Home -  Wszystkie artykuły -  Jak można wykorzystać monitoring GPS?

Jak można wykorzystać monitoring GPS?

11 sierpnia 2017
Monitoring GPS w komórce

Wykorzystywanie monitoringu GPS we flocie samochodów, czy też do kontroli pracowników to dzisiaj standard. Wiele osób też używa go w samochodach prywatnych, w motocyklach, czy łodziach. Dzisiaj podpowiemy, jak jeszcze można wykorzystać monitoring GPS.

 

Szkoła jazdy

monitoring może posłużyć jako narzędzie ułatwiające rozliczenie się z instruktorami. W systemie można uzupełniać wszystkie dane o wykonanych kursach danego dnia – system automatycznie wykrywa wszystkie podróże, postoje, tankowania benzyny. Zapisane będzie też imię i nazwisko instruktora oraz kursanta, miejsce i czas przejazdu, punkt końcowy, pokonany dystans, spalone paliwo itd.

Branża farmaceutyczna

monitoring GPS umożliwia zarządzanie mobilną sprzedażą, także w branży farmaceutycznej. Zarządzający flota może stworzyć bazę klientów z zaznaczeniem ich na mapie i sprawdzać, czy wszystkie zostały odwiedzone danego dnia. Oprócz tego, lokalizatory wyposażone są w czujniki temperatury, dzięki czemu można stale kontrolować temperaturę w przestrzeni ładunkowej pojazdu, co jest bardzo ważne przy transporcie niektórych leków.

Lokalizacja dla biegacza

niewielki lokalizator IKOL Spot pozwala na precyzyjne zapisywanie trasy biegu, prędkości, wysokości n.p.m. oraz na udostępnienie pozycji innym osobom. Dodatkowo wyposażony jest w przycisk SOS, który pozwoli wezwać pomoc w razie wypadku. Dzięki funkcji Widgetów, biegacz może dzielić się swoją trasą z innymi, np. na swojej stronie internetowej lub blogu.

Ochrona bagażu

martwisz się o swój bagaż w czasie podróży? Wystarczy wrzucić do walizki lokalizator, aby móc na bieżąco sprawdzać pozycję naszej walizki. Bagaż monitorować można z każdego urządzenia z dostępem do Internetu (użytkownikom smartfonów ułatwi to aplikacja IKOL Tracker). Po wakacjach można również sprawdzić trasę, jaką przebył nasz bagaż.

Odzyskanie skradzionego telefonu

aplikacja IKOL X, która zmienia telefon w lokalizator, pozwoli użytkownikowi odnaleźć telefon, jeśli ten zostanie skradziony, albo zgubiony. Dzięki aplikacji można śledzić na bieżąco położenie telefonu, nawet jeśli złodziej zastąpi kartę SIM inną, ponieważ IKOL X namierza telefon, a nie jego numer. Telefonu nie da się namierzyć po jego numerze, ponieważ numer przypisany jest karcie SIM, a nie do sprzętu (więcej o tym w tym artykule).

 

LOKALIZATORY PRZENOŚNE                 LOKALIZATORY DO POJAZDÓW

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Zarządzanie flotą samochodową

Problemy w zarządzaniu flotą – jak je rozwiązać?

 1 grudnia 2015

Zarządzanie flotą pojazdów i ekipą kierowców nie musi być wyczerpującą, nierówną walką. Oczywiście jeśli ma…

Czytaj więcej
satellite

Co słychać w świecie GPS?

 19 stycznia 2018

W dzisiejszej porcji ciekawostek znajdziecie informacje o azjatyckich systemach nawigacji satelitarnej oraz o nowatorskich rozwiązaniach,…

Czytaj więcej