Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Kierowca często przekracza prędkość? Szczegóły w raporcie i alercie IKOL

Kierowca często przekracza prędkość? Szczegóły w raporcie i alercie IKOL

2 września 2020
samochod predkosciomierz

Kierowcy nieustannie się spieszą i przekraczają dozwolone prędkości. Ryzykowne zachowania i notoryczne łamanie przepisów możesz zmienić. Monitoring GPS stał się skutecznym sposobem na podnoszenie motywacji i lepszą edukację kierowców. 

 

Zawsze jest za mało czasu i za dużo spraw do załatwienia. Kierowcy jeżdżą szybko, więc sypią się mandaty. Nieekonomiczna jazda sprawia, że auto częściej wymaga serwisowania, a do stworzenia zagrożenia na drodze nie potrzeba wiele. Z monitoringiem GPS możesz weryfikować przekroczenia i nadużycia kierowców w dowolnym czasie. To pozwala na większą motywację do przestrzegania zasad ograniczenia prędkości. 

GDZIE KIEROWCY NAJCZĘŚCIEJ PRZEKRACZAJĄ PRĘDKOŚĆ? 

Przekraczanie prędkości na autostradach i drogach ekspresowych stało się normą. Do kolizji i wypadków z tego powodu statystycznie częściej dochodzi u kierowców w przedziale wiekowym 18-29 lat, choć nie oznacza to, że doświadczeni stażem kierowcy nie popełniają świadomych błędów podczas jazdy samochodem. 

Dzięki fotoradarom lekkomyślni kierowcy zyskują punkty karne oraz mandaty, które w mało dotkliwy sposób uczą ich pokory. Konkretne możliwości zmiany oferuje monitoring GPS, który pozwala na analizę wszystkich błędów i skuteczną eliminację złych nawyków, w tym przekraczanie prędkości. Niemożliwe? Lokalizatory GPS zapisują trasy i miejsca konkretnych nadużyć. W raporcie prędkości widać miejsce zdarzenia i zadaną prędkość na liczniku, co pozwala egzekwować od kierowcy zmianę przyzwyczajeń i dostosowanie się do konkretnych zasad ustalonych w regulaminie użytkowania samochodów służbowych, w danym przedsiębiorstwie. Do osiągnięcia tego celu zaleca się także wprowadzenie zasad ecodrivingu

JAK SPRAWDZIĆ PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI W SYSTEMIE IKOL? 

Mapa w systemie IKOL pokazuje wszystkie dostępne lokalizatory (te poruszające się oraz te, które od kilku godzin lub dni nie zarejestrowały żadnej podróży) i przedstawia narysowaną trasę z czerwonym i czarnym odcinkiem drogi, na którym doszło do przekroczenia prędkości. Czerwony kolor trasy oznacza prędkość powyżej 110 km/h. Czarny kolor dotyczy lokalizatorów, które mają uruchomioną i skonfigurowaną funkcję alertu prędkości. W tym momencie zostaje wysłany alert, czyli powiadomienie do konkretnego odbiorcy lub grupy odbiorców o przekroczonej prędkości. Alert jest wiadomością systemową, a sam format wiadomości to wybór pomiędzy aplikacją IKOL TRACKER, wiadomością SMS oraz wiadomością e-mail. Alert zostaje wysłany od razu po zdarzeniu. 

 

alert predkosci IKOL

Przy nieekonomicznej i niebezpiecznej jeździe często dochodzi do gwałtownych hamowań, które zilustrowane są czarnym wykrzyknikiem. Monitorowanie stylu jazdy daje narzędzia, które pozwalają dyscyplinować kierowców i edukować ich, aby zdawali sobie sprawę, że złe nawyki niszczą auto. 

gwaltowne hamowanie IKOL mapa

CO DOKŁADNIE POKAZUJE RAPORT PRĘDKOŚCI? 

Raport prędkości to podsumowanie wybranej podróży z jej szczegółowymi przekroczeniami. Zadane prędkości widać na wykresie, a do tego informacje odnoszące się do ilości przekroczeń. 

 

raport predkosci IKOL

 

 

raport predkosci IKOL z mapa

 

PRZEKRACZANIE PRĘDKOŚCI NIE OZNACZA, ŻE SZYBCIEJ DOJEDZIESZ DO CELU

Gwałtowne ruszanie lub nieznaczne zwiększanie prędkości nie doprowadzi Cię szybciej do celu. Znaczenia nabiera średnia prędkość. Na trasie z dużym zagęszczeniem dojeżdżasz szybko, ale tylko do kolejnych spowolnień, np. do świateł. Ruszasz więc szybko i pewnie, ale za chwilę znowu musisz wyhamować. Ten styl jazdy zawsze wiąże się z większym zużyciem paliwa. Do tego dochodzi droga hamowania, która powoduje, że podróż wielokrotnie odbiega od bezpiecznej. GPS monitoring to inteligenty system lokalizacji, który uczy, weryfikuje i motywuje do bezpiecznej jazdy.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Mechanik samochodowy

Lokalizator GPS przypomni Ci o terminie przeglądu technicznego samochodu

 28 sierpnia 2017

Z dzisiejszego wpisu dowiecie się, m.in., jak monitoring GPS pomógł w anulowaniu niesłusznego mandatu, jak…

Czytaj więcej
Aribus A380 ląduje na Lotnisku Chopina

Airbus A380 wylądował w Warszawie

 10 lutego 2017

Największy pasażerski samolot świata wylądował dziś o 11.20 na warszawskim Lotnisku Chopina. Samolot należy do…

Czytaj więcej