Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Kierowca często przekracza prędkość? Szczegóły w raporcie i alercie IKOL

Kierowca często przekracza prędkość? Szczegóły w raporcie i alercie IKOL

2 września 2020
samochod predkosciomierz

Kierowcy nieustannie się spieszą i przekraczają dozwolone prędkości. Ryzykowne zachowania i notoryczne łamanie przepisów możesz zmienić. Monitoring GPS stał się skutecznym sposobem na podnoszenie motywacji i lepszą edukację kierowców. 

 

Zawsze jest za mało czasu i za dużo spraw do załatwienia. Kierowcy jeżdżą szybko, więc sypią się mandaty. Nieekonomiczna jazda sprawia, że auto częściej wymaga serwisowania, a do stworzenia zagrożenia na drodze nie potrzeba wiele. Z monitoringiem GPS możesz weryfikować przekroczenia i nadużycia kierowców w dowolnym czasie. To pozwala na większą motywację do przestrzegania zasad ograniczenia prędkości. 

GDZIE KIEROWCY NAJCZĘŚCIEJ PRZEKRACZAJĄ PRĘDKOŚĆ? 

Przekraczanie prędkości na autostradach i drogach ekspresowych stało się normą. Do kolizji i wypadków z tego powodu statystycznie częściej dochodzi u kierowców w przedziale wiekowym 18-29 lat, choć nie oznacza to, że doświadczeni stażem kierowcy nie popełniają świadomych błędów podczas jazdy samochodem. 

Dzięki fotoradarom lekkomyślni kierowcy zyskują punkty karne oraz mandaty, które w mało dotkliwy sposób uczą ich pokory. Konkretne możliwości zmiany oferuje monitoring GPS, który pozwala na analizę wszystkich błędów i skuteczną eliminację złych nawyków, w tym przekraczanie prędkości. Niemożliwe? Lokalizatory GPS zapisują trasy i miejsca konkretnych nadużyć. W raporcie prędkości widać miejsce zdarzenia i zadaną prędkość na liczniku, co pozwala egzekwować od kierowcy zmianę przyzwyczajeń i dostosowanie się do konkretnych zasad ustalonych w regulaminie użytkowania samochodów służbowych, w danym przedsiębiorstwie. Do osiągnięcia tego celu zaleca się także wprowadzenie zasad ecodrivingu

JAK SPRAWDZIĆ PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI W SYSTEMIE IKOL? 

Mapa w systemie IKOL pokazuje wszystkie dostępne lokalizatory (te poruszające się oraz te, które od kilku godzin lub dni nie zarejestrowały żadnej podróży) i przedstawia narysowaną trasę z czerwonym i czarnym odcinkiem drogi, na którym doszło do przekroczenia prędkości. Czerwony kolor trasy oznacza prędkość powyżej 110 km/h. Czarny kolor dotyczy lokalizatorów, które mają uruchomioną i skonfigurowaną funkcję alertu prędkości. W tym momencie zostaje wysłany alert, czyli powiadomienie do konkretnego odbiorcy lub grupy odbiorców o przekroczonej prędkości. Alert jest wiadomością systemową, a sam format wiadomości to wybór pomiędzy aplikacją IKOL TRACKER, wiadomością SMS oraz wiadomością e-mail. Alert zostaje wysłany od razu po zdarzeniu. 

 

alert predkosci IKOL

Przy nieekonomicznej i niebezpiecznej jeździe często dochodzi do gwałtownych hamowań, które zilustrowane są czarnym wykrzyknikiem. Monitorowanie stylu jazdy daje narzędzia, które pozwalają dyscyplinować kierowców i edukować ich, aby zdawali sobie sprawę, że złe nawyki niszczą auto. 

gwaltowne hamowanie IKOL mapa

CO DOKŁADNIE POKAZUJE RAPORT PRĘDKOŚCI? 

Raport prędkości to podsumowanie wybranej podróży z jej szczegółowymi przekroczeniami. Zadane prędkości widać na wykresie, a do tego informacje odnoszące się do ilości przekroczeń. 

 

raport predkosci IKOL

 

 

raport predkosci IKOL z mapa

 

PRZEKRACZANIE PRĘDKOŚCI NIE OZNACZA, ŻE SZYBCIEJ DOJEDZIESZ DO CELU

Gwałtowne ruszanie lub nieznaczne zwiększanie prędkości nie doprowadzi Cię szybciej do celu. Znaczenia nabiera średnia prędkość. Na trasie z dużym zagęszczeniem dojeżdżasz szybko, ale tylko do kolejnych spowolnień, np. do świateł. Ruszasz więc szybko i pewnie, ale za chwilę znowu musisz wyhamować. Ten styl jazdy zawsze wiąże się z większym zużyciem paliwa. Do tego dochodzi droga hamowania, która powoduje, że podróż wielokrotnie odbiega od bezpiecznej. GPS monitoring to inteligenty system lokalizacji, który uczy, weryfikuje i motywuje do bezpiecznej jazdy.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

fuel

Jak sprawdzić koszt paliwa spalonego na danym odcinku?

 18 września 2017

Zastanawiasz się, jak szybko oszacować koszty paliwa spalanego na danym odcinku, np. z domu do…

Czytaj więcej
bocian w gnieździe

Monitoring GPS… bocianów

 26 września 2016

23 września zaczęła się kalendarzowa jesień. Pogoda przyszła do nas jeszcze wcześniej. Do nadchodzącej zimy…

Czytaj więcej

Bądź zawsze na bieżąco

Dołącz do naszego newslettera