Co to jest ikol X?

Aplikacja ikol X umożliwia lokalizowanie (namierzanie, śledzenie, sprawdzanie położenia) dowolnego telefonu z systemem Android. Wystarczy zainstalować Aplikację na telefonie, który chcemy śledzić, a już po chwili zacznie on wysyłać swoją aktualną pozycję na nasze serwery. W każdej chwili można sprawdzić położenie lokalizowanego telefonu przez naszą stronę internetową system.ikol.pl Więcej informacji na temat Aplikacji znajduje się tutaj.

Jak zainstalować Aplikację ikol X?

Aplikację ikol X instaluje się tak samo, jak każdą inną aplikację pobieraną ze Sklepu Play. Dokładna instrukcja instalacji Aplikacji znajduje się tutaj.

Jak mogę śledzić telefon po instalacji ikol X?

To urządzenie możesz śledzić z każdego urządzenia przez zwykłą przeglądarkę internetową. Wystarczy wejść na stronę system.ikol.pl i zalogować się za pomocą danych podanych przy instalacji aplikacji.

Czy Aplikacja ikol X na pewno jest darmowa? Czy tylko aktywacja jest za darmo?
Pobranie Aplikacji ze Sklepu Play, zainstalowanie jej na swoim telefonie oraz na telefonie innej osoby, a także sprawdzanie aktualnej pozycji dowolnego lokalizatora w czasie rzeczywistym (bez historii przejazdów) jest całkowicie darmowe. Płatne są jedynie dodatkowe funkcje, które klient może wykupić. Nie można ich również wykupić „przez przypadek” – każde działanie związane z zakupem płatnej usługi na stronie system.ikol.pl wymaga potwierdzenia zakupu oraz uzupełnienia danych kontaktowych.
Do czego mogę jeszcze wykorzystywać system ikol?

System ikol jest profesjonalnym systemem lokalizacji różnych obiektów. ikol posiada specjalne lokalizatory umożliwiające stały monitoring pozycji pojazdów:

Gdzie mogę znaleźć informacje dotyczące sposobu korzystania z aplikacji ikol X i systemu ikol Online?

Każdy użytkownik ma po zalogowaniu dostęp do dokumentacji i pomocy technicznej systemu ikol Online (Tutaj)

Czy Aplikację ikol X ściąga się na komputer, czy na telefon?

Aplikację ikol X instaluje się na urządzeniu przenośnym – smartfonie lub tablecie z systemem Android. Na komputerze można sprawdzać aktualne położenie lokalizatora, jednak nie jest wymagana do tego instalacja jakiegokolwiek programu. Wystarczy zalogować się na stronie system.ikol.pl

Czy można zainstalować Aplikację ikol X na systemie operacyjnym Windows Phone lub iOS?
Nie, Aplikacja ikol X dostępna jest tylko na urządzenia z systemem Android.
Chciałbym namierzyć telefon po numerze telefonu. Czy jest to możliwe?

Namierzyć telefon można tylko poprzez zainstalowanie na nim aplikacji śledzącej. Tylko policja może korzystać z lokalizacji telefonu na podstawie numeru telefonu ponieważ wiąże się to ze ścisłą współpracą z operatorem telefonii komórkowej, który zarządza infrastrukturą danej sieci. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

W jaki sposób ładować telefon z Aplikacją ikol X w samochodzie?
Aplikacja ikol X nie wpływa w żadnym stopniu na możliwość ładowania telefonu w samochodzie. Wystarczy podłączyć telefon do ładowarki.
Czy Aplikacja ikol X jest widoczna w telefonie? Czy można ją ukryć? Czy lokalizowany telefon dostaje powiadomienia, że jest lokalizowany?
Tak, Aplikacja ikol X jest widoczna w telefonie w spisie wszystkich zainstalowanych aplikacji. Nie musi być jednak widoczna na ekranie głównym, więc istnieje stosunkowo małe prawdopodobieństwo, że osoba, która jest lokalizowana zauważy Aplikację ikol X na swoim telefonie. Aplikacja nie wysyła też żadnych powiadomień czy informacji systemowych, pobiera niewielkie ilości energii oraz przesyła bardzo małą ilość danych (do 2MB miesięcznie).
Czy musi być uruchomiony GPS w telefonie, aby Aplikacja ikol X mogła działać?
W przypadku, gdy w telefonie nie będzie uruchomiony GPS, pozycja telefonu będzie ustalana na podstawie GSM i będzie zależna od gęstości rozmieszczenia nadajników operatora – dlatego też dokładność pomiaru w takim wypadku będzie mogła się wahać od kilkudziesięciu metrów do nawet kilku kilometrów.
Czy dzięki Aplikacji ikol X można szpiegować SMSy?
Nie, Aplikacja ikol X nie pozwala na kontrolę SMSów czy połączeń wychodzących/przychodzących lokalizowanego telefonu. Służy tylko do namierzania telefonu.
Gdzie na telefonie zapisana jest Aplikacja ikol X?
Aplikacja ikol X jest zapisywana domyślnie na telefonie tam, gdzie wszystkie inne aplikacji pobierane ze sklepu Play. W większości przypadków jest to dział „Aplikacje” oraz jednoczesne utworzenie ikony Aplikacji na pulpicie głównym (którą w prosty sposób można usunąć).
Czy wszystkie tablety są obsługiwane przez Aplikację ikol X?
Aplikacja ikol X działa na wszystkich urządzeniach z systemem Android, niezależnie od marki czy modelu.
Jak aplikacja wpływa na zużycie baterii?

Aplikacja wpływa na zużycie baterii w niewielkim stopniu. Specjalne algorytmy czuwają nad tym by pobieranie pozycji i jej wysyłanie następowało efektywnie i nie powodowało nadmiernego zużycia baterii. W typowych warunkach nawet nie odczujesz, że masz zainstalowaną aplikację ikol X. Największy wpływ na zużycie baterii ma usługa Lokalizacji w systemie Android. Jeśli będziesz korzystać z dokładnej lokalizacji przy pomocy GPS może to wpłynąć na większe zużycie baterii.

Czy będzie można obserwować pozycję telefonu komórkowego na mapie?

Oczywiście. Aplikacja ikol Online umożliwia prezentowanie bieżącej pozycji lokalizatora ikol X oraz historycznej trasy przemieszczania się lokalizatora ikol X na mapie. Zapraszamy do sprawdzenia naszego demo

Kto będzie miał dostęp do mojej lokalizacji?

Ty, jako użytkownik systemu ikol oraz każda osoba, której zechcesz udostępnić lokalizację tego urządzenia. Możesz nadać uprawnienia wielu osobom, wystarczy, że założą swoje konta na system.ikol.pl, oczywiście bezpłatnie. W każdej chwili w panelu sterowania systemu ikol Online masz podgląd do użytkowników posiadających dostęp do lokalizacji Twojego telefon i możesz im te uprawnienia odebrać.

NOWOŚĆ! Możesz również wygenerować link dostępu do aktualnej pozycji lokalizatora i przesłać go swoim znajomym. Ta operacja nie wymaga żadnej rejestracji - osoby, które otrzymają link od razu zobaczą mapkę z aktualną pozycją Twojego lokalizatora. Link traci swoją ważność po 7 dniach.
Link do pozycji lokalizatora dostępny jest w zakładce Konfiguracja -> Konfiguracja lokalizatora.

Czy korzystanie z aplikacji wiąże się z jakimiś kosztami?

Podstawowe funkcje takie jak śledzenie ostatniej pozycji telefonu za pomocą ikol X na stronie system.ikol.pl jest zupełnie darmowe. Aplikacja ikol oferuje jednak więcej funkcji (takie jak np. historia przemieszczania się lokalizatora, alerty SOS, alerty obszaru). Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi funkcjami ikol X (tutaj). Żadna płatna funkcja nie zostanie uruchomiona bez Twojej zgody.

Dlaczego muszę podać numer telefonu komórkowego?

Numer telefonu jest nam potrzebny tylko dla wygenerowania zabezpieczającego kodu SMS. Dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo aplikacji. Twój numer telefonu nie zostanie nigdy użyty w celu pobierania jakichkolwiek opłat.

Gdzie mogę znaleźć regulamin i warunki umowy?

Regulamin i warunki umowy znajdują się tutaj

W jaki sposób działa alert dowolnego obszaru (funkcja płatna)?

Określasz obszar, którego nie powinna opuszczać osoba posiadająca telefon z aplikacją ikol X (kraj, województwo, powiat, gmina, dzielnica lub mniejszy). Gdy lokalizator opuści zaznaczony przez Ciebie obszar, dostaniesz wiadomość SMS/lub e-mail informujący o tym fakcie. Uwaga! Dokładność lokalizatora zależy od konkretnego miejsca (ukształtowania terenu, siły sygnału przesyłu danych), więc mogą wystąpić pewne nieścisłości (w przybliżeniu ok 8m).

W jaki sposób działa alert SOS (funkcja płatna)?
W aplikacji ikol X umieściliśmy przycisk SOS, który należy nacisnąć w sytuacji zagrożenia. Gdy Twoje dziecko lub osoba starsza naciśnie przycisk, informacja o tym fakcie w przeciągu minuty pojawi się na mapie śledzącej dany lokalizator. Dodatkowo po wykupieniu alertu SMS Ty i/lub inne wyznaczone przez Ciebie osoby otrzymają wiadomość SMS z linkiem pokazującym na mapie miejsce, w którym obecnie znajduje się lokalizator.
Do czego służy opcja „historia” (funkcja płatna)?
„Historia” to po prostu zapis lokalizacji, w których przebywał telefon z zainstalowaną aplikacją ikol X. Dzięki tej opcji wiesz, gdzie i kiedy znajdował się właściciel telefonu. W bezpłatnej wersji aplikacji masz dostęp do aktualnej pozycji lokalizatora – widzisz, gdzie znajduje się w chwili obecnej. Dzięki opcji „historia” widzisz całą jego wędrówkę do 3 miesięcy wstecz.
Czy osoba posiadająca smartfon z zainstalowaną aplikacją ikol X będzie wiedziała, że jest śledzona?

Aplikacja raz zainstalowana w telefonie nie potrzebuje żadnej zmiany ustawień lub innych działań wykonywanych przez właściciela „śledzonego telefonu”. Działa w tle generując niewielkie zużycie danych (do 2MB miesięcznie). Aplikacja nie jest jednak w żaden sposób ukryta w telefonie – znajduje się na liście wszystkich zainstalowanych aplikacji.

W jaki sposób mogę zrezygnować z używania aplikacji ikol X?
W każdej chwili można odinstalować aplikację z telefonu, na którym jest zainstalowana. To działanie nie generuje żadnych kosztów.