Home -  Podróże -  Monitoring GPS quadów

Monitoring GPS quadów

30 września 2020
quad-race

Prowadzisz wypożyczalnię quadów lub sam organizujesz wypady przeprawowe? To sport dla odważnych i lubiących adrenalinę, a takich nie brakuje. Czterokołowce chętnie są wypożyczane na krótsze i dalsze wyprawy i to jest powód, dla którego kontrola lokalizacji sprzętu ma znaczenie. Przeczytaj, co jeszcze się liczy na quadowych off-roadach. 

 

Od kilku lat można zaobserwować rosnącą popularność quadów, które świetnie się sprawdzają na trudnych terenach. Te niewielkie pojazdy prowadzi się dosyć łatwo, a jednocześnie nie rozwijają zawrotnych prędkości, dlatego prawie każdy może spróbować swoich sił na quadzie. Ty, prowadząc taki biznes, powinieneś zapewnić sobie 100% bezpieczeństwa. Jak to zrobić? Wykorzystaj do tego GPS monitoring.

CO DAJE LOKALIZACJA GPS QUADA?

Pozycja w terenie to istotny element wypraw, dająca podwójne bezpieczeństwo. Po pierwsze widzisz na mapie, gdzie się znajduje pojazd. Po drugie, wiesz gdzie znajdują się Twoi klienci. Ich oddalenie się może zwiastować problemy, a jeśli będą potrzebować pomocy, znajdziesz ich bez problemu. Aplikacja IKOL TRACKER jest dodatkowym narzędziem, które pozwala na szybki podgląd lokalizatora, bez patrzenia na komputer. Lokalizator zapisze trasy przejazdów, a także prędkości i styl jazdy. Jeszcze bardziej przydatną funkcją do lokalizacji quadów jest historia przejazdów. Zapisywane trasy odtworzysz na każdym urządzeniu i sprawdzisz:

  • czy klienci wybrali właściwą i bezpieczną drogę,
  • gdzie dokładnie mieli problem z przejazdem,

JAKI WYBRAĆ LOKALIZATOR GPS DO QUADA?

Przede wszystkim wytrzymały. Musi sobie poradzić z kurzem, błotem, nierównościami na drodze oraz wodą, która będzie nieodłącznym towarzyszem quadowych wypraw. Leśne, górskie tereny jeszcze bardziej podnoszą atrakcyjność wypraw, które stają się ekstremalne nawet dla wyczynowców. Zazwyczaj trudne drogi dostarczają najwięcej emocji i ciekawych widoków, a zamontowane urządzenie powinno to wszystko wytrzymać. IKOL MOTO jest idealnym lokalizatorem do quada. Urządzenie jest małe, a instalacja trwa kilka minut. Po zamontowaniu i zalogowaniu do systemu IKOL od razu śledzi bieżącą pozycję. Lokalizator GPS do pojazdu ułatwia zarządzanie nawet niewielką flotą quadów i daje Ci namacalną kontrolę nad sprzętem. 

SKORZYSTAJ Z FUNKCJI GPS MONITORINGU

Na wypadek kradzieży quada, warto uruchomić funkcję GPS monitoringu – alert ruchu, ponieważ przy każdym nieautoryzowanym użyciu, masz szansę od razu zareagować. Co więcej, razem z alertem otrzymasz link do mapy, z aktualną pozycją quada.

Jeśli Twoi klienci mają wyznaczony teren, poza który nie powinni się oddalać, skorzystaj z korytarzy geograficznych. Aby to zrobić, najpierw wyznacz szerokość korytarza, a następnie otrzymuj powiadomienie, jeśli lokalizator wyjedzie poza ustalone granice. Kształt korytarza geograficznego w całości ustalasz Ty, ustawiając punkt początkowy i końcowy. Aby otrzymać alert z dowolnego obszaru dla kilku pojazdów, możesz w systemie IKOL skopiować ustawienia alertu, aby to samo powiadomienie dotyczyło każdego lokalizowanego sprzętu. 

quad

NAJWIĘKSZE ZALETY LOKALIZATORA IKOL MOTO:

  • niewielkie rozmiary
  • łatwa instalacja
  • wodoodporność 
  • częsta wysyłka pozycji lokalizatora GPS 
  • nie rozładowuje akumulatora
  • niski pobór prądu
  • posiada zapasową baterię, działającą bez zasilania przez 7 dni
  • szeroki zakres napięcia zasilania: od 8 do 32V DC

ORGANIZUJESZ ZLOTY MIŁOŚNIKÓW QUADÓW?

Zajmujesz się organizacją imprez terenowych, a quady są stałym elementem eventów? Monitoring GPS pasuje do każdego mobilnego biznesu, który wymaga kontroli lokalizacji. Rajdy przeprawowe na czterokołowcach mogą być monitorowane, a ich trasy archiwizowane. Dla sportowej rywalizacji ciekawie jest przedstawić na mapie trasy przejazdów uczestników rajdu offroadowego lub firmowego eventu. 

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ JEŻDŻĄC QUADEM?

Oprócz atrakcji, jakie mogą zaoferować wycieczki quadem, warto pamiętać o uszanowaniu gospodarki leśnej i ekosystemu. Urządzaj rajdy tylko na terenach do tego przystosowanych. 

IKOL MOTO DO MOTOCYKLA

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

woman

Jaki lokalizator GPS do samochodu wybrać?

 2 października 2018

Aby wybrać odpowiedni lokalizator GPS do samochodu , musimy sobie zadać pytanie, do czego będzie…

Czytaj więcej
Bus na parkingu

Lokalizator GPS do busa

 18 września 2018

Lokalizator GPS IKOL jest doskonałym narzędziem do lokalizacji busów i autokarów. Nie tylko pozwala na…

Czytaj więcej