Home -  Zarządzanie flotą GPS -  Usługi GPS dla firm -  Jak synapsy organizują pracę monitoringu GPS

Jak synapsy organizują pracę monitoringu GPS

16 listopada 2020
kontrola synaps w monitoringu GPS

Zdarza Ci się robić szybkie notatki? Są ważne, ale zwykle tylko przez chwilę. Stwórz synapsę do lokalizatora, aby pozbyć się karteczek, które za chwilę i tak zgubisz. Zaawansowane synapsy to rodzaj etykiety, którą nazywasz jak chcesz i nadajesz jej odpowiedni status. Brzmi nieźle? W praktyce jest jeszcze lepiej, bo wszystko masz pod ręką, w aplikacji IKOL Tracker.

Każdy użytkownik systemu IKOL, który szuka praktycznych rozwiązań, powinien pomyśleć o synapsach. To jedna z usług porządkujących dane na temat lokalizatora GPS jego aktualnego działania. Z synaps najczęściej korzystają managerowie zarządzający kierowcami w terenie, sprzętem specjalistycznym w powierzchniach magazynowych lub właściciele wypożyczalni samochodów, którym codziennie zależy na czytelnym sprawdzeniu aktualnych ustawień. Czy wiesz, że najbardziej efektywny sposób zapamiętywania i porządkowania informacji to tworzenie mapy pamięci? To najlepszy sposób do przyswajania nowych informacji, dlatego synapsy IKOL organizują pracę monitoringu GPS w każdym przedsiębiorstwie.  

Co to są synapsy IKOL?

To tymczasowe statusy lokalizatora. Tymczasowe, ponieważ dotyczą najbardziej aktualnej sytuacji i możesz je zmieniać po zrealizowaniu jakiegoś ważnego zdarzenia lub po wykonaniu zadania. Można je potraktować jako etykietę, a następnie nadać jej status. Na przykład dla pojazdów znajdujących się aktualnie w serwisie można nadać etykietę „w naprawie” oraz nadać jej status „aktywny”. Osoba zarządzająca pojazdami, może tworzyć synapsy i nadawać jej odpowiednie znaczenie, wartość lub kategorię, w zależności od indywidualnych preferencji i konkretnych sytuacji. 

synapsy monitoringu GPS IKOL        widok synaps w aplikacji monitoringu GPS

Jak tworzyć synapsy?

W systemie IKOL

Synapsy tworzysz w systemie IKOL na www.system.ikol.pl. W aplikacji mobilnej IKOL Tracker, która służy do sprawdzania pozycji i przeglądania tras pojazdów, synapsy znajdziesz w szczegółach każdego wybranego lokalizatora. Z poziomu aplikacji możesz także włączać i wyłączać wszystkie synapsy. Dla lepszej kontroli nad lokalizatorami możesz również ustawiać alerty. Wtedy za każdym razem, kiedy synapsa zostanie aktywowana, system wyśle powiadomienie w formie alertu.

Za darmo

Usługa jest bezpłatna, kiedy do jednego lokalizatora utworzysz 5 różnych synaps. Dla otwarcia nielimitowanej liczby synaps płacisz tylko 5 zł netto/miesięcznie i możesz pracować w oparciu o szybkie powiadomienia w aplikacji. W ten sposób oznaczasz lokalizatory, na które chcesz zwrócić szczególną uwagę. Przydaje się to także do kontroli kierowców i ich zachowań. Możesz tworzyć grupy synaps, a następnie tworzyć na ich podstawie raporty do 3 miesięcy wstecz.

Nadajesz status i kolor

Każda synapsa może mieć inny kolor, dzięki czemu wystarczy jedno spojrzenie i już masz pogląd sytuacji. Co istotne, każda z nich działa oddzielnie, co oznacza, że lokalizator GPS, któremu nadajemy etykietę nie może być jednocześnie „zepsuty” oraz „w naprawie”.

Jedną z największych zalet, jakie posiada system IKOL jest możliwość pracy na mobilnej aplikacji IKOL Tracker, dzięki której w dowolnym momencie za pomocą telefonu, zarządzasz pojazdami oraz synapsami.

Wybierz synapsy dla lepszej komunikacji

Praca nad kontrolą pojazdów wymaga codzienne wielu informacji, wiadomości, przygotowywania analiz kosztów. Dla czytelności tych danych, etykiety stają się niezastąpionym narzędziem do komunikowania się w firmie. Dzięki synapsom zmieniasz status pojazdu lub pracownika, który wiecznie ma jakieś zaległości w wykonywaniu zadań. 

Filtrowanie i wyszukiwanie synaps

Utworzone synapsy możesz grupować oraz je filtrować. Wybierając konkretną kategorię synaps, na mapie wyświetlą się tylko te lokalizatory, które mają przypisaną daną synapsę. Można je też w dowolnym momencie edytować w systemie IKOL. Dla większej wygody, możesz również wyszukać synapsy oraz dodać nową z poziomu mapy. 

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Odcięcie rozrusznika z lokalizatorem GPS

Jak zdalnie odciąć rozrusznik?

 8 września 2014

Lokalizatory GPS oferują często możliwość odcięcia rozrusznika lub zapłonu. Na czym to polega? Lokalizator GPS…

Czytaj więcej
wypadki majówka 2024

Raport IKOL: wypadki i kollizje w majówkę 2024!

 14 maja 2024

Okres majówki to czas, w którym więcej kierowców wyrusza w trasę. Wzmożony ruch zawsze…

Czytaj więcej