyli pracownik, ścigając się o lepszy wynik, ale nie ten na liczniku, a najlepsze osiągi w raporcie dotyczącym stylu jazdy, udoskonala swoje umiejętności i walczy o nagrodę. Grywalizacja wśród kierowców flotowych, to motywator dobrych zachowań na drodze i stosowania się do przepisów drogowych.

Dzięki zastosowaniu grywalizacji w monitoringu GPS pracowników flotowych, uczymy się dążyć do celu w sposób efektywny, nie tracąc zabawy w osiąganiu wyników. Pracownik, który rywalizuje, jest cały czas aktywizowany do działania. Wielu kierowców we flocie to spora konkurencja. Nie może zatem zabraknąć ciągłej ekscytacji do podnoszenia kwalifikacji, czyli pokonywania odpowiednich poziomów gry. Gra jest zabawą, która musi mieć pozytywne przesłanie. Tylko wtedy się nie znudzi i nie straci na swojej atrakcyjności. 

Jak widać monitoring GPS IKOL w biznesie świetnie się sprawdza, dlatego działaj, GRAJ, angażuj i wpływaj na swoich pracowników flotowych. 

 źródło: wikipedia.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Kategorie: Monitoring GPS pojazdów, Zarządzanie flotą, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

truck

Oszczędzanie paliwa w pojazdach ciężarowych cz.1

 15 kwietnia 2016

Specjalnie dla osób działających w branży transportu ciężarowego stworzyliśmy poradnik dotyczący oszczędzania paliwa w pojazdach…

Czytaj więcej

Dziupla w mazurskim lesie odnaleziona dzięki zabezpieczeniu radiowemu

 14 lutego 2012

  Marka:  Lexus RX 330 Miejsce kradzieży:  Iława Miejsce odnalezienia:  Wołomin Data kradzieży:  13.02.2012 Data…

Czytaj więcej