Home -  Telefon -  Jak namierzyć telefon?

Jak namierzyć telefon?

7 grudnia 2015
smartphone

W obecnych czasach posiadanie telefonu komórkowego uważane jest za coś jak najbardziej normalnego, a wręcz wymaganego. Według badań Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Polsce ponad 90% osób posiada telefon komórkowy! Z pewnością Ty oraz Twoi przyjaciele i rodzina również należycie do tej grupy. Czy kiedyś zastanawiałeś się, czy możliwe jest namierzanie telefonu innych osób? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Lokalizacja telefonu – do czego jest przydatna?

Jak namierzyć telefon dzięki IKOL x? Sprawdź filmik

Krótki film pokazujący jak w ciągu pięciu minut za darmo rozpocząć lokalizowanie telefonu z androidem.

Lokalizacja telefonu to bardzo praktyczne narzędzie i wykorzystać je można na wiele sposobów. Wszystko oczywiście zależy od Twoich prywatnych preferencji.

Dzięki lokalizacji telefonu IKOL X możliwe jest:

  • śledzenie telefonu żony lub męża – dzięki temu zyskasz pewność, gdzie przebywa Twój partner
  • namierzanie telefonu pracownika – o ile oczywiście jest to telefon służbowy 🙂
  • lokalizacja telefonu i położenia osoby starszej, którą się opiekujemy – dzięki temu będziemy wiedzieli, że nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo i nie opuściła np. miejsca zamieszkania
  • lokalizacja telefonu dziecka – Twoje dziecko uczy się samodzielności? Ułatw mu to instalując w jego telefonie aplikację do namierzania telefonu przez GPS. Dzięki temu w każdej chwili będziesz mógł sprawdzić miejsce pobytu swojej pociechy.

Lokalizator telefonu – jak to działa?

Jeśli chcesz lokalizować telefon dowolnej osoby, wystarczy, że zrobisz kilka prostych kroków. I co ważne – nie zapłacisz za to ani złotówki!

1.Zainstaluj aplikację IKOL X na swoim telefonie. Nawet jeśli nie chcesz śledzić swojego telefonu (choć ta opcja jest bardzo praktyczna w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu), to zapoznaj się z aplikacją na swoim telefonie. Stwórz własne konto (do którego będziesz dodawał śledzone telefony), a następnie sprawdź, w jak prosty sposób możesz namierzyć swój telefon online z dowolnego miejsca i z dowolnego urządzenia.

2.Zainstaluj aplikację IKOL X na telefonie, który chcesz śledzić. Dzięki wcześniejszej praktyce przy zakładaniu własnego konta zajmie Ci to mniej niż 2 min 🙂 Zaloguj się na swoje wcześniej utworzone konto, wpisz kod uwierzytelniający, który przyjdzie na Twój (lub „ofiary”) telefon, a w przeciągu 5 minut aplikacja pobierze pierwszą lokalizację namierzanego przez Ciebie telefonu.

3.Od tej chwili możesz lokalizować telefon, który dodałeś do swojego konta. Wystarczy, że zalogujesz się na stronie system.ikol.pl. Tam w każdej chwili możesz sprawdzić bieżące położenie śledzonego telefonu. Dodatkowo, jeśli wykupisz funkcję „Historia przejazdów” (wszystkie funkcje płatne wraz z ich cenami znajdziesz TUTAJ) będziesz mógł generować całe trasy podróży lokalizowanego telefonu. Data, godzina podróży, miejsce i czas postoju, wysokość n.p.m., prędkość na konkretnym odcinku i wiele więcej opcji czeka na Ciebie na stronie system.ikol.pl.

Lokalizacja telefonu nigdy nie była tak prosta!  

Jak namierzyć telefon – kilka praktycznych porad

  1. W celu namierzania telefonu NIE MUSISZ wysyłać żadnych płatnych SMS. Gdy jakaś strona Cię o to prosi, pamiętaj – jest to wyłudzenie pieniędzy. ŻADEN operator sieci nie udostępni położenia telefonu tylko na podstawie podania numeru telefonu. Jest to po prostu niemożliwe.
  2. Aby lokalizować telefon z systemem Android wystarczy zainstalować darmową aplikację IKOL X. Pobrać ją można za darmo ze Sklepu Play.
  3. Aby móc namierzyć telefon i sprawdzać jego aktualne położenie musi mieć on włączoną funkcję lokalizacji GPS oraz mieć dostęp do sieci (możliwość przesyłu danych). W przypadku braku dostępu do sieci pozycje telefonu zostaną zapisane w urządzenie, a następnie zgrane do systemu gdy tylko telefon ponownie połączy się z siecią.
  4. Lokalizator telefonu zainstalowany na dowolnym smartfonie wpływa na zużycie baterii w niewielkim stopniu. Przesyła również bardzo niewielkie ilości danych (mniej niż 2 MB miesięcznie).

Śledzenie telefonu – czy to jest legalne?

Pisaliśmy już o tym w jednym z naszych poprzednich wpisów. Śledzenie telefonu nie jest zabronione. O ile oczywiście to działanie nie jest problemowe dla osoby, który jest w ten sposób śledzona. Problemem może być jednak uznanie przez sąd w taki sposób uzyskanych dowodów. Takie działanie możliwe jest do przeprowadzania jedynie przez licencjonowanego detektywa.

Nadal zastanawiasz się, w jaki sposób lokalizować telefon? Zainstaluj darmową aplikację do namierzania telefonu IKOL X! Pobierz ją już teraz ze Sklepu Play.

Kategorie: Telefon, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

korki uliczne polskich miast

Gdzie w Polsce najbardziej się korkuje

 12 stycznia 2021

Piękne miasta Polski stawiają nie lada wyzwania kierowcom, którzy codziennie jeżdżą po mieście i turystom,…

Czytaj więcej
Ikonki monitoringu gps

Poznaj różne zastosowania monitoringu GPS

 13 stycznia 2017

Monitoring GPS sprawdza się nie tylko w zarządzaniu flotą aut. Ma o wiele szersze zastosowanie…

Czytaj więcej