Home -  Przenośne lokalizatory -  Lokalizacja pozycji GPS w plenerze – za darmo, w Twoim telefonie

Lokalizacja pozycji GPS w plenerze – za darmo, w Twoim telefonie

30 kwietnia 2021
dzieci w lesie

W tym roku prawdziwa wiosna zacznie się najprawdopodobniej od majówki. A potem będzie już tylko cieplej. Pójdziemy do lasu, wyjedziemy poza miasto i będziemy spędzać więcej czasu wśród natury. Właśnie takich atrakcji potrzebujemy, aby choć na chwilę zapomnieć o pandemii. A my do tych przyjemności dorzucamy Wam jeszcze mały pakiet bezpieczeństwa. Lokalizator i darmowe aplikacje do śledzenia pozycji w czasie rzeczywistym. 

 

Z pewnością na majówkę i każdy następny ciepły weekend, będziemy wybierać się na wędrówki, eskapady w góry, blisko lasu, a przy okazji zwiedzać piękne polskie miasta. Pamiętajmy jednak, aby rodzinne wyjazdy i zabawę na świeżym powietrzu mieć pod kontrolą, zwłaszcza kiedy towarzyszą nam dzieci. Dla własnego komfortu warto wrzucić dzieciom do plecaka niewielki gadżet, który będzie zapisywał ich lokalizację. A jeśli podróżujemy z nastolatkami, którym dajemy więcej swobody, dobrym pomysłem jest zainstalowanie im darmowej aplikacji IKOL X. Jak widać, dzisiejszy wpis będzie poświęcony bezpieczeństwu, ponieważ rozwój nowych technologii z rozmachem wykracza poza GPS monitoring samochodów oraz większych sprzętów.  

IKOL X i IKOL Tracker – 2 darmowe aplikacje, które wzajemnie się uzupełniają

IKOL X – to darmowa aplikacja zamieniająca telefon w lokalizator GPS. Aplikacja śledzi telefon drugiej osoby, zapisując jej lokalizację, kierunek w którym zamierza oraz wykrywa, czy nasze dziecko aktualnie się przemieszcza czy spędza czas w jednym miejscu. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla całej rodziny, korzystającej ze smartfonów. Dzięki niej rodzice wiedzą gdzie znajdują się ich dzieci, co wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa na wypadek awaryjnych sytuacji. Pobieranie danych o pozycji GPS można z łatwością sprawdzać poprzez aplikację IKOL Tracker, czyli aplikację, która współgra z IKOL X. Aplikacja IKOL Tracker służy do sprawdzenia takich danych jak:

  • Pozycja GPS w czasie rzeczywistym
  • Archiwum zapisanych tras
  • Stan naładowania baterii w telefonie lokalizowanej osoby

Ponadto pozwala na rozpoznawanie ruchów lokalizatora. Oznacza to, że wskazuje nam dokładnie, czy bliska osoba się porusza, czy pozostaje w miejscu przez dłuższy czas. IKOL X posiada także funkcję dekodowania adresów – czyli zamiast trudnych do odczytania współrzędnych geograficznych, wskazywanie nam na mapie dokładny i czytelny adres pozycji. 

Kluczowe funkcje IKOL X

  • Narzędzie do lokalizacji przez telefon
  • Aplikacja na smartfony z systemem Android
  • Możliwość dodawania do aplikacji wielu urządzeń do monitorowania pozycji GPS
  • Prosta i dyskretna aplikacja do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w rodzinie
  • Pobieranie pozycji co 5 min, kiedy lokalizator (telefon) się porusza – co znacznie zmniejsza zużycie baterii w telefonie

Jeśli zainstalowałeś już dziecku IKOL X, to teraz czas na IKOL Tracker, bo to dzięki tej aplikacji sprawdzisz pozycję GPS na mapie smartfona. To prosta i intuicyjna aplikacja, która służy do przeglądania tras lokalizatorów. Możesz ją zainstalować na telefon z systemem Android oraz iOS. IKOL Tracker to bardzo rozbudowane narzędzie do lokalizacji, służące także firmom do kontroli samochodów firmowych, posiada zatem wiele praktycznych funkcji.

Kluczowe funkcje IKOL Tracker

  • Sprawdzanie pozycji lokalizatorów (IKOL X) oraz tras historycznych
  • Sprawdza stan lokalizatora (pozycja GPS, zasięg satelitów (czy jest prawidłowy), stan naładowania baterii w telefonie

Przenośny lokalizator IKOL Spot

Na koniec przedstawiamy Wam mały, przenośny nadajnik GPS, wielkości pudełka od zapałek, który monitoruje pozycję na mapie i dodatkowo posiada wbudowany przycisk alarmowy. To idealny nadajnik GPS do lokalizacji dzieci i osób starszych. Zmieści się w małej przegródce plecaka lub torebki, zajmuje niewiele miejsca, a jest bardzo użyteczny. IKOL SPOT możesz także wykorzystać jako zabezpieczenie roweru, bagażu, dziecka poza domem, seniorów, którzy lubią podróże. Alarmowy przycisk funkcyjny natychmiast wysyła wiadomość sms/e-mail lub powiadomienie w IKOL Tracker. Alarm wysyłany jest z linkiem do mapy, która wskazuje aktualną lokalizację osoby, która potrzebuje pomocy. 

Sprawdź nową wersję aplikacji IKOL Tracker, która daje jeszcze więcej możliwości

Nowa odsłona IKOL Tracker   PRZENOŚNY LOKALIZATOR

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Podróże, Telefon, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Auto w górach

Monitoring GPS na wycieczce samochodowej

 16 sierpnia 2016

Letni klimat i wolny czas sprzyjają w odbywaniu wycieczek po kraju i za granicą. W…

Czytaj więcej
bociany

Wiosna coraz bliżej – bociany wracają do Polski

 26 lutego 2019

Ornitolodzy z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków zapowiadają, że pierwsze bociany mogą pokazać się w Polsce…

Czytaj więcej