Home -  Zarządzanie flotą -  Jak przydaje się monitoring GPS w odśnieżarkach?

Jak przydaje się monitoring GPS w odśnieżarkach?

8 stycznia 2019
zima odsniezanie

Zima rozgościła się na dobre za naszymi oknami i według najnowszych prognoz nie zamierza odpuszczać – jak na styczeń przystało. Dzisiaj więc pokażemy, jak bardzo przydatny może okazać się monitoring GPS w flocie odśnieżarek, które dbają o stan dróg w naszych miejscowościach.

 

Lokalizatory GPS zamontowane w pojazdach odśnieżających drogi to świetny sposób na kontrolę maszyn i pracowników. Osoba zarządzająca flotą odśnieżarek może na bieżąco sprawdzać pozycję swoich pracowników i wiedzieć, czy wykonują powierzone im zadania. Jeśli pracownik nie wywiąże się z zadania, pracodawca ma czarno na białym jego zaniedbania. Wszystko dzięki raportom, alertom oraz pozycji na mapie. W okresie zimowym to bardzo ważne – szybko można sprawdzić, czy strategiczne ulice zostały odśnieżone na czas, żeby potem nie trzeba było wysłuchiwać, że zima znów zaskoczyła drogowców 😉

Osoby zarządzające flotą odśnieżarek często mają problemy ze sprawdzeniem stanu akumulatorów. System telematyczny IKOL pozwala na stałe monitorowanie napięcia akumulatora w dowolnym pojeździe. Dzięki Alertowi niskiego napięcia głównego zasilania zarządzający będzie wiedział, czy  pojazdy są sprawne i gotowe do podróży. Gdy napięcie zasilania spadnie poniżej określonego poziomu, system wygeneruje powiadomienie (mail, SMS oraz w aplikacji mobilnej), dzięki czemu można w porę zareagować.

 

Warunki pogodowe panujące zimą wymagają na służbach drogowych szybkiej i sprawnej reakcji na to, co dzieje się za oknem. Dzięki lokalizacji GPS zarządzający flotą może sprawdzić, który pojazd znajduje się najbliżej miejsca, gdzie występują trudne warunki i szybko go tam wysłać. Alert dowolnego obszaru ustawia także obszary, w których o danej porze powinny znajdować się pojazdy. Jeśli odśnieżarka opuści obszar, system wygeneruje odpowiednie powiadomienie, a zarządzający może w porę zareagować. Dzięki stałemu monitorowaniu pojazdów można opracować sprawny harmonogram prac, zoptymalizować trasy oraz minimalizować ryzyko awarii. Raporty pomogą także sprawnie rozliczyć kierowców z wykonanych prac i skontrolować zużycie paliwa.

Przydatne na pewno będą funkcje:

  • alert niskiego napięcia głównego zasilania
  • pakiet IKOL CAN – kontrola zużycia paliwa
  • alert długiego postoju
  • alert dowolnego obszaru
  • raport ranking użytkowania pojazdu
  • raporty z przejazdów
  • raport dzienny
  • raporty automatyczne na email
  • zarządzanie zakupami paliwa

PLANY ABONAMENTOWE IKOL

Kategorie: Zarządzanie flotą, Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

man

Gry oparte o GPS

 13 października 2017

GPS w telefonie można wykorzystać na wiele sposobów – nawigację, wyznaczanie tras, śledzenie smartfona innej…

Czytaj więcej
satelita

Rusza Galileo – europejski odpowiednik GPS

 19 grudnia 2016

Przez 17 lat pracowano nad europejskim systemem lokalizacji satelitarnej Galileo, który jest odpowiednikiem amerykańskiego systemu GPS.…

Czytaj więcej