Home -  Ewidencja przebiegu pojazdów -  Kontrola paliwa przez GPS monitoring

Kontrola paliwa przez GPS monitoring

15 stycznia 2020

Prawie każda dobrze prosperująca flota potrzebuje kontroli i narzędzi, które rozwiązują problem kradzieży paliwa. Omawiamy dziś najdokładniejszy sposób kontrolowania poziomu i zużycia paliwa.

 

Oczywiście jest wiele wyzwań związanych z zarządzaniem flotą pojazdów. Przyglądając się każdemu z bliska, każdy będzie ściśle związany z kosztami, a paliwo stanowi ponad 40% rocznego budżetu całej firmy. Co roku można zauważyć widoczną tendencję wzrostową na rynku paliw, dlatego też coraz bardziej wyraźna staje się też polityka kontroli paliwa w firmie. Ta metoda dominuje rynek flotowy, bo paliwo stanowi ważne miejsce w firmowym budżecie. Jeśli do tego dodać szkody samochodowe, powstałe w wyniku złych nawyków kierowcy, to koszty rosną niezauważalnie.

CO DAJE GPS MONITORING?

Firmy kładą nacisk na efektywność i oszczędności, a jedno i drugie znajdują się pod hasłem kontrola, którą daje monitoring GPS. To rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby zarówno dużych spółek jak i małych, lokalnych przedsiębiorstw. Każda flota ma do przejechania tysiące kilometrów rocznie, które nie zawsze będą przekładały się na wzrost sprzedaży.

Tym bardziej dla mniejszej floty, znaczenie kontroli wzrasta, a za kosztami paliwa idzie też odpowiednia organizacja pracy, optymalnie dopasowane trasy i konkretnie zaplanowane działania, których efekty można wygenerować za pomocą kilku raportów. W IKOL raporty są graficznym podsumowaniem wybranego odcinka czasu. Może to być raport zbiorczy lub raport z jednej podróży.

JAK LOKALIZATOR GPS KONTROLUJE ZUŻYCIE PALIWA

Dokładna kontrola paliwa odbywa się za pomocą lokalizatora IKOL CAN podpiętego do magistrali CAN. To precyzyjne narzędzie, które zapisuje informacje z komputera pokładowego, który jest źródłem danych paliwowych. Lokalizator IKOL CAN kontroluje wydatki na paliwo oraz wykrywa każdy większy spadek, czyli różnice pomiędzy zatankowanym paliwem, a tym spalonym przez silnik. Aby wykryć kradzież należy zatem sprawdzić ile paliwa spalił silnik, a ile go ubyło ze zbiornika. Do tego służą właśnie raporty.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

tankować paliwo

 

CO DAJE KONTROLA PALIWA

Kontrola poziomu i zużycia paliwa odbywa się w czasie rzeczywistym. Integracja z szyną CAN daje informacje o czasie/ miejscu rozpoczęcia i zakończenia podróży, a także o całkowitym dystansie i czasie rozpoczęcia oraz zakończenia postoju. Kontrola paliwa w systemie monitoringu GPS wprowadza do firmy oszczędności w postaci zaangażowania i zwiększonej wydajności pracowników. Przestaje istnieć problem z kradzieżą paliwa, a na pierwszy plan wysuwa się lepsza rentowność floty, patrząc na nią zarówno globalnie, jak i przez pryzmat każdego użytkownika samochodu.

Lokalizatory GPS IKOL montowane w pojeździe są wielozadaniowe. Zapisują nadmierne prędkości, gwałtowne hamowania. Od razu widać brak dobrych nawyków kierowcy, dlatego powodem wprowadzenia monitoringu floty jest także zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Kierowca szybko przekonuje się, że możliwość zdalnego monitorowania pojazdu ma większe zalety niż sam kontakt telefoniczny w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia. Aby zmienić trasę i ustanowić nowy plan dotarcia do celu, zarządzający flotą robi to zdalnie.

CZYTAJ WIĘCEJ

ZALETY KONTROLI FLOTY PRZY UŻYCIU GPS MONITORINGU 

  • Mniejsze zużycie paliwa
  • Zmniejszenie przebiegów
  • Zdalne planowanie tras
  • Szybkie raportowanie wykrywające nadużycia
  • Kontrola prędkości i stylu jazdy

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Monitoring GPS w komórce

Jak można wykorzystać monitoring GPS?

 11 sierpnia 2017

Wykorzystywanie monitoringu GPS we flocie samochodów, czy też do kontroli pracowników to dzisiaj standard. Wiele…

Czytaj więcej
LOKALIZATOR-IKOL-OBD

Wybierz lokalizator GPS – IKOL OBD

 28 listopada 2016

Lokalizator GPS IKOL OBD zlokalizuje Twoje auto już w 5 sekund!    Moduł IKOL OBD…

Czytaj więcej