Home -  Wszystkie artykuły -  Jak wybrać prosty i funkcjonalny lokalizator GPS?

Jak wybrać prosty i funkcjonalny lokalizator GPS?

7 lutego 2020
PROSTY I FUNKCJONALNY LOKALIZATOR GPS?

Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze lokalizatora GPS, który będzie na tyle uniwersalny i jednocześnie prosty w obsłudze, że spełni podstawowe oczekiwania użytkownika i pozwoli efektywnie monitorować trasy przejazdu.

 

Rynek monitoringu daje spory pakiet możliwości i można się pogubić od nazw urządzeń oraz funkcji, które oferują. Tymczasem podejście do mobilności powinno być proste i intuicyjne.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI LOKALIZATOR GPS

Urządzenia do lokalizacji pojazdów gromadzą wiele danych, abyś mógł je odpowiednio odczytać i wyciągnąć wnioski, na temat prawidłowego użytkowania pojazdu. Przed wyborem zdefiniuj odpowiednio swoje wymagania, ponieważ monitoring GPS zaczyna się od wyboru lokalizatora, który będzie Ci służył przez wiele kilometrów. Wśród użytkowników panuje przekonanie, że GPS ma być prostym urządzeniem, które będzie analizowało najważniejsze parametry podróży. Dziś przedstawiamy IKOL GO – uniwersalny lokalizator wysokiej klasy do śledzenia tras przejazdu. Warto go wybrać, jeśli jesteś doświadczonym kierowcą lub właścicielem firmy, który chce oglądać pozycję w czasie rzeczywistym, zapewniając jednocześnie kontrolę i bezpieczeństwo kierowcy.

 

w podróży samochodem

 

WYBIERAJĄC LOKALIZATOR IKOL GO OTRZYMUJESZ:

 • Pozycję pojazdu na żywo
 • Elektroniczną Ewidencję Przebiegu Pojazdów
 • Szybkie dodawanie/odejmowanie funkcji
 • Alarmy bezpieczeństwa

GŁÓWNE CECHY LOKALIZATORA IKOL GO

 • Odporny na niskie temperatury
 • Zapasowa bateria działająca do 24h
 • Wymiary: 90x50x30 (milimetrów)
 • Wejścia dla dodatkowych czujników

IKOL GO – to podstawowy lokalizator, który może być zamontowany w samochodach osobowych, ciężarowych, busach, łodziach, a także motocyklach. Korzystając z monitoringu GPS widzisz czas przejazdu, masz wgląd do historii wszystkich podróży i możesz ocenić użytkowanie pojazdu w czasie.

CZYTAJ WIĘCEJ

MONITORING GPS W SŁUŻBIE BEZPIECZEŃSTWA

Moduł IKOL GO służy bezpieczeństwu, po pierwsze dzięki alertom, które od razu informują o zdarzeniu, po drugie przez raporty, które bardzo szczegółowo analizują konkretny wycinek czasu. Każda podróż zależy od sposobu użytkowania pojazdu i dostosowania go do aktualnych warunków na drodze. Alerty stanowią ważne powiadomienie o każdym naruszeniu wcześniej ustalonych zasad bezpieczeństwa. Natomiast raporty generowane regularnie uporządkują Twoją kontrolę nad użytkownikami pojazdu. Możesz je otrzymywać w formie wiadomości e-mail lub na żywo przeglądać na platformie IKOL system.

JAK SAMODZIELNIE ZAMONTOWAĆ LOKALIZATOR?

Jeśli lubisz majsterkować, montaż lokalizatora będzie dla Ciebie na tyle łatwy, że możesz go wykonać samodzielnie. Ważne, aby pamiętać o kilku ważnych zasadach. Moduł GPS to małe urządzenie, zazwyczaj mniejsze od telefonu komórkowego. Aby poprawnie działało musi być

 • stabilnie przymocowane, 
 • kable powinny być uporządkowane i zaizolowane
 • na koniec trzeba dokonać aktywacji urządzenia.  W tym celu należy zalogować się do systemu IKOL na stronie www.ikol.pl. Pamiętaj też o przewodach, które należy odpowiednio dopasować.

Czerwony przewód zasilający (PWR)

należy podłączyć do zasilania (plusa).

Czarny przewód uziemiający (GND)

należy podłączyć do masy pojazdu.

Biały przewód zapłonu (IGN)

należy podłączyć do obwodu (plusa) uruchamianego po włączeniu zapłonu.

JAK SKORZYSTAĆ Z POMOCY TECHNICZNEJ IKOL?

Kupując lokalizator, zwróć uwagę na wsparcie techniczne, które może okazać się niezbędne w przypadku pytań. Tym bardziej, jeśli z samochodu będzie korzystać wiele osób. W IKOL komunikujesz się przez platformę online-IKOL system, wybierając z menu, zakładkę – dokumentacja techniczna.

Kategorie: Wszystkie artykuły, Lokalizatory GPS | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

raporty monitoringu GPS do różnych pojazdów

Raporty monitoringu GPS skutecznie usprawniają zarządzanie flotą

 9 lutego 2018

Raporty w systemie telematycznym, jakim jest monitoring GPS, bardzo usprawniają zarządzanie każdą flotą pojazdów. Lokalizatory…

Czytaj więcej
Zabawa z lokalizatorem GPS

Wykorzystaj lokalizator GPS do zabawy!

 18 marca 2016

W większości artykułów dotyczących nadajników GPS przedstawiane są one przede wszystkim jako narzędzia do pracy…

Czytaj więcej