Home -  Wszystkie artykuły -  Top 8 faktów na temat systemu GPS IKOL!

Top 8 faktów na temat systemu GPS IKOL!

10 listopada 2016
Ciekawostki o IKOL

Przygotowaliśmy drugą część zestawienia o najciekawszych rzeczach dotyczących systemu GPS od IKOL. Ciekawi Cię co można monitorować poza pojazdami? A może chcesz wiedzieć, który lokalizator GPS jest najszybszy w montażu? Te i inne fakty znajdują się w zestawieniu poniżej – zapraszamy do lektury!

System GPS IKOL to nie tylko lokalizacja pojazdów

Dzięki systemowi GPS IKOL można monitorować położenie nie tylko pojazdów. Nasi pomysłowi klienci wykorzystują nasze moduły na przykład podczas biegów ulicznych, gdzie na bieżąco prezentują swoją trasę, do zapisu trasy lotu gołębi pocztowych, do lokalizacji food trucków, a nawet jako zabezpieczenie pszczelich uli! 

System GPS IKOL umożliwia identyfikację kierowców

System GPS od IKOL posiada funkcję Identyfikacji kierowców. Dzięki niej możliwe jest powiązanie każdej podróży (zarówno służbowej, jak i prywatnej) z właściwym kierowcą. Wystarczy jedynie zbliżyć kartę identyfikacyjną do czytnika zamontowanego w pojeździe. Od tej chwili informacje o kierowcy będą dostępne zarówno w podglądzie na żywo danego pojazdu, jak i w raportach podróży.

Rozładowany akumulator? System GPS IKOL informuje kierowcę!

Dzięki funkcji „Alert niskiego napięcia głównego zasilania” klient może otrzymać SMS informujący o tym, że zaraz rozładuje się akumulator. Wartość graniczną, po przekroczeniu której wysyłany jest SMS można ustawić dowolnie – dzięki temu kierowca będzie miał dość czasu, aby zareagować i nie dopuścić do unieruchomienia pojazdu. Dzięki systemowi GPS kierowca może uniknąć przykrej niespodzianki w zimowy poranek – unieruchomionego samochodu.

Jak system GPS od IKOL pomaga dbać o planetę?

Czy wiesz, że 1 litr benzyny spalony przez samochód uwalnia do atmosfery blisko 3 kg dwutlenku węgla? Nawet niewielka flota pojazdów służbowych w znacznym stopniu zanieczyszcza naszą planetę. Dlatego też tak ważne jest wdrażanie ekologicznych nawyków związanych ze stylem jazdy kierowców. Dzięki lokalizatorowi IKOL CAN możesz kontrolować spalanie paliwa w Twojej flocie i ograniczać zbędne wydatki związane z niewłaściwym wykorzystywaniem pojazdu służbowego. Bezpośrednio przekłada się to na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, a co za tym idzie, dbanie o dobro planety!
System GPS chroni planetę

Z systemem GPS od IKOL można śledzić samoloty!

Dzięki systemowi IKOL możliwe jest tworzenie tras przelotów samolotów – zarówno pasażerskich, jak i małych, prywatnych awionetek. Trasę przelotu samolotu rejsowego można śledzić za pomocą darmowej aplikacji IKOL X – wystarczy mieć włączoną opcję lokalizacji. W przypadku samolotów prywatnych (np. w szkołach lotniczych) doskonale sprawdzą się moduły montowane w wnętrzu maszyny – IKOL AERO. Dokładna pozycja, historia przelotów, a także raport wysokości n.p.m. – to tylko niektóre z funkcji, które oferuje IKOL dla pasjonatów lotnictwa.

Bezpieczne przesyłki pocztowe z systemem GPS od IKOL

Dzięki przenośnemu lokalizatorowi IKOL SPOT możesz precyzyjnie monitorować trasę wysyłanych lub odbieranych przez Ciebie przesyłek. Niewielki odbiornik GPS umieszczony w paczce pokaże dokładnie, gdzie znajduje się przesyłka pocztowa, ale także bagaż podróżny czy też transportowany towar. System GPS od IKOL nie tylko pozwala na śledzenie bieżącej pozycji paczki, ale też świetnie ubezpiecza ją na wypadek zgubienia. Więcej na ten temat:

Przycisk sprawdź monitoring GPS

W systemie GPS od IKOL znajdziesz lokalizator z najkrótszym montażem!

Lokalizator GPS IKOL OBD może być zamontowany w pojeździe w przeciągu kilku sekund. Dlaczego? Ponieważ wystarczy podłączyć go do gniazda diagnostycznego w pojeździe. Po chwili moduł zacznie sczytywać swoją pozycję i wysyłać ją na serwery systemu IKOL. Moduł OBD posiada zapasową baterię działającą do 24 godzin po odłączeniu od zasilania, a także czujnik ruchu – dzięki czemu nawet niepodpięty do złącza jest w stanie sczytywać swoją pozycję. Jest to rozwiązanie, które będzie świetne dla wypożyczalni ale też dla użytkowników prywatnych – system GPS od IKOL jest dostępny dla jednych i drugich.

W systemie GPS IKOL można łatwo przetestować dowolną usługę

System GPS IKOL umożliwia niezwykle proste dodawanie kolejnych funkcji. Sprawdź, która z nich może Ci się przydać. W naszej ofercie cena funkcji dodatkowych zaczyna się już od 2 złotych netto. Co więcej, możesz z niej natychmiast zrezygnować, jeżeli okaże się dla Ciebie nieprzydatna. Jakie są funkcje dostępne w IKOL? Funkcja Ecodrivingu, dekodowanie adresów, zdalne odłączanie rozrusznika, alerty przekroczenia wyznaczonego obszaru, tworzenie widgetów, raporty i wiele innych.
Pierwszą część ciekawostek znajdziecie w poprzednim wpisie:
Przycisk sprawdź monitoring GPS

Kategorie: Wszystkie artykuły, Ciekawostki o GPS, O IKOL | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ikol Tracker do śledzenia roweru

Na rowerze z IKOL – test naszego systemu, część 2… po śląsku!

 6 października 2017

Zapraszamy do obejrzenia obiecanej drugiej części recenzji naszego systemu, którą przygotował vloger Gustav BikeVlog. Tym…

Czytaj więcej
raporty dla fleet managemra

Raporty z monitoringu GPS – narzędzie każdego managera floty

 22 marca 2016

Każda osoba odpowiedzialna za pojazdy służbowe w firmie powinna tworzyć regularne zestawienia dotyczące pracy swoich…

Czytaj więcej