Home -  Ze świata -  Lokalizacja GPS cargo

Lokalizacja GPS cargo

12 sierpnia 2014
cargo

Według szacunków już w 2018 liczba modułów GPS osiągnie oszałamiającą wartość 4.1 miliona lokalizatorów cargo na statkach, pociągach i TIR-ach.

 

Według najnowszych badań, w ciągu najbliższych lat znacznie wzrośnie liczba urządzeń śledzących cargo i wszystkie formy transportu materiałów na duże odległości. Dotyczy to między przede wszystkim śledzenia kontenerów na statkach i pociągach, ale również transportu lotniczego i samochodowego TIR.

Kontrola i bezpieczeństwo

Lokalizatory GPS instalują przede wszystkim firmy transportowe i logistyczne, ale także przedsiębiorstwa zajmujące się ograniczonym sprowadzaniem towarów z zagranicy, przede wszystkim Chin, Indii, Malezji i Indonezji. Koszt modułu i usługi lokalizowania jest niski, a pozwala na monitorowanie transportu bardzo wartościowych towarów na wielkie odległości. Lokalizatory GPS pozwalają na niezależne od przewoźnika kontrolowanie towarów, informacje o rzeczywistym miejscu ich składowania oraz antycypowanie czasu jego dotarcia do portu docelowego. Lokalizatory GPS są wodoszczelne, odporne na zakurzenia i ciśnienie.

Jak to działa?

W kontenerze towarowym umieszcza się moduł GPS, który jest de facto przekaźnikiem, a nie tylko odbiornikiem. Moduł poznaje swoją pozycję dzięki satelitom GPS krążącym po orbicie okołoziemskiej. Tę pozycję wysyła na bieżąco na serwery IKOL. Czasami wysłanie pozycji jest utrudnione- np. na środku oceanu, podczas sztormu lub z innych powodów. Jednak historia pozycji nigdy nie przepadnie- jeżeli moduł GPS nie może wysłać pozycji, zapisze ją w swojej wewnętrznej pozycji i prześle wtedy, kiedy to będzie możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kategorie: Ze świata, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

auto-repair

Jak zamontować lokalizator GPS w samochodzie?

 12 kwietnia 2019

Dla wszystkich, którzy sądzą, że montaż lokalizatora GPS jest trudny, mamy dzisiaj dwa filmiki instruktażowe,…

Czytaj więcej
pies rodzina

Bezpieczna rodzina dzięki lokalizatorom GPS

 10 marca 2017

Monitoring GPS to nie tylko samochody flotowe. To także świetne rozwiązanie do samochodów prywatnych, a…

Czytaj więcej