Home -  Zabezpieczenie pojazdów -  Jak zabezpieczyć kampera przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć kampera przed kradzieżą?

11 maja 2022
radiowa ochrona przeciwkradzieżowa kampera

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, by zabezpieczyć swojego kampera przed złodziejami? System radiowy IKOL SVR, dzięki swej niezagłuszalności i skuteczności wynoszącej aż 98%, umożliwia odzyskanie pojazdów nawet w ciągu doby od zgłoszenia kradzieży.

Już niedługo zacznie się lato –  czas wakacyjnych wyjazdów, odpoczynku i słońca. Warto zauważyć, że jest to niezwykle lubiana przez miłośników podróży kamperem pora roku. Kiedy pogoda dopisuje, właściciele tego rodzaju pojazdów znowu mogą ruszać w dalsze czy bliższe trasy, żyjąc całkowicie na swoich warunkach, bez rezerwacji pokoi hotelowych, trzymając ze sobą ukochanego pupila.

Jeżeli sam należysz do grona szczęśliwych posiadaczy kampera, z pewnością chcesz wybrać do niego najlepsze zabezpieczenie antykradzieżowe, by uchronić się przed utratą swojego majątku. Warto jednak zauważyć, że sygnał GPS zupełnie nie sprawdza się w tej roli – zbyt łatwo go zakłócić.

Co zatem możesz zrobić, by zapewnić swojemu pojazdowi najwyższej jakości ochronę przeciwkradzieżową? Rozwiązaniem jest tu wybór skutecznego, sprawdzonego systemu radiowego, gwarantującego szybkie i łatwe odzyskanie skradzionego kampera.

Radiowa ochrona przeciwkradzieżowa

IKOL SVR to oryginalny system radiowy, działający na niejawnej częstotliwości – dzięki czemu jest niemożliwy do zagłuszenia przez nawet najlepsze zagłuszarki. Jego sygnał może być odbierany wszędzie, także w podziemnych tunelach czy garażach.

Warto zaznaczyć, że IKOL SVR umożliwi Ci bezpieczne podróżowanie nie tylko po Polsce. System ten działa na terenie Europy. Możesz więc spokojnie zwiedzać inne europejskie kraje, także te spoza UE.

Jak działa antykradzieżowy system radiowy?

Zastanawiasz się, jak właściwie działa system radiowy i jak przebiega zabezpieczanie nim pojazdu?

 1. W kamperze umieszczany jest niewielki moduł radiowy IKOL SVR. Jego montażem zajmuje się certyfikowany montażysta. Nawet właściciel pojazdu nie wie, w którym miejscu znajduje się urządzenie.
 2. Moduł pozostaje nieaktywny do momentu zgłoszenia kradzieży. Uwaga – nie dotyczy to modułu z IKOL SVR Sky, który, oprócz ochrony radiowej, dodatkowo oferuje kierowcy usługi z zakresu monitoringu GPS-a.
 3. Jeżeli dojdzie do kradzieży, właściciel kampera dokonuje zgłoszenia tego faktu na policję i do Centrum Operacyjnego IKOL. Podaje przy tym Kod Sekretny, który dostał przy zakupie IKOL SVR – i który można znaleźć też w aplikacji IKOL Tracker.
 4. Załogi poszukiwawcze IKOL i policja namierzają lokalizację pojazdu i jadą na akcję jego odzyskania.
 5. Pojazd zostaje odnaleziony i zwrócony właścicielowi.

Jeden system w 3 wariantach

Czy wiesz już, że IKOL SVR jest dostępny w 3 różnych wariantach? Wszystko po to, byś mógł wybrać najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom wersję tego systemu.

 1. IKOL SVR Standard – to niezagłuszalne radiowe zabezpieczenie i całodobowa ochrona Centrum Operacyjnego (także w niedziele i święta).
 2. IKOL SVR Alarm – oprócz ochrony radiowej, system ten oferuje też możliwość zdalnego uzbrajania czujników wewnętrznych auta i pozwala na ustawianie alertów dotyczących nieautoryzowanego ruchu auta. Jeśli ktoś uruchomi Twoje auto i będzie próbował nim odjechać lub po prostu postanowi je odholować – zostaniesz o tym natychmiast powiadomiony.
 3. IKOL SVR Sky – to najbardziej bogaty pakiet od IKOL SVR. Ma wszystko to, co dwie poprzednie wersje systemu (również umożliwia uzbrajanie alarmu i przesyłanie różnego rodzaju alertów), a do tego został wyposażony w szereg praktycznych funkcji GPS. Urządzenie, które go obsługuje, stanowi połączenie modułu radiowego z lokalizatorem GPS. Wybierając tę wersję, dostajesz dostęp do historii podróży. Możesz na bieżąco obserwować położenie kampera na mapie, dekodować adresy, odtwarzać przebyte trasy oraz tworzyć raporty dotyczące przejazdów i postojów.

Jeżeli szukasz wyłącznie lokalizatora GPS dla swojego kampera – zajrzyj tutaj:

Wybierz lokalizator GPS

Podróżuj bezpiecznie

Kradzież kampera podczas wyjazdu to duże straty finansowe, utrata tymczasowego miejsca zamieszkania i problemy z dotarciem do domu. Aby zapobiec tym wszystkim kłopotom, warto odpowiednio zabezpieczyć swój pojazd. System radiowy IKOL SVR, dostępny w 3 opisanych wcześniej wersjach, sprawi że wizja kradzieży nie będzie Cię już prześladowała.

Alerty IKOL SVR Sky – przydatne zabezpieczenie

Wspomniana już funkcja ustawiania alertów, obecna w IKOL SVR Alarm i Sky, to kolejne zabezpieczenie Twojego kampera. Jeżeli wydarzy się coś niepokojącego – zostaniesz o tym natychmiastowo powiadomiony i będziesz mógł zareagować.

Jakie alerty bezpieczeństwa zyskasz, wybierając IKOL SVR Sky?

 • Alert nieautoryzowanego ruchu pojazdu – przyjdzie do Ciebie w sytuacji, gdy czujniki ruchu wykryją, że silnik w kamperze został włączony i ktoś zamierza odjechać Twoim pojazdem.
 • Alert odholowania – informuje o tym, że ktoś próbuje odholować Twojego kampera. Jest on wysyłany wtedy, gdy pojazd od co najmniej 10 minut ma wyłączony zapłon i jest w ruchu przez co najmniej minutę.
 • Alert zagłuszania – powiadamia o próbie zagłuszenia sygnału systemu radiowego
 • Alert odłączenia głównego zasilania – przychodzi wtedy, gdy moduł jest odłączany od akumulatora.

Poza alertami bezpieczeństwa, istnieją jeszcze inne ich rodzaje – alerty eksploatacji pojazdu, braku prawidłowej pozycji GPS i niskiego napięcia głównego zasilania.

Odłączanie rozrusznika

Następnym sposobem na przeszkodzenie złodziejowi w próbie kradzieży kampera jest skorzystanie z funkcji odłączenia rozrusznika. Wystarczy wcisnąć wyłączający go przycisk, dostępny na system.ikol.pl oraz w aplikacji IKOL Tracker. Ze względów bezpieczeństwa usługa ta nie powoduje zatrzymania się pojazdu podczas jazdy. Wystarczy jednak, że osoba, która odjeżdża Twoim kamperem, na chwilę wyłączy silnik – potem nie będzie już mogła uruchomić go na nowo.

Uwaga – aby móc skorzystać z tego dodatkowego udogodnienia, należy dokupić przełącznik odcięcia rozrusznika.

Dwa w jednym – dla Twojej wygody

Dzięki IKOL SVR Sky zyskasz zarówno radiową ochronę kampera, jak i możliwość korzystania z lokalizatora GPS. Nie musisz już kupować 2 oddzielnych urządzeń. Prawda, że to wygodne?

Dlatego zachęcamy – już dziś zapytaj o ofertę IKOL SVR i dowiedz się więcej. Profesjonalne zabezpieczenie kampera radiowym systemem do namierzania i odzyskiwania skradzionych pojazdów to zawsze właściwa decyzja.

Oferta IKOL SVR

 

 

 

 

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

nowy-taryfikator-mandatow-wrzesien-2022

Strzeżcie się kierowcy – nowy taryfikator mandatów wrzesień 2022!

 21 września 2022

Od 17 wrześnie 2022 roku zmieniły się przepisy ruchu drogowego. Jakie nowości czekają na…

Czytaj więcej
Komputer

Wiosenne nowości w IKOL

 21 kwietnia 2017

Ostatnio w IKOL pojawiło się sporo nowości. Postanowiliśmy więc stworzyć krótkie podsumowanie – zapraszamy do…

Czytaj więcej