Home -  Podróże -  Lokalizator GPS dla bezpieczeństwa kobiet

Lokalizator GPS dla bezpieczeństwa kobiet

8 marca 2016
kobieta

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet! Naszym głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy potrzebują dodatkowej ochrony. Nie ukrywajmy faktów – mimo, że statystycznie to mężczyźni częściej stają się ofiarami przestępstw, to właśnie kobiety o wiele częściej odczuwają większe zagrożenie, a ich poczucie bezpieczeństwa gwałtownie spada w nowym miejscu, a także po zapadnięciu zmroku. W jaki sposób można zwiększyć bezpieczeństwo i samopoczucie płci pięknej? Technologia daje nam coraz więcej możliwości. A konkretnie? Zapraszamy do dalszej części wpisu.

 

Przenośny mini lokalizator w damskiej torebce

Lokalizator GPS dla kobietyMożemy nawet nie zdawać sobie sprawy z faktu, jak wiele kobiet doświadczyło ekstremalnie stresującej i niebezpiecznej sytuacji mogącej skończyć się tragicznie. Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami kobiet na tym forum dotyczącymi próby gwałtu lub napaści. Do tej pory wypowiedziało się ponad 500 kobiet! Większość z nich do chwili napaści była przekonana, że im w tym konkretnym miejscu nic nie grozi. Część z nich wspomina, że gdyby napastnikowi udało się zrealizować swój cel, to nikt by nawet nie wiedział, gdzie ich szukać
Niestety płeć kobieca to jednocześnie duma, ale też piętno. Jednak istnieją sposoby, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo niebezpiecznej sytuacji. I przede wszystkim – dać innym osobom możliwość odnalezienia nas w niedługim czasie i udzielenia pomocy.
W jaki sposób można to zrobić? Wystarczy zaopatrzyć się w przenośny lokalizator IKOL SPOT. Następnie udostępnić bliskiej osobie dane do logowania do systemu lokalizującego i określić listę osób, do których będzie wysyłane powiadomienie w przypadku naciśnięcia przycisku SOS lub opuszczenia konkretnego terytorium. Więcej na temat konkretnych typów alertów dla przenośnych lokalizatorów można dowiedzieć się tutaj.
Od tej chwili lokalizator umieszczony w damskiej torebce, w kieszeni spodni lub w kurtce będzie namierzał położenie określonej osoby.

Bezpieczeństwo dzieci – nadajnik GPS pokaże, gdzie jest Twoje dziecko

Lokalizator GPS dla dzieckaW wypowiedziach kobiet z forum można zauważyć, że dużo dramatycznych historii działo się, gdy były one jeszcze dziećmi. Prawdopodobnie do tej pory ich najbliższa rodzina nie wie, że w przeszłości były w ogromnym niebezpieczeństwie, a nikt nawet o tym nie wiedział. W jaki sposób uchronić więc swoje dziecko przed osobami, które nie mają uczciwych zamiarów? Wspominaliśmy już o zaginięciach dzieci. W takiej sytuacji niestety nigdy nie będziemy mieć 100% pewności, że nasze dziecko zachowa się w odpowiedni sposób. Dlatego też warto je odpowiednio zabezpieczyć na wypadek ekstremalnej sytuacji. Doskonale sprawdzi się w tym wypadku zarówno przenośny lokalizator IKOL SPOT, jak i aplikacja śledząca na telefonie komórkowym – IKOL X. Lokalizator IKOL SPOT posiada na swojej obudowie przycisk SOS, który bez problemu naciśnie każde dziecko. Dzięki temu opiekunowie dziecka otrzymają powiadomienie (SMS lub email) o użyciu przycisku oraz link do aktualnej pozycji dziecka. W Aplikacji IKOL X funkcja „Przycisk SOS” również jest dostępna i działa na takiej samej zasadzie.Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci i zrób wszystko, aby czuły się bezpiecznie!

Monitoring GPS przeciwdziała wykluczeniu osób starszych

Nadajnik GPS dla osób starszychLiczne badania przeprowadzane rok rocznie na terenie Polski wskazują, że osoby starsze odczuwają największe zagrożenie i obawę przed staniem się ofiarą bezpieczeństwa. Mimo tego, że statystycznie są grupą najrzadziej padającą ofiarą przestępstw. Jednak brak poczucia bezpieczeństwa wśród osób starszych powoduje, że często rezygnują oni z życia publicznego, odgrywania roli w społeczności lokalnej i „bunkrują” się w swoich mieszkaniach – zwłaszcza po zapadnięciu zmroku.
Aby zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa osobom starszym warto wyposażyć je w przenośny nadajnik GPS. Dzięki niemu babcia lub dziadek mogą czuć się pewniej. Będą wiedzieli, że ich dzieci lub wnukowie dbają o ich bezpieczeństwo i ich los nie jest im obojętny. Lokalizator GPS sprawdzi się również w przypadku osób starszych cierpiących na chorobę Alzheimera. Dzięki temu rozwiązaniu każde opuszczenie konkretnego terenu (np. osiedla) będzie się wiązało z poinformowaniem odpowiednich osób o zaistniałej sytuacji.

Podsumowując: lokalizacja GPS IKOL doskonale sprawdza się w ekstremalnych sytuacjach, których niestety nie oszczędza nam współczesny świat. Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym nam osobom warto zaopatrzyć się w niewielkie urządzenie lokalizujące. Dzięki niemu będziemy zawsze mieć pewność, że jesteśmy bezpieczni.

Kategorie: Podróże, Telefon, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

kids

Monitoring GPS w szkole – bądź spokojny o swoje dziecko

 4 września 2017

W dzisiejszych czasach smartfony są w standardowym wyposażeniu ucznia, tak jak kredki i zeszyty, dlatego…

Czytaj więcej
transport leków

GPS monitoruje czujniki temperatury w transporcie leków

 29 kwietnia 2020

Czujniki temperatury GPS kontrolują transport żywności leków. Sprawdź, jak to działa i co ma z…

Czytaj więcej