Home -  Wszystkie artykuły -  Jak zabezpieczyć nowy samochód przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć nowy samochód przed kradzieżą?

12 kwietnia 2024
Jak zabezpieczyć nowe auto przed kradzieżą

Według statystyk to właśnie nowe samochody najczęściej padają łupem złodziei. Im młodsze auto, tym bardziej pożądane na czarnym rynku – w całości lub na części. Jeśli jesteś właścicielem takiego samochodu to wiesz, jak dotkliwa może być jego strata – przede wszystkim finansowo. Przed odbiorem zapewne zadbałeś o zabezpieczenie lakieru i wnętrza, aby szybko się nie zniszczyły. Warto również zadbać o dobre zabezpieczenie antykradzieżowe.

Rozwiązanie dla nowych aut, które są szczególnie narażone na kradzież, jest system radiowej ochrony IKOL SVR. Pozwala on na odzyskanie pojazdu, gdy zostanie skradzione. Jak działa? Dlaczego jest dobrym rozwiązaniem dla nowych samochodów? Czy jest skuteczne? Odpowiemy na te i wiele innych pytań – zapraszam do lektury!

Jak działa zabezpieczenie do nowych samochodów IKOL SVR?

Aby wiedzieć czy IKOL SVR to dobre zabezpieczenie do nowych samochodów, warto poznać zasadę działania. Technologia opiera się na nadajniku radiowym, który jest montowany w chronionym pojeździe. Jego pozycja w aucie jest nieznana nawet właścicielowi – tylko instalator wie, gdzie jest urządzenie. Dzięki temu bezpieczeństwo nowego samochodu jest zwiększone do maksimum.

W momencie montażu nadajnik jest uśpiony i pozostaje taki aż do powiadomienia IKOL o kradzieży. Wtedy zostaje uruchomiony i zaczyna nadawać sygnał, który mogą specjalnie przystosowane komputery ekipy poszukiwawczej. Samochody wyjeżdżają na ulice i śledzą sygnał – po nitce do kłębka, lokalizują pojazd. Następnym krokiem jest odzyskanie go wraz z policją, z którą IKOL ściśle współpracuje od kilkudziesięciu lat.

Jednak IKOL SVR to nie tylko zabezpieczenie dla nowych samochodów – różne warianty oferują funkcje, które można z powodzeniem wykorzystywać na co dzień. Wśród nich znajdziesz:

  • IKOL SVR Alarm – opcję, która oferuje dodatkowy alarm wysyłany na telefon lub inne urządzenie. Dzięki niemu szybko dowiesz się o próbie kradzieży i podejmiesz stosowną reakcję. Możesz ją udaremnić lub znacznie przyspieszyć odzyskanie samochodu.
  • IKOL SVR Sky – wariant, w którym poza alarmem masz do dyspozycji funkcje monitoringu GPS takie jak wgląd w aktualną pozycję samochodu, historię przebytych tras, raporty i dużo więcej alertów. Dzięki wersji Sky zyskujesz dużo większą kontrolę nad autem, co bezpośrednio przekłada się na jego bezpieczeństwo.
  • IKOL SVR Dashcam – najbardziej rozbudowana wersja zabezpieczenia do samochodów. Poza wszystkimi wyżej wymienionymi funkcjami jest wyposażona w wideorejestrator, który nagrywa wnętrze pojazdu oraz widok przez przednią szybę. Jednak nie jest to zwykła kamera samochodowa – posiada możliwość transmisji na żywo przez Internet, tryb parkingowy oraz w pełni zdalną obsługę za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Jest to najszersza wersja, która pozwala na najbardziej ścisłe zabezpieczenie nowego auta przed kradzieżą.

Cztery wersje IKOL SVR – Standard, Alarm, Sky i Dashcam – działają na tej samej zasadzie. Różnice wynikające z dodatków to wsparcie dla głównej funkcji – odzyskiwania pojazdów po kradzieży.

Dlaczego IKOL SVR jest dobrym zabezpieczeniem dla nowych samochodów?

Znamy już zasadę działania systemu IKOL SVR, pora więc odpowiedzieć na pytanie – dlaczego jest to dobre zabezpieczenie dla nowych samochodów?

Radiowe zabezpieczenie auta wyróżnia innowacyjność – to samo, co większość nowych samochodów. Niestety w większości aut – w przeciwieństwie do IKOL SVR – wiąże się to z dużą ilością elektroniki. Wśród nich jest między innymi system bezkluczykowy, który od lat jest furtką dla złodziei oraz cyfrowych metod kradzieży takich jak „na walizkę”, „na gameboya”, „na głośnik JBL” czy „na Nokię 3310”. Na te sposoby nie ma skutecznego zabezpieczenia przed kradzieżą. Jest natomiast zabezpieczenie, które pozwala odzyskać samochód, gdy rabuś się do niego dobierze – IKOL SVR.

Warto dodać, że każde auto z zamontowanym systemem radiowym IKOL ma zapewnioną opiekę Centrum Operacyjnego 24/7. Oznacza to, że kiedykolwiek zgłosisz kradzież, ekipa poszukiwawcza wyruszy, aby najpierw odnaleźć auto, a potem je odzyskać.

System radiowej lokalizacji jest dobrym zabezpieczeniem do nowych samochodów również z innego powodu. Nowe samochodu to również zupełnie nowe wnętrze oraz duża wartość pieniężna, która odzwierciedla się także w wyglądzie samochodu. Dlatego też instalacja nadajnika radiowego odbywa się z dbałością o wnętrze oraz zewnętrze pojazdu.

Skuteczność zabezpieczenia dla nowych samochodów IKOL SVR

Skuteczność IKOL SVR – zabezpieczenia idealnego dla nowych samochodów – odzwierciedlają przede wszystkim liczby. W ciągu kilkudziesięciu lat IKOL udało się:

  • Zabezpieczyć ponad 10 milionów pojazdów
  • Odzyskać po kradzieży ponad 400 tysięcy pojazdów
  • Wykryć około 3,5 tysiąca dziupli samochodowych
  • Pomóc w schwytaniu ponad 45 tysięcy przestępców

Dzięki radiowej lokalizacji pojazdów po kradzieży polskie ulice stają się dużo bardziej bezpieczne dla samochodów, w tym nowych aut. Przez lata skuteczność systemu IKOL SVR jest szacowana na 98% – nie ma w tej kwestii konkurencji na rynku. Skradzione samochodu wracają do właścicieli często już po 24 godzinach od zgłoszenia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie samochody zabezpieczyliśmy w ostatnich latach oraz jak udawało się je odzyskać, koniecznie kliknij poniżej!

Odzyskania IKOL SVR

Sprawdź zabezpieczenie dla nowych samochodów IKOL SVR!

Posiadasz nowe, najwyżej 5-letnie auto? Złodzieje mogą Cię mieć na celowniku! Jeśli chcesz zabezpieczyć nowy samochód i mieć pewność, że jest dobrze chronione, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać wariant IKOL SVR spełniający wymagania oraz zaspokajający potrzeby. Odpowiemy także na wszystkie pytania i udzielimy niezbędnych wskazówek. Już teraz kliknij poniżej, wypełnij formularz i zrób pierwszy krok w stronę bezpiecznego samochodu!

Poproś o ofertę!/a>

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

lokalizacja gps busów i autokarów

Lokalizator GPS do busa

 18 września 2018

Lokalizator GPS IKOL jest doskonałym narzędziem do lokalizacji busów i autokarów. Nie tylko pozwala na…

Czytaj więcej
ikol-svr-dashcam-wideorejestrator

IKOL SVR Dashcam – wideorejestrator z radiową ochroną pojazdu!

 6 marca 2023

Technologia, która nie ewoluuje po pewnym czasie staje się bezużyteczna, dlatego w IKOL cały…

Czytaj więcej