Home -  Wszystkie artykuły -  Kontrola i zabezpieczenie samochodów w wypożyczalni z IKOL SVR Sky

Kontrola i zabezpieczenie samochodów w wypożyczalni z IKOL SVR Sky

29 maja 2024
Zabezpieczenie samochodu z monitoringiem GPS

Niektóre auta wprawiają nas w prawdziwy podziw. Rzadkie, o unikatowym designie, sportowe, klasyczne luksusowe – od czasu do czasu każdy z nas widuje je na ulicach i obraca głowę, żeby lepiej się przyjrzeć. Najczęściej pochodzą z wypożyczalni samochodowych, które udostępniają je na śluby, do filmów oraz różnych eventów.

Z uwagi na wysoką wartość takich samochodów, powinny być one należycie zabezpieczone i kontrolowane podczas wypożyczania. IKOL SVR w wersji Sky będzie idealnym urządzeniem do tego zadania – jednocześnie łączy radiową lokalizację pojazdu po kradzieży z systemem GPS. Synergia technologii pozwala na ochronę pojazdu i kontrolę podczas użytkowania. Przyjrzyjmy się zatem jakie wypożyczalnie powinny z niego skorzystać oraz jakie korzyści mogą czerpać z IKOL SVR Sky.

Wypożyczalnie ślubne – kontrola trasy oraz zabezpieczenie samochodu

Ślub to wydarzenie, który każdy chce przeżyć z przytupem, dlatego od lat wypożyczalnie samochodów ślubnych przeżywają oblężenie. Terminy są ustalone często kilkanaście miesięcy w przód, ponieważ większość osób chce wybrać niezwykły samochód. Wiele z nich to zabytki oraz naprawdę luksusowe auta, często warte pięcio- i sześciocyfrowe sumy.

IKOL SVR Sky może odegrać dużą rolę w jednoczesnym monitoringu i ochronie samochodów w wypożyczalni ślubnej. Dzięki systemowi GPS zarządca floty może kontrolować ich położenie na bieżąco, a także przeglądać poprzednie trasy. Ponieważ dzień ślubu jest bardzo stresujący dla Państwa Młodych może też weryfikować wszelkie zażalenia oraz reklamacje, które młodzi składają. Raporty czarno na białym pokaża czas przejazdu, wybraną trasę, czas trwania podróży oraz inne ważne parametry.

Natomiast zabezpieczenie antykradzieżowe przyda się w momencie, gdy samochód nie jest używany. W przypadku tak wartościowych pojazdów złodzieje potrafią wspiąć się na wyżyny pomysłowości i ukraść je dosłownie zewsząd. Dlatego też muszą być najlepiej zabezpieczone. IKOL SVR Sky to nadajnik radiowy, który działa w garażach, na podziemnych parkingach i w kontenerach. Gdziekolwiek złodziej postanowi je ukryć, uda się go namierzyć po kradzieży.

Zabezpieczenie samochodu zabytkowego z wypożyczalni

Samochody zabytkowe i klasyczne są najczęściej wypożyczane pod produkcje filmowe obrazujące dawne lata. Ich wartość jest bardzo wysoka – nie da się ich odtworzyć, ponieważ oryginalne części nie są od dawna produkowane. Niektóre zabytki zachowały się w pojedynczych sztukach i są unikatami na skalę światową. Wypożyczalnie samochodów klasycznych dobrze wiedzą jak cenne są to pojazdy.

Niestety sprawę zdają sobie z tego również złodzieje. Zabytki są chętnie kradzione ze względu na swoją wartość. Na czarnym rynku pojawiają się jako gratka dla kolekcjonerów, którzy często nie mają pojęcia o ich pochodzeniu. Do kradzieży może dojść wszędzie – nie tylko w wypożyczalni, ale też podczas użyczenia samochodu na czas zdjęć filmowych, ślubów czy eventów zrzeszających pasjonatów zabytków. Wbudowane mechanizmy ochrony auta przed kradzieżą są często niewystarczające – gdy odbywała się ich produkcja, metody rabunku nie były jeszcze tak zaawansowane jak teraz.

Dlatego też zabezpieczenie antykradzieżowe IKOL SVR Sky jest bardzo ważnym elementem każdej wypożyczalni aut zabytkowych i klasycznych. Strata takiego auta to często grube pieniądze i wartość nie do odrobienia. Choć na ulicy samochody klasyczne rzucają się od razu w oczy, złodzieje potrafią je zamaskować i bezszelestnie ukraść w biały dzień.

System GPS przyda się natomiast w codziennie pracy wypożyczalni, Dzięki niemu można kontrolować bieżącą lokalizację auta oraz sprawdzać jego parametry. Bardzo przydatną funkcją będzie tutaj alert obszaru geograficznego oraz dowolnego obszaru. Dzięki nim można ustalić teren, na którym mogą poruszać się samochody. Jeśli zostanie przekroczony, właściciel lub zarządca floty natychmiast dostanie powiadomienie o tym fakcie.

Auto sportowe – kontrola parametrów oraz zabezpieczenie przed kradzieżą z IKOL SVR Sky

Samochody sportowe są najczęściej kradzione, aby rozebrać je na części, a następnie przetransportować za granice, gdzie można sprzedać w dużo lepszej cenie. Nie inaczej jest z autami z wypożyczalni. To główny powód, dla którego IKOL SVR Sky powinno być standardowym, wyposażeniem samochodów.

Jednak system GPS jest tutaj równie ważny. Sportowy samochód, który ma duże możliwości jest zawsze pokusą dla klientów. Przekraczanie prędkości i niebezpieczne manewry to stwarzanie zagrożenia na drodze, a co za tym idzie, zwiększenie prawdopodobieństwa wypadku. Strata samochodu to oczywiście mniejszy dochód dla wypożyczalni, ale też żmudny proces czekania na wypłatę pieniędzy z ubezpieczenia, a także kolejny czas poświęcony na kupno nowego auta. Lepiej więc dobrze kontrolować samochód. W jaki sposób?

Pomogą w tym alerty połączone ze zdalnym odcięciem rozrusznika. Alerty można ustawić nie tylko na przekroczenie prędkości, ale też na zbyt wysokie obroty silnika, gwałtowne manewry czy też przekroczenie dane obszaru. Jeśli wypożyczający nagminnie źle eksploatuje pojazd, można odciąć mu rozrusznik, aby nie mógł ponownie odpalić silnika. Oczywiście powinien temu towarzyszyć stosowny zapis w umowie. W ten sposób minimalizuje się ryzyko stracenia samochodu.

Zabezpieczenie oraz kontrola trasy w wypożyczalni limuzyn

Limuzyna kojarzy się większości z nas z formą luksusu. Dlatego też na specjalne okazje jak wieczory panieńskie i kawalerskie, imprezy jubileuszowe, czy też świętowanie sukcesów. Wiele osób decyduje się na ich wynajem, aby poczuć się jak gwiazda filmowa i wysiąść z niej pod miejscem imprezy. Wypożyczalnie działają prężnie w całej Polsce i nic nie wskazuje na to, by miały przestać.

Jednak z uwagi na specyfikę klientów, którzy często imprezują jadąc na miejsce docelowe, często borykają się z reklamacjami. Klienci często próbują udowodnić, że trasa była inna niż w ustaleniach, kierowca nie jechał płynnie, przez co pasażerowie byli narażeni na wstrząsy czy też przejazd trwał zbyt krótko.

Z lokalizatorem GPS, który jest częścią systemu zabezpieczenia IKOL SVR Sky, można czarno na białym dowiedzieć się jaka jest prawda. Właściciel nie tylko sprawdzi jaką trasą jechała limuzyna, ale też skontroluje, czy styl jazdy był poprawny. W raportach będzie także uwzględniony dokładny czas rozpoczęcia podróży oraz jej zakończenia, więc zostaną rozwiane wątpliwości co do czasu trwania jazdy.

Choć limuzyna to duży pojazd i zdaje się, że nie tak łatwo ją ukraść i ona może być na to narażona. Dlatego też IKOL SVR Sky pomoże odzyskać ja po kradzieży, dzięki nadajnikowi radiowemu. Gdy tylko właściciel zgłosi kradzież, zostanie on uruchomiony, a następnie zlokalizowany. Po ustaleniu położenia ekipa poszukiwawcza IKOL odzyska go wraz z policją i przekaże z powrotem w ręce właściciela.

Prowadzisz wypożyczalnie? Sprawdź IKOL SVR Sky!

Czy IKOL SVR Sky to dobre rozwiązanie dla wypożyczalni o różnej specyfice? Jak można zobaczyć trudno z tym polemizować. System zabezpieczenia połączony z monitoringiem GPS ro niesamowite korzyści dla firmy i jej klientów. Jeśli prowadzisz wypożyczalnie i chcesz, aby Twoje samochody były w dobrej kondycji, a klienci zadowoleni, już dziś poproś o ofertę klikając poniżej. Pomożemy Ci wybrać odpowiednie zakres monitoringu, a także zadbamy o odpowiednie wyposażenie samochodu. Z IKOL SVR Sky auta będą bezpieczne i pod Twoją kontrolą.

poproś o ofertę na IKOL SVR SKY

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

paliwo monitoring GPS

Oszacowanie kosztów paliwa – z monitoringiem GPS to proste!

 23 czerwca 2017

Zastanawiasz się czasem, jakie są koszty paliwa spalonego podczas jazdy na stałym odcinku, np. z…

Czytaj więcej
Lokalizator GPS IKOL GO

Wybierz lokalizator GPS – IKOL GO

 17 listopada 2016

Dla osoby, która nie posiada jeszcze lokalizatora GPS, wybór odpowiedniego sprzętu może wydawać się trudny.…

Czytaj więcej