Jak oszczędzać dzięki lokalizacji GPS? (część 2)
Zapraszamy do drugiej części poradnika na temat sposobów oszczędzania dzięki lokalizacji GPS. Jeśli jeszcze nie czytałeś części 1 – KLIKNIJ TUTAJ.
Zmniejszyć koszty związane z flotą można poprzez wiele różnych działań. Monitoring GPS pojazdów, którymi poruszają się pracownicy czy kontrola zużycia paliwa i redukcja zbędnego spalania to tylko niektóre z możliwych rozwiązań. Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, aby wydawać mniej dzięki lokalizatorowi GPS.
Ekonomiczna jazda pracowników – monitoring GPS prawdę Ci powie
Monitoring GPS zamontowany w pojeździe służbowym nie służy jedynie do namierzania aktualnego położenia samochodu i kontroli paliwa. To także doskonałe rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo kierowców i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Usługi, które są oferowane przez systemy lokalizacji pojazdów (np. funkcja Ecodriving, Analiza stylu jazdy kierowcy) pozwalają na bieżącą kontrolę zachowania pracowników na drodze. Nie chodzi tu jednak o karanie za złe zachowanie, lecz o wyłapanie niepokojących praktyk (gwałtowne przyspieszanie, gwałtowne hamowanie, ostre zakręty, przekroczenia prędkości, pozostawianie pojazdu na biegu jałowym) i szkolenie kierowców w zakresie poprawnej, ekonomicznej i ekologicznej jazdy. Zmiana nawyków kierowców w prosty sposób może doprowadzić do zwiększenia oszczędności, ponieważ nadmierne przekraczanie prędkości może zwiększyć wydatki na paliwo nawet o 20%. Dodatkowo, jeśli pojazd służbowy pracuje przez 1 godzinę na biegu jałowym, traci tym samym 1 litr paliwa. Wykrycie tego typu działania i jego korekta spowoduje oszczędności rzędu 3%.
Analiza stylu jazdy kierowcy (Ecodriving) – widok ogólny Analiza stylu jazdy kierowcy (Ecodriving) – Ranking użytkowania pojazdu Analiza stylu jazdy kierowcy (Ecodriving) – Raport ostrzeżeń użytkownika pojazdu<Stan techniczny pojazdów – monitoring GPS przypomni o przeglądzie
<
Zarządzanie większą liczbą pojazdów służbowych jest ogromnym wyzwaniem. Aby wszystkie pojazdy były sprawne i w pełni przystosowane do jazdy należy regularnie poddawać je przeglądom i kontrolować ich ogólne zużycie. Badania Motoroli wskazują, że pojazdy służbowe, w których zamontowano monitoring GPS zmniejszyły średnio o 380 liczbę przejechanych tygodniowo kilometrów. Dzięki temu zużycie paliwa, a także silnika jest w realny sposób zmniejszone. Dodatkową funkcją, która w praktyczny sposób pomaga zapanować nad stanem technicznym floty, jest możliwość otrzymywania alertów (SMS owych lub mailowych) dotyczących zbliżających się przeglądów technicznych czy eksploatacyjnych. System monitoringu GPS zamontowany w pojeździe na bieżąco kontroluje licznik przejechanych kilometrów i informuje managera floty o zbliżającym się przeglądzie.
Podsumowując, monitoring GPS pojazdów to inwestycja, która w krótkim czasie (nawet w przeciągu 3 miesięcy) się zwraca i zaczyna generować realne oszczędności dla firmy. Oszczędności te wynikają z redukcji wydatków na paliwo, kontroli poziomu paliwa (zwrócenie uwagi na nieautoryzowany gwałtowny spadek ilości paliwa), zmniejszenia kosztów utrzymania pojazdów (rzadsze naprawy), zwiększenia wydajności pracowników, a także z poprawy sposobu jazdy kierowców. To wszystko, a także wiele innych działań można kontrolować przy pomocy monitoringu GPS w pojazdach służbowych. Dołącz do nieustannie rosnącej liczby firm, które z powodzeniem wdrożyły lokalizację GPS w swoich samochodach i czerpią z niej ogromne korzyści!
źródła: http://searchmobilecomputing.techtarget.com/; >http://eurologistics.pl; www.fleetfinancials.com
Kategorie: Monitoring GPS dla firm, Wszystkie artykuły, Zarządzanie flotą GPS | Komentarze: Brak