Home -  Funkcje GPS -  Jakie są największe korzyści z monitoringu GPS?

Jakie są największe korzyści z monitoringu GPS?

6 listopada 2017
Monitoring GPS - śledzenie w telefonie

Monitoring GPS to rzecz niezbędna we flocie samochodów z powodu wielu czynników. Zarządzający flotą pojazdów decyduje się na montaż lokalizatorów w autach z wielu powodów, a wszystko po to, żeby flota nie przynosiła strat, a fleet manager miał ułatwioną pracę.

 

Dzięki monitoringowi GPS widzimy swoje pojazdy, albo pracowników na mapie. Wiemy więc, gdzie są i co się z nimi dzieje. To jednak nie wszystko, monitoring GPS pozwala na wiele więcej i ułatwia pracę nie tylko zarządzającemu, ale też kierowcom flotowym.

  • Nie trzeba tworzyć obszernych codziennych sprawozdań – dzięki raportom dostępnym w systemie IKOL, jednym kliknięciem myszki możemy wygenerować interesujący nas raport dotyczący danego samochodu, czy wszystkich pojazdów we flocie.
  • Precyzyjna kontrola paliwa – dzięki lokalizatorowi IKOL CAN nie trzeba instalować w pojazdach kosztownych sond paliwowych. Moduł IKOL CAN umożliwia sprawną kontrolę paliwa w pojazdach i wykrycie wszelkich nieprawidłowości, np. kradzieży paliwa.
  • Powiadomienia wysyłane przez SMS i e-mailalerty monitoringu GPS zawiadamiają błyskawicznie o wszystkich niepożądanych wydarzeniach, dzięki czemu zarządzający może szybko zareagować. Coś złego dzieje się z kierowcą? Można wysłać do niego pomoc. Kierowca jedzie samochodem za długo? Można do niego zadzwonić i nakazać mu odpoczynek. Dzięki alertom można zapewnić bezpieczeństwo kierowcom i ich pojazdom.
  • Redukcja kosztów – dzięki monitoringowi GPS można nauczyć kierowców ekonomicznej i bezpiecznej jazdy, dzięki czemu spadną koszty zużycia paliwa. Dzięki IKOL można także przeprowadzić ewidencję przebiegu pojazdów i odliczyć VAT na zakup pojazdu, przeglądy, serwisy, wymiany opon itd.
  • Bezpieczeństwo kierowców i innych uczestników ruchu – zarządzający może sprawdzać, jak jeżdżą jego kierowcy i wyeliminować wszystkie błędy. Możemy sprawdzać, czy kierowcy nie przekraczają prędkości, czy nie hamują gwałtownie, czy jeżdżą przepisowo. Dzięki temu wiemy, czy nie stwarzają zagrożenia dla siebie i innych.
  • Kontrola pracowników i pojazdów – mamy stały dostęp o-line na żywo do pozycji pracowników i pojazdów. Dodatkowo monitoring GPS IKOL nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania, wystarczy zalogować się do systemu w przeglądarce.

Monitoring GPS

Monitoring GPS to bardzo duże ułatwienie dla osoby, która zarządza nawet niewielką flotą pojazdów. Lokalizatory GPS pomagają odczytywać wiele przydatnych informacji, na podstawie których, m.in., generowane są raporty. Dzięki monitoringowi zarządzanie flotą staje się szybsze i bardziej efektywne, redukuje koszty i generuje oszczędności, zapewnia także bezpieczeństwo pojazdom i kierowcom.

 

Dowiedz się więcej

Kategorie: Funkcje GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Kompas na mapie

Od busoli do GPS – historia pozycjonowania

 20 listopada 2017

Zaczęło się od określania własnej pozycji za pomocą słońca i gwiazd, dzisiaj wystarczy wyciągnąć z…

Czytaj więcej
Nawigacja w telefonie

Najlepsze aplikacje mobilne dla kierowców

 15 marca 2019

Aplikacje mobilne ułatwiają nam życie w wielu dziedzinach, możemy dzięki nim sprawdzać rozkłady jazdy, korki,…

Czytaj więcej