Home -  Ze świata -  Lokalizacja GPS cargo

Lokalizacja GPS cargo

12 sierpnia 2014
cargo

Według szacunków już w 2018 liczba modułów GPS osiągnie oszałamiającą wartość 4.1 miliona lokalizatorów cargo na statkach, pociągach i TIR-ach.

 

Według najnowszych badań, w ciągu najbliższych lat znacznie wzrośnie liczba urządzeń śledzących cargo i wszystkie formy transportu materiałów na duże odległości. Dotyczy to między przede wszystkim śledzenia kontenerów na statkach i pociągach, ale również transportu lotniczego i samochodowego TIR.

Kontrola i bezpieczeństwo

Lokalizatory GPS instalują przede wszystkim firmy transportowe i logistyczne, ale także przedsiębiorstwa zajmujące się ograniczonym sprowadzaniem towarów z zagranicy, przede wszystkim Chin, Indii, Malezji i Indonezji. Koszt modułu i usługi lokalizowania jest niski, a pozwala na monitorowanie transportu bardzo wartościowych towarów na wielkie odległości. Lokalizatory GPS pozwalają na niezależne od przewoźnika kontrolowanie towarów, informacje o rzeczywistym miejscu ich składowania oraz antycypowanie czasu jego dotarcia do portu docelowego. Lokalizatory GPS są wodoszczelne, odporne na zakurzenia i ciśnienie.

Jak to działa?

W kontenerze towarowym umieszcza się moduł GPS, który jest de facto przekaźnikiem, a nie tylko odbiornikiem. Moduł poznaje swoją pozycję dzięki satelitom GPS krążącym po orbicie okołoziemskiej. Tę pozycję wysyła na bieżąco na serwery IKOL. Czasami wysłanie pozycji jest utrudnione- np. na środku oceanu, podczas sztormu lub z innych powodów. Jednak historia pozycji nigdy nie przepadnie- jeżeli moduł GPS nie może wysłać pozycji, zapisze ją w swojej wewnętrznej pozycji i prześle wtedy, kiedy to będzie możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kategorie: Ze świata, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

ikol punkty w Polsce

IKOL ma już ponad 230 dystrybutorów w całym kraju

 5 października 2016

Zwykle na naszym blogu piszemy o ciekawostkach związanych z monitoringiem GPS, albo o naszych nowych…

Czytaj więcej
Nowe stawki mandatów już od grudnia 2021

Nowe stawki mandatów już od grudnia

 27 sierpnia 2021

Nawet 5000 zł kary za przekroczenie prędkości oraz podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny do aż…

Czytaj więcej