Home -  Zabezpieczenie pojazdów -  Kradzież Bentleya – nie daj się ograbić z luksusu!

Kradzież Bentleya – nie daj się ograbić z luksusu!

4 października 2022
kradziez-bentleya-zabezpieczenie-auta

Kradzież Bentleya – żart i szybka interwencja policji

O tym, co czeka na złodziei Bentleya, mógł przekonać się Rafał Pacześ – popularny stand-uper z Łodzi. W 2019 roku postanowił przeprowadzić komediowy performance, w którym przebrał się za bezdomnego, a następnie jak gdyby nigdy nic wsiadł do luksusowego auta i odjechał. Zaniepokojeni tym widokiem przechodnie postanowili wezwać policję, która ruszyła w pościg za komikiem. Po zlokalizowaniu Bentleya zatrzymali go – nie wiedzieli jednak, że cała sytuacja to żart nagrywany z ukrycia.

Choć to wydarzenie było tylko dowcipem, kradzieże luksusowych aut w tym Bentleyów, zdarzają się cały czas. Nic dziwnego! Auto o wartości rynkowej wahającej się między 1 mln, a 1,5 mln złotych to gratka dla rabusi! Jak ustrzec się przed kradzieżą Bentleya? Jak uchronić luksusowe auto przed złodziejami? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

 

Historia Bentleya – luksusowa podróż przez przeszło 100 lat!

Historia Bentleya zaczyna się w 1919 roku, kiedy to Walter Owen Bentley postanowił zbudować najlepsze auto wyścigowe na świecie. Przez lata zbierał doświadczenie, aby w końcu pokazać światu swój pierwszy sukces – Bentley 3-Litre. Dlaczego sukces? Auto wygrało słynny wyścig 24h w Le Mans w latach 1924 i 1927. Sen Bentleya się spełnił, a jego auto umacniało pozycję na rynku.

Bentley już od samego początku był marką, która stawiała na luksus. Promowany w myśl „wysokiej ceny potwierdzającej doskonałość techniczną” zyskiwał przez lata coraz większą popularność. Razem z nią pojawił się również status auta luksusowego. Pomimo dwukrotnego przejęcia – najpierw przez Rolls-Royce’a, a następnie przez Volkswagena – nie stracił na jakości, a wręcz udoskonalił swoją formę i osiągi. Obecnie do najpopularniejszych modeli Bentleya zaliczają się Continental GT oraz Flying Spur.

Bentley na ślub i na własność!

Jak się okazuje, w 2019 roku w Polsce sprzedano aż 53 szt. Bentleya. Część z nich trafiła do wypożyczalni ślubnych, gdzie nowożeńcy mieli okazję cieszyć się luksusem gwarantowanym przez brytyjską markę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że cena w tym wypadku odzwierciedla jakość i standard auta, wahając się pomiędzy 1600, a nawet 3500 zł za kompleksową obsługę ślubną.

Bentleyami od lat cieszą się polscy celebryci, sportowcy i aktorzy. Wśród nich jest m.in. Marcin Gortat, który postawił na model Bentayga, czyli sportowy SUV. Natomiast gwiazda polskiej piłki nożnej – Robert Lewandowski – postawił na Continentala GTC. Sportowy kabriolet w mniejszej wersji sprezentował również swojej córce, Laurze. Za to klasyczną wersję Continentala GT wybrali Kuba Wojewódzki i Dorota Rabczewska znana szerzej jako Doda.

Kradzieże Bentleya w Polsce

Model Bentayga wybrała również aktorka Joanna Liszowska znana głównie z serialu „Przyjaciółki”. Jednak niedane było jej się nim nacieszyć w pełni – w 2021 roku Bentley został skradziony i słuch po nim zaginął. Policji udało się go jednak odnaleźć – niestety został rozebrany na części, a funkcjonariusze trafili jedynie na karoserię i tablice rejestracyjne.

Złodzieje nie śpią – zorganizowane kradzieże Bentleya

Nie był to jednak odosobniony przypadek kradzieży Bentleya w Polsce. W 2008 roku łupem złodziei stał się testowy model Bentleya Continental GT Speed wypożyczony na potrzeby miesięcznika motoryzacyjnego. Sprawa nabrała rozgłosu z uwagi na 10 tys. zł nagrody za poinformowanie redakcji o miejscu pobytu auta. Niestety prawdopodobnie była to kradzież na zamówienie i zorganizowana akcja. Jak przypuszczali śledczy, auto sprowadzone z Niemiec zostało namierzone podczas przekraczania granicy, a potem śledzone do miejsca docelowego. Następnie złodzieje zbadali zapotrzebowanie i ukradli Bentleya z prywatnego garażu.

Równie zuchwałej kradzieży dokonano w 2013 roku, kiedy to z niemieckiego salonu w Berlinie skradziono 5 Bentleyów – każdy o wartości około miliona złotych. Choć było to pilnie strzeżone miejsce, złodzieje wykazali się pomysłowością i wyjeżdżając z salonu, udali się w różnych kierunkach w Polsce. Tym razem policja zareagowała szybko i namierzyła auta, a także sprawców, którzy stracili czujność po przekroczeniu granicy.

Zdarzały się również mniej zorganizowane kradzieże Bentleyów. W 2020 roku miał okazję się o tym przekonać mieszkaniec warszawskiego Wawra, który zostawiając kluczyki wewnątrz auta, wyskoczył na szybkie zakupy. Gdy wrócił, po jego Bentleyu o wartości 1,5 mln złotych nie pozostał ślad. Na szczęście szybka reakcja policji sprawiła, że samochód został zlokalizowany i zwrócony właścicielowi.

Sprytni złodzieje, sprytne rozwiązania – IKOL SVR do ochrony przed kradzieżą luksusowego auta

Jak więc widzicie, złodzieje wykazują się sprytem i pomysłowością, kradnąc samochody tak luksusowych marek jak Bentley. Zazwyczaj szybka reakcja jest kluczem do odnalezienia samochodu w całości i zwróceniu go właścicielowi – właśnie dlatego najlepszym systemem do zabezpieczenia luksusowego auta jest IKOL SVR.

System opiera się na lokalizacji radiowej. Częstotliwość, na której nadaje, jest objęta tajemnicą, a zagłuszanie sygnału jest niemożliwe. Jednocześnie działa on w podziemnych parkingach i kontenerach. Dzięki własnej sieci stacji nadawczo-odbiorczych jest niezależny od innych sieci telekomunikacyjnych. W praktyce oznacza to skuteczność w namierzaniu pojazdów na poziomie 98%.

A jak się to ma do skradzionych Bentleyów? W każdym przypadku opisanym powyżej zainstalowanie IKOL SVR umożliwiłoby szybką lokalizację skradzionego auta. W wariancie IKOL SVR ALARM, właściciel zostałby poinformowany o zmianie położenia samochodu bez jego zgody – wystarczyłoby zdalne naciśnięcie jednego guzika na aplikacji mobilnej. Natomiast w wariancie IKOL SVR SKY, posiadacz Bentleya mógłby śledzić trasę pojazdu na bieżąco, dzięki wbudowanym modułom GPS i GSM. Warto również dodać, że każdy z tych trzech wariantów działa nie tylko na terenie Polski, ale i całej Europy.

Moduł radiowy IKOL SVR będzie świetnym wyborem nie tylko dla prywatnych właścicieli Bentleya, ale też dla wypożyczalni samochodowych. Mając flotę, w skład której wchodzą tak luksusowe modele jak Continental GT czy Flying Spur, spokojną głowę zapewni tylko właściwa ochrona – taka jak IKOL SVR.

Zyskaj spokój ducha z IKOL SVR!

Posiadacze luksusowych aut zazwyczaj dobrze znają relację ceny do jakości. W końcu w pełni wyposażona wersja Bentleya potrafi osiągać naprawdę zawrotne sumy. Dodając do kosztów auta IKOL SVR, zyskujesz spokój ducha i co najważniejsze oszczędzasz – strata tak luksusowego auta to zawsze ogromny cios finansowy. Złodzieje coraz częściej sięgają po zaawansowane rozwiązania techniczne, dlatego w odpowiedzi na ich rozwój, proponujemy Ci krok w stronę bezpiecznego auta i spokojnej głowy. IKOL SVR jako radiowy system antykradzieżowy spełni w stu procentach swoją funkcję, chroniąc Twojego Bentleya.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

monitoring-gps- w-prawie-pracy

Monitoring GPS w prawie pracy – dla pracodawców i pracowników

 26 stycznia 2023

Gdy samochód lub inny pojazd staje się narzędziem pracy, naturalnym jest, że pracodawca chce…

Czytaj więcej
pakiet usług

Co daje Ci pakiet IKOL CAN?

 15 lutego 2021

Z pewnością chcesz wiedzieć jak pracuje Twój kierowca, aby kompleksowo monitorować koszty floty. Największe korzyści…

Czytaj więcej