Home -  Wszystkie -  Który system lokalizacji GPS wybrać?

Który system lokalizacji GPS wybrać?

10 grudnia 2015
czlowiek ludzie umowa GPS z ikol

Wybór odpowiedniego dostawcy usług zawsze jest problematyczny – niezależnie od branży usług, które chcemy nabyć. Tak jak w przypadku dostawców internetu, telefonii komórkowej czy prądu szukamy firm, które spełnią nasze wymagania, tak samo powinniśmy uczynić w przypadku usług związanych z lokalizacją pojazdów w firmie. Czym się jednak kierować, abyśmy nie byli rozczarowani zakupionym monitoringiem pojazdów firmowych? Zwróć uwagę na te 5 punktów, a na pewno Twój wybór będzie słuszny!

 

1. Bezterminowa umowa

Załóżmy,  że już jesteś zdecydowany na zakup lokalizacji GPS konkretnej firmy. To świetnie! Jednak gdy przychodzi czas podpisania umowy uśmiech zadowolenia zastyga na Twojej twarzy… Umowa na 12 miesięcy? Albo nawet na 24? Kary umowne za wcześniejsze zerwanie umowy? Nie podoba Ci się pomysł wiązania się umową na tak długi okres czasu… Masz do tego prawo! A jeśli wszystkie firmy wymagają podobnego zobowiązania? Na szczęście tak nie jest. Poszukaj lokalizacji GPS, która nie wymaga żadnych długoterminowych zobowiązań i w każdej chwili możesz rozwiązać umowę bez ponoszenia kar umownych.

2. Cena

Każdy, kto zarządza flotą pojazdów w firmie, a także każda prywatna osoba pragnie zyskać jak największe korzyści jak najmniejszym kosztem. Ta zasada dotyczy również wyboru monitoringu GPS do samochodu. Sprawdź ceny różnych systemów lokalizacji GPS, a przede wszystkim – sprawdź, co w danej cenie jest oferowane. Często jest tak, że krzykliwa, rzucająca się w oczy cena (np. 1 zł, lub nawet „Za darmo”) wcale nie oznacza, że nasz wkład finansowy w dane urządzenia będzie symboliczny. Upewnij się, że GPS do samochodu, który chcesz zakupić nie będzie Cię kosztował dużo dużo więcej. Bądź podejrzliwy w przypadku wszelkich prób manipulacji, problemów ze znalezieniem kompletnego cennika, cen napisanych małych drukiem – u takiego dostawcy na pewno nie zaoszczędzisz.
Przejrzysty cennik, jasno podkreślone funkcje, które otrzymuje się w ramach konkretnego abonamentu, wszystkie koszty wypisane w widocznym miejscu – taki dostawca lokalizacji GPS jest godny zaufania.

3. Swoboda doboru usług

Załóżmy, że chcesz monitorować kilka pojazdów, ale potrzebujesz jedynie możliwości zapisywania historii przejazdów swoich samochodów oraz funkcji tworzenia raportów. Odpowiedni monitoring pojazdów zapewni Ci te funkcje w możliwie najniższej cenie. Nie będziesz musiał opłacać dodatkowych funkcji, które są w „pakiecie”. Przecież ich nie potrzebujesz! Szczegółowy spis usług dodatkowych, które można dowolnie włączać i wyłączać to niezwykle przydatne i ekonomiczne rozwiązanie. Przecież nie masz pewności, że za jakiś czas nie będziesz potrzebował kolejnej, bardziej rozbudowanej funkcji. W takim wypadku wystarczy tylko aktywować konkretną usługę, nic więcej! Lokalizacja GPS, która posiada bogaty pakiet funkcji dodatkowy to bardzo ważny czynnik przy wyborze nadajnika GPS.

4. Ciągły rozwój, nowe funkcje, indywidualne podejście

Podczas wyboru odpowiedniej lokalizacji GPS zwróć uwagę na częstotliwość wprowadzania nowych funkcji oraz usprawnień systemu oferowanego przez konkretnego dostawcę. Czy te tematy są w ogóle poruszane na stronie internetowej, na blogu firmy lub w mediach społecznościowych? Czy propozycja wprowadzenia nowej funkcji lub zmodyfikowania już istniejącej jest dla danego dostawcy nową przygodą czy też problemem, który ciężko będzie rozwiązać? W błyskawicznie zmieniającym się świecie nie wolno pozwolić sobie na zastój. Jeśli Twój monitoring pojazdów nie będzie ulegał modyfikacjom i ulepszeniom, to Twój biznes zwolni. A to jedna z najgorszych rzeczy, które mogą Cię spotkać! Sprawdź również, czy konkretny monitoring GPS możesz bezpośrednio podłączyć do swojego systemu (). To bardzo ważne udogodnienie, z którego korzysta coraz więcej firm.

5. Gwarantowana pomoc techniczna

W końcu udało Ci się wybrać – zakupiłeś lokalizatory GPS dla Twojej firmy. Cieszysz się, że masz to już za sobą, jednak pojawił się pewien problem… Lokalizator GPS zamontowany w jednym z pojazdów nie przesyła swojej aktualnej pozycji. Co więc trzeba zrobić? W takich sytuacjach wsparcie techniczne doświadczonych ekspertów jest na wagę złota. Musisz zwrócić uwagę, czy pomoc, diagnostyka problemu jest bezpłatna, czy jest możliwa pomoc zdalna, czy nie ma problemów z dodzwonieniem się na infolinię i uzyskaniem informacji. Pamiętaj, że dostawca dobrego monitoringu pojazdów będzie dbał o Twój komfort użytkowania swojego produktu. Będzie mu zależało na błyskawicznej naprawie wszelkich usterek, a przede wszystkim – na udzieleniu odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania.

Zastosuj się do powyższych rad, a wybór odpowiedniego dostawcy lokalizacji GPS dla Twojej firmy będzie w 100% trafiony! Jeśli jeszcze się zastanawiasz, to sprawdź nas!

Kategorie: Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ikol galileo

Galileo już w drodze

 13 lutego 2015

Europejska odpowiedź na GPS Europa jest na bardzo zaawansowanym etapie budowania swojego własnego systemu lokalizacji…

Czytaj więcej
elektroniczna ewidencja pojazdow rozliczanie

Jak sprawdzasz, czy dobrze rozliczasz kilometrówkę?

 19 kwietnia 2021

Kiedy dla celów VAT rozliczasz samochód w firmie i wciąż prowadzisz książkową kilometrówkę, zmień ją…

Czytaj więcej