śledzenie smartfonów

 

Aplikacja ikol X – co to takiego?

Instalując aplikację ikol X na swoim telefonie z Androidem zamieniasz go w lokalizator GPS.  Innymi słowy – ikol X pozwala Ci śledzić trasę podróży swojego (i nie tylko swojego) telefonu. Monitoring telefonu dzięki ikol X jest naprawdę prosty. 

sprawdź

 

 

Nie da się namierzyć telefonu po numerze!
Jeśli jakaś strona oferuje namierzanie telefonu po jego numerze, to nie daj się na to nabrać, ponieważ to jawne oszustwo. Telefonu nie można lokalizować po numerze, ponieważ numer to sztuczny identyfikator karty SIM, a nie urządzenia. Więcej na ten temat znajdziesz na naszym blogu: 

sprawdź

 

 

Jak więc śledzić swój telefon? Trzeba zmienić go w lokalizator ikol X - instalacja krok po kroku:

 •  W celu zainstalowania aplikacji ikol X na telefonie z systemem Android, należy wyszukać aplikację w Sklepie Play.
  ikol X google play
 • Po wyszukaniu należy poprzez kliknięcie wybrać aplikację z listy, a następnie należy zainstalować ją na telefonie. 
 • Aplikacja zażąda dostępu do lokalizacji oraz informacji o telefonie. Należy zaakceptować tę prośbę. 
 • W celu lokalizacji telefonu należy zarejestrować się w serwisie system.ikol.pl Dane podane w formularzu podczas instalacji aplikacji ikol X posłużą do logowania się na konto, z którego będzie możliwa lokalizacja telefonu. Aby stworzyć nowe konto należy kliknąć przycisk "To jest mój smartfon i chcę założyć nowe konto".

ikol x instalacja 

 • Aplikacja poprosi o podanie numeru telefonu, na który przyjdzie SMS aktywacyjny. Standardowo SMS przychodzi w przeciągu kilkunastu sekund.

ikol x numer telefonuikol x nr telefonu

 • Po otrzymaniu SMSa aktywacyjnego, wpisz otrzymany numer w odpowiednie miejsce w aplikacji. Po poprawnej weryfikacji hasła SMS aplikacja jest gotowa do użycia. Aby móc zlokalizować telefon, należy zalogować się na stronie system.ikol.pl Możliwe jest to z każdego urządzenia.  Można także przejść na tę stronę z aplikacji ikol X - wystarczy kliknąć przycisk "Naciśnij, aby się zalogować".
 • Aplikacja ikol X działa poprawnie na wersjach Androida od 4.0 i nowszych.

Instrukcję obsługi lokalizacji telefonu z ikol znajdziesz też w poniższym materiale:

Masz już inny lokalizator od ikol?

To świetnie! A więc masz już swoje konto na stronie system.ikol.pl
Aby móc korzystać z aplikacji ikol X wystarczy, że zainstalujesz ją na swoim telefonie (patrz poniżej - punkty 1 i 2). Podczas logowania wybierz opcję "Mam już konto i chcę śledzić ten smartfon", a następnie zaloguj się swoim mailem i hasłem. Nie musisz dodawać dodatkowego lokalizatora w Aplikacji ikol Online - zostanie on dodany automatycznie.

 

Sprawdź, jakie funkcje posiada ikol X i do czego mogą być Ci przydane:

 • Aplikacja ikol X może rozpoznawać sieci WiFi i poprzez platformę ikol wyświetlać informacje, gdy urządzenie łączy się i rozłącza z sieciami WiFi - dzięki temu możesz sprawdzić, kiedy lokalizowany telefon i gdzie połączył się z daną siecią WiFi. Jeśli masz dziecko, dowiesz się czy jest w domu, czy z niego wyszło, gdy jego telefon rozłączy się z domową siecią WiFi. Daje to możliwość namierzenia telefonu po sieci WiFi.
 • Aplikacja ikol X wykorzystuje możliwości urządzenia do rozpoznawania, czy aktualnie jest w spoczynku czy się porusza - sprawdzisz, czy osoba, która ma lokalizator przemieszcza się, czy nie.

wykrywanie ruchu, wykrywanie sieci wifi 

 • Położenie lokalizatora n.p.m. - możesz sprawdzić na jakiej wysokości znajduje się obecnie Twój telefon. Jest to bardzo przydatna funkcja przede wszystkim dla podróżników - można bez problemu sprawdzić wysokość n.p.m. w górach, czy też podczas lotu samolotem. 
 • Link szybkiego dostępu do pozycji lokalizatora - w zakładce "Konfiguracja -> Konfiguracja aplikacji" można pobrać indywidualny link dostępu (jest ważny przez 7 dni), który pozwala dowolnej osobie na sprawdzenie położenia naszego lokalizatora bez konieczności logowania się do systemu ikol Online. Jest to ciekawe udogodnienie dla osób, które chcą poinformować innych, gdzie się obecnie znajdują (np. na egzotycznej wyciecze, bądź też na maratonie).

 

ikol x użytkownik

 

Porównanie ikol X i Menedżera Urządzeń Android od Google

Prócz możliwości darmowego monitorowania telefonu, aplikacja ikol X posiada również wiele dodatkowych funkcji. W jednym z naszych wpisów na blogu dokonaliśmy porównania aplikacji ikol X oraz Menedżera Urządzeń Android Google. Obie aplikacje mogą służyć do zabezpieczenia telefonu w przypadku kradzieży.
Która lepiej wypadła w naszym porównaniu?
sprawdź

 

 

Przeczytaj także recenzję naszej aplikacji ikol X na stronie gryaplikacje.pl 

sprawdź

 

 

Aplikacja ikol X to nie tylko darmowe monitorowanie telefonu!

Możesz poszerzyć ikol X o dodatkowe (płatne) funkcje. Ich wybór jest całkowicie dowolny, w każdej chwili możesz zrezygnować z jednej usługi, a dodać inną. Wybierasz tylko to, czego naprawdę potrzebujesz! Dodatkowe funkcje ikol to:

 • historia – możliwość przeglądania historii podróży lokalizatora do 3 miesięcy wstecz,

 • przedłużona historia - możliwość przeglądania historii podróży lokalizatora do 12 miesięcy wstecz,

 • dekodowanie adresów - możliwość przypisania punktu postoju lokalizatora do najbliższego adresu,

 • przycisk alertu SOS – możliwość poinformowania dowolnych osób przez SMS/e-mail o niebezpiecznej sytuacji - wiadomość wraz z dokładnym położeniem na mapie w przeciągu minuty trafia do zdefiniowanych wcześniej osób,

 • alert dowolnego obszaru - możliwość poinformowania dowolnych osób przez SMS/e-mail o wkroczeniu lub opuszczeniu określonego terytorium (osiedle, dzielnica, gmina, województwo, kraj),

 • alert ruchu - możliwość poinformowania dowolnych osób przez SMS/e-mail o ruchu lokalizatora,

 • zmiana częstotliwości pobierania pozycji - domyślnie aplikacja pobiera pozycję co ok. 5 min. Można zmienić częstotliwość pobierania nawet co 1 min. Dzięki temu zapis trasy podróży będzie o wiele dokładniejszy. ). Jest także opcja wyboru częstotliwości "Standardowa dokładna", która umożliwia pobieranie pozycji prawie dokładnie co 5 minut (z dokładnością do 30s). Po wyborze tej funkcji w telefonie może być widoczna ikonka budzika, która świadczy o tym, że uruchomione są funkcje żądające uruchomienia w dokładnie określonym czasie.

sprawdź

 

 

 

Aplikacja ikol X działa za granicą. Należy jednak mieć:

 • włączony transfer danych w urządzeniu (Internet),
 • mieć połączenie z Wifi,
 • mieć włączony GPS w urządzeniu.

 

Kilka ważnych uwag:

 • Aplikacja jest dostępna tylko na telefony z systemem Android.
 • Monitorowanie trasy podróży urządzenia z aplikacją ikol X w czasie rzeczywistym jest darmowe. Opcja historii przebytych tras jest dostępna za opłatą (szczegółowy cennik dodatkowych funkcji dostępny jest TUTAJ)
 • Aby telefon mógł być śledzony na bieżąco, powinien mieć włączoną opcję lokalizacji, a także powinien mieć połączenie z siecią (możliwość przesyłania danych). Jeśli lokalizacja w telefonie jest włączona, ale urządzenie nie ma dostępu do sieci, to jego trasa podróży zostanie zapamiętana i wyświetli się w chwili, gdy urządzenie zostanie ponownie połączone z siecią.
 • Strona system.ikol.pl, na której można lokalizować telefony działa na wszystkich przeglądarkach, jednak zalecamy korzystanie z przeglądarki Chrome.
 • Bezpłatnie można monitorować 2 telefony. Dodanie każdego kolejnego telefonu wiąże się z dodatkową opłatą.
 • Aplikacja ikol X rejestruje położenie smartfona domyślnie co 5 minut. Dodatkowo płatna jest możliwość rejestrowania położenia lokalizatora co 1 lub 3 minuty (dokładność i częstotliwość pomiaru lokalizacji może zależeć od wersji systemu Android).
 • Aplikacja ikol X wpływa na zużycie baterii w niewielkim stopniu.
 • Aby aplikacja działała poprawnie, należy wyłączyć dla niej optymalizację baterii (instrukcja dostępna jest TUTAJ).
 • Aplikacja ikol X przesyła bardzo małe ilości danych (nie więcej niż 2MB miesięcznie)
 • W każdej chwili można zrezygnować z użytkowania aplikacji ikol X. Wystarczy odinstalować ją z telefonu.
 • Regulamin i warunki umowy dostępne są TUTAJ.

 

 • Wszytkie ewentualne problemy techniczne związane z aplikacją ikol X należy zgłaszać poprzez pomoc techniczną dostępną po zalogowaniu w system.ikol.pl w dziale DOKUMENTACJA I POMOC -> POMOC TECHNICZNA.

 

 

google play