Home -  Odzyskania -  Kradzież i odzyskanie Toyoty RAV4

Kradzież i odzyskanie Toyoty RAV4

18 listopada 2020
toyaota-rav-4-odnalezienie-skradzionego-auta

Toyota od kilku sezonów nie schodzi z podium w klasyfikacji najpopularniejszych samochodów osobowych. Podobnie jak w przypadku kradzieży. Rynkowy sukces w sprzedaży, zawsze ma drugą stronę medalu. Ilość kupowanych i importowanych samochodów danej marki przekłada się na ilość kradzieży. Wynika to z większego zapotrzebowania na tańsze zamienniki podzespołów tej marki. W związku z tym, kradzież samochodu to nie kwestia przypadku, ale realnej potrzeby rynkowej.

 

Marka: 
Toyota RAV4
Miejsce kradzieży: 
Warszawa Bemowo
Miejsce odnalezienia: 
Wołomin
Data kradzieży: 
17.10.2020
Data odnalezienia: 
18.10.2020

 

Złodziej kradnie, bo chce zarobić, inna sprawa, że robi to kosztem uczciwych ludzi. Jak się nie dać okraść? Najważniejsze to być przewidującym i sprytnym, by przechytrzyć zamiary złodziei. Kierowca odnalezionej Toyoty RAV4, który na co dzień jeździ po Warszawie miał na to sposób. Zabezpieczył samochód po kradzieży, choć wcale nie spodziewał się, że naprawdę przyjdzie mu się zmierzyć z takim wyzwaniem. Zabezpieczenie modułem radiowym miało mu przynieść komfort podróży i pozostawiania samochodu bez obaw o kradzież.

Do zdarzenia doszło w nocy z 17 na 18 października na Bemowie. To jedna z tych dzielnic Warszawy, która ma niewielki kompleks garaży podziemnych i większość kierowców parkuje wzdłuż ulicy. Złodzieje potrafią wykorzystać każdą okazję do łatwego zdobycia drogiego samochodu, dlatego często dochodzi do kradzieży właśnie tam. Właściciel Toyoty zgłosił kradzież rano przed godz. 9:00. Centrum operacyjne LoJack zlokalizowało poszukiwane auto w Wołominie. Potem poszło już sprawnie. Samochód stał na prywatnej posesji szykowany do rozebrania na części. Policji udało się odzyskać pojazd jeszcze w nienaruszonym stanie.

Zalecany przegląd modułu radiowego po kradzieży

Kilka dni później właściciel Toyoty zgłosił się na przegląd modułu LoJack i dalej może jeździć nie martwiąc się o kradzież. Przeglądów technicznych dokonuje instalator, sprawdzając moduł, baterie i dokonując kolejnego uśpienia. Od tej pory moduł będzie miał także nowe miejsce instalacji.

 

Ze względów bezpieczeństwa niektóre szczegóły zdarzenia zostały zmienione.

Dowiedz się więcej o IKOL SVR

IKOL SVR – nasza oferta

Kategorie: Odzyskania, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

paliwo

Oszacowanie kosztów paliwa – z monitoringiem GPS to proste

 23 czerwca 2017

Zastanawiasz się czasem, jakie są koszty paliwa spalonego podczas jazdy na stałym odcinku, np. z…

Czytaj więcej
ikol svr zabezpieczenie antykradzieżowe do porsche

Porsche – luksus wymagający zabezpieczenia antykradzieżowego!

 29 sierpnia 2023

Słysząc nazwę Porsche, większość osób ma tylko jedno skojarzenie – sportowy luksus. Trudno się…

Czytaj więcej