Home -  Wszystkie artykuły -  Kradzież Bentleya – nie daj się ograbić z luksusu!

Kradzież Bentleya – nie daj się ograbić z luksusu!

4 października 2022
kradziez-bentleya-zabezpieczenie-auta

Kradzież Bentleya – żart i szybka interwencja policji

O tym, co czeka na złodziei Bentleya, mógł przekonać się Rafał Pacześ – popularny stand-uper z Łodzi. W 2019 roku postanowił przeprowadzić komediowy performance, w którym przebrał się za bezdomnego, a następnie jak gdyby nigdy nic wsiadł do luksusowego auta i odjechał. Zaniepokojeni tym widokiem przechodnie postanowili wezwać policję, która ruszyła w pościg za komikiem. Po zlokalizowaniu Bentleya zatrzymali go – nie wiedzieli jednak, że cała sytuacja to żart nagrywany z ukrycia.

Choć to wydarzenie było tylko dowcipem, kradzieże luksusowych aut w tym Bentleyów, zdarzają się cały czas. Nic dziwnego! Auto o wartości rynkowej wahającej się między 1 mln, a 1,5 mln złotych to gratka dla rabusi! Jak ustrzec się przed kradzieżą Bentleya? Jak uchronić luksusowe auto przed złodziejami? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

 

Historia Bentleya – luksusowa podróż przez przeszło 100 lat!

Historia Bentleya zaczyna się w 1919 roku, kiedy to Walter Owen Bentley postanowił zbudować najlepsze auto wyścigowe na świecie. Przez lata zbierał doświadczenie, aby w końcu pokazać światu swój pierwszy sukces – Bentley 3-Litre. Dlaczego sukces? Auto wygrało słynny wyścig 24h w Le Mans w latach 1924 i 1927. Sen Bentleya się spełnił, a jego auto umacniało pozycję na rynku.

Bentley już od samego początku był marką, która stawiała na luksus. Promowany w myśl „wysokiej ceny potwierdzającej doskonałość techniczną” zyskiwał przez lata coraz większą popularność. Razem z nią pojawił się również status auta luksusowego. Pomimo dwukrotnego przejęcia – najpierw przez Rolls-Royce’a, a następnie przez Volkswagena – nie stracił na jakości, a wręcz udoskonalił swoją formę i osiągi. Obecnie do najpopularniejszych modeli Bentleya zaliczają się Continental GT oraz Flying Spur.

Bentley na ślub i na własność!

Jak się okazuje, w 2019 roku w Polsce sprzedano aż 53 szt. Bentleya. Część z nich trafiła do wypożyczalni ślubnych, gdzie nowożeńcy mieli okazję cieszyć się luksusem gwarantowanym przez brytyjską markę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że cena w tym wypadku odzwierciedla jakość i standard auta, wahając się pomiędzy 1600, a nawet 3500 zł za kompleksową obsługę ślubną.

Bentleyami od lat cieszą się polscy celebryci, sportowcy i aktorzy. Wśród nich jest m.in. Marcin Gortat, który postawił na model Bentayga, czyli sportowy SUV. Natomiast gwiazda polskiej piłki nożnej – Robert Lewandowski – postawił na Continentala GTC. Sportowy kabriolet w mniejszej wersji sprezentował również swojej córce, Laurze. Za to klasyczną wersję Continentala GT wybrali Kuba Wojewódzki i Dorota Rabczewska znana szerzej jako Doda.

Kradzieże Bentleya w Polsce

Model Bentayga wybrała również aktorka Joanna Liszowska znana głównie z serialu „Przyjaciółki”. Jednak niedane było jej się nim nacieszyć w pełni – w 2021 roku Bentley został skradziony i słuch po nim zaginął. Policji udało się go jednak odnaleźć – niestety został rozebrany na części, a funkcjonariusze trafili jedynie na karoserię i tablice rejestracyjne.

Złodzieje nie śpią – zorganizowane kradzieże Bentleya

Nie był to jednak odosobniony przypadek kradzieży Bentleya w Polsce. W 2008 roku łupem złodziei stał się testowy model Bentleya Continental GT Speed wypożyczony na potrzeby miesięcznika motoryzacyjnego. Sprawa nabrała rozgłosu z uwagi na 10 tys. zł nagrody za poinformowanie redakcji o miejscu pobytu auta. Niestety prawdopodobnie była to kradzież na zamówienie i zorganizowana akcja. Jak przypuszczali śledczy, auto sprowadzone z Niemiec zostało namierzone podczas przekraczania granicy, a potem śledzone do miejsca docelowego. Następnie złodzieje zbadali zapotrzebowanie i ukradli Bentleya z prywatnego garażu.

Równie zuchwałej kradzieży dokonano w 2013 roku, kiedy to z niemieckiego salonu w Berlinie skradziono 5 Bentleyów – każdy o wartości około miliona złotych. Choć było to pilnie strzeżone miejsce, złodzieje wykazali się pomysłowością i wyjeżdżając z salonu, udali się w różnych kierunkach w Polsce. Tym razem policja zareagowała szybko i namierzyła auta, a także sprawców, którzy stracili czujność po przekroczeniu granicy.

Zdarzały się również mniej zorganizowane kradzieże Bentleyów. W 2020 roku miał okazję się o tym przekonać mieszkaniec warszawskiego Wawra, który zostawiając kluczyki wewnątrz auta, wyskoczył na szybkie zakupy. Gdy wrócił, po jego Bentleyu o wartości 1,5 mln złotych nie pozostał ślad. Na szczęście szybka reakcja policji sprawiła, że samochód został zlokalizowany i zwrócony właścicielowi.

Sprytni złodzieje, sprytne rozwiązania – IKOL SVR do ochrony przed kradzieżą luksusowego auta

Jak więc widzicie, złodzieje wykazują się sprytem i pomysłowością, kradnąc samochody tak luksusowych marek jak Bentley. Zazwyczaj szybka reakcja jest kluczem do odnalezienia samochodu w całości i zwróceniu go właścicielowi – właśnie dlatego najlepszym systemem do zabezpieczenia luksusowego auta jest IKOL SVR.

System opiera się na lokalizacji radiowej. Częstotliwość, na której nadaje, jest objęta tajemnicą, a zagłuszanie sygnału jest niemożliwe. Jednocześnie działa on w podziemnych parkingach i kontenerach. Dzięki własnej sieci stacji nadawczo-odbiorczych jest niezależny od innych sieci telekomunikacyjnych. W praktyce oznacza to skuteczność w namierzaniu pojazdów na poziomie 98%.

A jak się to ma do skradzionych Bentleyów? W każdym przypadku opisanym powyżej zainstalowanie IKOL SVR umożliwiłoby szybką lokalizację skradzionego auta. W wariancie IKOL SVR ALARM, właściciel zostałby poinformowany o zmianie położenia samochodu bez jego zgody – wystarczyłoby zdalne naciśnięcie jednego guzika na aplikacji mobilnej. Natomiast w wariancie IKOL SVR SKY, posiadacz Bentleya mógłby śledzić trasę pojazdu na bieżąco, dzięki wbudowanym modułom GPS i GSM. Warto również dodać, że każdy z tych trzech wariantów działa nie tylko na terenie Polski, ale i całej Europy.

Moduł radiowy IKOL SVR będzie świetnym wyborem nie tylko dla prywatnych właścicieli Bentleya, ale też dla wypożyczalni samochodowych. Mając flotę, w skład której wchodzą tak luksusowe modele jak Continental GT czy Flying Spur, spokojną głowę zapewni tylko właściwa ochrona – taka jak IKOL SVR.

Zyskaj spokój ducha z IKOL SVR!

Posiadacze luksusowych aut zazwyczaj dobrze znają relację ceny do jakości. W końcu w pełni wyposażona wersja Bentleya potrafi osiągać naprawdę zawrotne sumy. Dodając do kosztów auta IKOL SVR, zyskujesz spokój ducha i co najważniejsze oszczędzasz – strata tak luksusowego auta to zawsze ogromny cios finansowy. Złodzieje coraz częściej sięgają po zaawansowane rozwiązania techniczne, dlatego w odpowiedzi na ich rozwój, proponujemy Ci krok w stronę bezpiecznego auta i spokojnej głowy. IKOL SVR jako radiowy system antykradzieżowy spełni w stu procentach swoją funkcję, chroniąc Twojego Bentleya.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

zdalne nadzorowanie floty

Co daje szybki podgląd lokalizatora GPS w aplikacji IKOL TRACKER

 6 stycznia 2021

Potrzebujesz na bieżąco wiedzieć co się dzieje z Twoją flotą i jaki jest stan techniczny…

Czytaj więcej
kradziez-i-odzyskanie-harleya-dawidsona

Kradzież Harley-Davidsona

 11 lipca 2013

Kolejna akcja z udziałem załogi poszukiwawczej IKOL zakończona sukcesem. Tym razem obiektem poszukiwań był motocykl…

Czytaj więcej