Home -  Wszystkie -  Jak zacząć śledzić samochód w 5 sekund?

Jak zacząć śledzić samochód w 5 sekund?

10 listopada 2016
Znaki zapytania parasol

Przygotowaliśmy drugą część zestawienia o najciekawszych rzeczach dotyczących monitoringu GPS. Zapraszamy do wpisu:

 

System GPS IKOL to nie tylko lokalizacja pojazdów

Dzięki lokalizacji GPS IKOL można monitorować położenie nie tylko pojazdów. Nasi pomysłowi klienci wykorzystują nasze moduły na przykład podczas biegów ulicznych, gdzie na bieżąco prezentują swoją trasę, do zapisu trasy lotu gołębi pocztowych, do lokalizacji food trucków, a nawet jako zabezpieczenie pszczelich uli! 

System IKOL umożliwia identyfikację kierowców

Lokalizacja pojazdów IKOL posiada funkcję Identyfikacji kierowców. Dzięki niej możliwe jest powiązanie każdej podróży (zarówno służbowej, jak i prywatnej) z właściwym kierowcą. Wystarczy jedynie zbliżyć kartę identyfikacyjną do czytnika zamontowanego w pojeździe. Od tej chwili informacje o kierowcy będą dostępne zarówno w podglądzie na żywo danego pojazdu, jak i w raportach podróży.

IKOL poinformuje użytkownika o rozładowanym akumulatorze

Dzięki funkcji „Alert niskiego napięcia głównego zasilania” Klient może otrzymać SMS informujący o tym, że zaraz rozładuje się akumulator. Wartość graniczną, po przekroczeniu której wysyłany jest SMS można ustawić dowolnie – dzięki temu kierowca będzie miał dość czasu, aby zareagować i nie dopuścić do unieruchomienia pojazdu.

System IKOL dba o naszą planetę

Czy wiesz, że 1 litr benzyny spalony przez samochód uwalnia do atmosfery blisko 3 kg dwutlenku węgla? Nawet niewielka flota pojazdów służbowych w znacznym stopniu zanieczyszcza naszą planetę. Dlatego też tak ważne jest wdrażanie ekologicznych nawyków związanych ze stylem jazdy kierowców. Dzięki lokalizatorowi IKOL CAN możesz kontrolować spalanie paliwa w Twojej flocie i ograniczać zbędne wydatki związane z niewłaściwym wykorzystywaniem pojazdu służbowego.

Ziemia

System IKOL śledzi trasy samolotów

Dzięki systemowi IKOL możliwe jest tworzenie tras przelotów samolotów – zarówno pasażerskich, jak i małych, prywatnych awionetek. Trasę przelotu samolotu rejsowego można śledzić za pomocą darmowej aplikacji IKOL X – wystarczy mieć włączoną opcję lokalizacji. W przypadku samolotów prywatnych (np. w szkołach lotniczych) doskonale sprawdzą się moduły montowane w wnętrzu maszyny – IKOL AERO. Dokładna pozycja, historia przelotów, a także raport wysokości n.p.m. – to tylko niektóre z funkcji, które oferuje IKOL dla pasjonatów lotnictwa.

Lokalizator GPS zabezpieczy przesyłki pocztowe

Dzięki przenośnemu lokalizatorowi IKOL SPOT możesz precyzyjnie monitorować trasę wysyłanych lub odbieranych przez Ciebie przesyłek. Niewielki odbiornik GPS umieszczony w paczce pokaże dokładnie, gdzie znajduje się przesyłka pocztowa, ale także bagaż podróżny czy też transportowany towar. Więcej na ten temat:

Przeczytaj na blogu

Lokalizator IKOL OBD można zamontować w 5 sekund!

Lokalizator IKOL OBD może być zamontowany w pojeździe w przeciągu kilku sekund. Dlaczego? Ponieważ wystarczy podłączyć go do gniazda diagnostycznego w pojeździe. Po chwili moduł zacznie sczytywać swoją pozycję i wysyłać ją na serwery systemu IKOL. Lokalizator OBD posiada zapasową baterię działającą do 24 godzin po odłączeniu od zasilania, a także czujnik ruchu – dzięki czemu nawet niepodpięty do złącza jest w stanie sczytywać swoją pozycję.

Lokalizator GPS może być pomocnikiem myśliwego

Lokalizatory GPS zyskują coraz większą sympatię myśliwych. IKOL Spot świetnie sprawdzi się na polowaniu, jako lokalizator uczestników łowów czy psów myśliwskich. Przyda się również przy wyznaczaniu tras i określaniu odległości.

leśniczy

W systemie IKOL można łatwo przetestować dowolną usługę

System IKOL umożliwia niezwykle proste dodawanie funkcji dodatkowych. Sprawdź, która z nich może Ci się przydać. W naszej ofercie cena funkcji dodatkowych zaczyna się już od 2 złotych netto. Co więcej, możesz z niej natychmiast zrezygnować, jeżeli okaże się dla Ciebie nieprzydatna. Jakie są funkcje dostępne w IKOL? Funkcja Ecodrivingu, dekodowanie adresów, zdalne odłączanie rozrusznika, alerty przekroczenia wyznaczonego obszaru, tworzenie widgetów, raporty i wiele innych.

Pierwszą część ciekawostek znajdziecie w poprzednim wpisie:
Przeczytaj na blogu

Kategorie: Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

pakiet usług lokalizatora gps can

Co daje Ci pakiet IKOL CAN?

 15 lutego 2021

Z pewnością chcesz wiedzieć jak pracuje Twój kierowca, aby kompleksowo monitorować koszty floty. Największe korzyści…

Czytaj więcej
zdalne-nadzorowanie-floty

Co daje szybki podgląd lokalizatora GPS w aplikacji IKOL TRACKER

 6 stycznia 2021

Potrzebujesz na bieżąco wiedzieć co się dzieje z Twoją flotą i jaki jest stan techniczny…

Czytaj więcej