Home -  Wszystkie artykuły -  Kradzież Audi w Lublinie i błyskawiczne odzyskanie dzięki IKOL SVR

Kradzież Audi w Lublinie i błyskawiczne odzyskanie dzięki IKOL SVR

24 stycznia 2022
Zabezpieczenie antykradzieżowe do Audi
MarkaMiejsce kradzieży:Miejsce odnalezienia:Data kradzieży:Data odnalezienia:
Audi Q8Lublinokolice Krasnymstawunoc z 7 na 8 stycznia8 stycznia

 

Audi Q8 to jeden z rzadziej spotykanych na polskich ulicach samochodów. Ten SUV klasy premium wyróżnia się nie tylko swoim wyglądem, ale i bogactwem zaawansowanych technologicznie funkcji, w które został wyposażony. Nic więc dziwnego, że stanowi on prawdziwą gratkę dla złodziei aut, którzy kradną pojazdy, licząc na szybki wysoki zarobek i nie zważając na grożące im konsekwencje.

Taka właśnie sytuacja spotkała pewnego mieszkańca Lublina. Gdyby nie IKOL SVR, skradzione Audi nigdy nie zostałoby odzyskane – a dzięki temu niezwykle przydatnemu, niezagłuszalnemu systemowi, pojazd trafił do swojego prawowitego właściciela już po kilku godzinach od zgłoszenia przestępstwa. Przeczytaj ten tekst, by dowiedzieć się więcej o tym zdarzeniu i przekonać się, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie samochodu.

W nocy z 7 na 8 stycznia 2022 w Lublinie doszło do zuchwałej kradzieży modelu Audi Q8 z rocznika 2021. Złodzieje sforsowali bramę garażową i przejęli samochód.

8 stycznia, w okolicach godziny 8:00 rano, właściciel Audi zorientował się, że samochód zniknął sprzed jego domu. Na szczęście auto to było od kilku miesięcy zabezpieczone systemem radiowym IKOL SVR. Poszkodowany zgłosił więc kradzież na policję oraz do centrum operacyjnego IKOL, które natychmiast rozpoczęło akcję poszukiwawczą.

Wstępne namierzanie z wykorzystaniem infrastruktury radiowej wskazało, że pojazd wciąż przebywa na terenie południowo-wschodniej Polski. Po około 2 godzinach jedna z grup poszukiwawczych, wraz z centrum operacyjnym IKOL, zawęziła obszar poszukiwań do powiatu krasnostawskiego.

Po kolejnych 45 minutach zlokalizowano miejsce, w którym znajdowało się auto. Pojazd ukryto w blaszanej szopie, w jednej ze wsi pod Krasnymstawem. Zarówno w pomieszczeniu, jak i w samym Audi znajdowały się łącznie trzy uruchomione zagłuszarki (radiowy system IKOL SVR jest odporny na ich działanie).

Policja zabezpieczyła samochód i zatrzymała dwie osoby podejrzane o udział w kradzieży. Auto wróciło do właściciela w stanie nienaruszonym.

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

IKOL SVR – nasza oferta

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Odzyskanie Audi A1 z IKOL SVR

Skradzione, namierzone i odzyskane Audi A1

 26 lipca 2020

Nocne, weekendowe kradzieże zdarzają się najczęściej. Namierzanie samochodu, który zaginął kilka lub kilkanaście godzin temu nie…

Czytaj więcej
jak uniknąć mandatu za przekroczenie prędkości

Jak kontrolować prędkość jazdy i uniknąć mandatu?

 13 września 2021

Otrzymanie mandatu za zbyt szybką jazdę to coś, czego każdy kierowca pragnie uniknąć. W…

Czytaj więcej