Home -  Lokalizatory GPS -  Kontroluj maszyny rolnicze za pomocą monitoringu GPS

Kontroluj maszyny rolnicze za pomocą monitoringu GPS

11 sierpnia 2016
agriculture

Sezon żniw i prac polowych w toku. Wielu rolników i dużych gospodarstw korzysta z wynajmowanych maszyn rolniczych, a jak wiadomo, jest to sprzęt bardzo drogi.

 

Jesteś właścicielem wypożyczalni maszyn rolniczych i chcesz mieć nad nimi kontrolę? Warto zainwestować w monitoring GPS IKOL. Monitoring GPS zapewni bezpieczeństwo wypożyczonym maszynom. Wiele wypożyczalni boryka się z problemem kradzieży wypożyczonych pojazdów, złodziej za pomocą podstawionej osoby lub fałszywych dokumentów wypożycza sprzęt, a potem znika wraz z pojazdem. Dzieje się też tak z maszynami rolniczymi, których części na czarnym rynku są bardzo cenne dlatego kombajny i ciągniki stają się łupem złodziei.

Jakie możliwości płyną z używania lokalizatorów?

GPS IKOL pozwoli właścicielowi na monitorowanie każdej maszyny, którą ma w swojej wypożyczalni, dzięki dostępnym usługom, które użytkownik sam wybiera. Przydatną opcją może być tutaj ustalenie dowolnego obszaru – właściciel ustala z wypożyczającym, na jakim terenie sprzęt będzie używany i ustawia w systemie IKOL obszar, poza który maszyna nie powinna wyjechać. Jeśli tak się stanie, właściciel zostanie o tym poinformowany. Kolejną usługą, która się tutaj sprawdzi, jest możliwość odcięcia rozrusznika. Kiedy maszyna zostanie skradziona, wyjedzie poza ustalony obszar, w każdej chwili można odciąć rozrusznik. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa nie dzieje się to w trakcie jazdy. Kiedy odcięcie nastąpi w trakcie jazdy, kierowca będzie nadal mógł prowadzić pojazd do chwili wyłączenia zapłonu, po tym nie będzie w stanie uruchomić pojazdu. To też świetny sposób na tych, którzy korzystają z naszego sprzętu, ale zalegają z opłatą. Można uniemożliwić im korzystanie z maszyny dopóki nie uregulują płatności. Poza tym monitoring GPS pozwoli to lokalizacja pojazdów na żywo, przez 24 godziny na dobę. W każdej chwili możesz sprawdzić, co dzieje się z wypożyczoną maszyną.

Monitoring GPS dla osoby prywatnej

Lokalizator przyda się nie tylko wypożyczalni, ale też rolnikowi, który chce kontrolować swoje pojazdy. Wielu rolników również pożycza swoje maszyny sąsiadom, znajomym itd., a dzięki monitoringowi w każdej chwili może sprawdzić, co dzieje się z jego pojazdem. Dzięki dostępnym raportom może sprawdzić:

 • poszczególne podróże, które odbył dany pojazd
 • przejechany dystans, nawet w dużym odstępie czasu
 • osiągane prędkości
 • zużycie paliwa bez instalowania sondy paliwowej

Wystarczy w swoim pojeździe zamontować moduł IKOL GO, a w systemie IKOL samemu wybrać usługi, które są najbardziej przydatne. Dodatkowo można poszerzyć jego funkcjonalność dzięki modułowi IKOL CAN, który pozwala lokalizatorowi pobierać informacje z komputera pokładowego pojazdu.

Dlaczego warto wybrać GPS IKOL? Ponieważ:

 • umowa jest bezterminowa,
 • abonament zaczyna się od 15,99 zł,
 • można dostosować lokalizowanie do swoich potrzeb dzięki dowolności w wyborze usług dodatkowych,
 • system świetnie nadaje się do firmy i dla osoby prywatnej,
 • można lokalizować wiele pojazdów jednocześnie,
 • pojazd jest monitorowany na żywo przez 24 godziny,
 • używana jest lokalizacja GSM w przypadku braku sygnału GPS.

Monitoring GPS to bezpieczeństwo i kontrola pojazdu, to także spokój dla właściciela wypożyczalni, czy osoby prywatnej, która dba o swoje maszyny rolnicze. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kategorie: Lokalizatory GPS, Monitoring GPS maszyn, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

praca zdalna telefon

Co daje szybki podgląd lokalizatora GPS w aplikacji IKOL TRACKER

 6 stycznia 2021

Potrzebujesz na bieżąco wiedzieć co się dzieje z Twoją flotą i jaki jest stan techniczny…

Czytaj więcej
auta flotowe

Ewidencja pojazdów w firmie może być bardzo prosta

 27 lutego 2017

Dla właściciela firmy transportowej lub fleet managera, ewidencja pojazdów IKOL to duże ułatwienie i sprawne…

Czytaj więcej