Home -  Przenośne lokalizatory -  Lokalizator GPS dla motocykli – monitoruj swój jednoślad!

Lokalizator GPS dla motocykli – monitoruj swój jednoślad!

8 kwietnia 2016
motorcycle

Jesteś ogromnym fanem motocykli już od dziecka? Z utęsknieniem wyczekiwałeś swojego pierwszego jednośladu, a później pieczołowicie odkładałeś na kolejny, coraz lepszy? A może dopiero rozpoczynasz przygodę z jednośladem i jest on dla Ciebie miłą odskocznią od standardowej podróży z punktu A do punktu B?Niezależnie od pobudek, jakie Tobą kierują jedno jest pewne – chcesz jak najlepiej zadbać o swój motocykl i zabezpieczyć go na wypadek kradzieży. Rozwiązaniem jest więc nasz lokalizator IKOL MOTO do motocykli!

 

Zapraszamy do zapoznania się z filmem bazującym na artykule:

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą – lokalizator GPS

Ciężko wyobrazić sobie, co czuje osoba, której ukochany, wymarzony i często kupione z długo odkładanych pieniędzy motocykl został skradziony. Z pewnością znacie takie historie ze słyszenia lub, co gorsza, z własnego doświadczenia. Odkąd ludzie zaczęli gromadzić własne przedmioty rozpoczęła się również fala kradzieży. Niestety – motocykle były kradzione, są i z pewnością dalej będą. Jedynym rozwiązaniem jest więc skuteczne zabezpieczenie swoich ruchomości na wypadek próby ich kradzieży. W jaki więc sposób można to zrobić? Wystarczy zamontować lokalizator GPS IKOL MOTO w swoim motocyklu.

Dzięki nadajnikowi GPS zamontowanemu w jednośladzie możemy monitorować aktualne położenie oraz historię podróży pojazdu z dowolnego miejscu i z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu. Daje nam to ogromne możliwości! Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy mieć pewność, że pojazd, który zostawiliśmy przed domem lub na pobliskim parkingu będzie tam za parę godzin czy dni. Dlaczego? Ponieważ w przypadku przemieszczenia jednośladu (czy to przez odpalenie silnika, czy też przez odholowanie go na lawecie), właściciel pojazdu zostanie poinformowany o ruchu pojazdu przez mail lub wiadomość SMS. Dzięki szybkiej reakcji możliwe będzie zdemaskowanie, odstraszenie złodziei i odzyskanie pojazdu. A to jest przecież najważniejsze!

Pomysł na prezent dla fana motoryzacji

Prócz funkcji ochronnej i zabezpieczającej przed kradzieżą, lokalizator GPS do motocykli to także świetny pomysł na prezent dla chłopaka, męża czy kolegi – motocyklowego zapaleńca. Niewielkie urządzenie zamontowane w jednośladzie zapisuje ogromną ilość najróżniejszych informacji dotyczących podróży motocykla. Przede wszystkim są to informacje o trasach podróży, prędkościach osiąganych na poszczególnych odcinkach, wysokości n.p.m., na której znajdował się pojazd w danym momencie. Ale nie tylko!

Dzięki funkcji Ecodriving właściciel motocykla ma dostęp do szczegółowych danych dotyczących jego sposobu jazdy. W statystykach brane pod uwagę są następujące zachowania: gwałtowne hamowania, gwałtowne przyspieszenia, pokonywanie ostrych zakrętów, a także przekraczanie prędkości. Funkcja ta jest niezwykle przydatna także dla rodziców, którzy chcą wiedzieć, w jaki sposób jeździ ich młody motocyklista. Mogą oni być informowani o każdym przypadku przekroczenia prędkości przez swoje dziecko, a także mogą analizować sposób i styl jego jazdy.

Zapis przebytych tras z monitoringu GPS pozwala także na dzielenie się swoimi podróżami z innymi osobami. Motocykliści często dzielą się z innymi fanami jednośladów ze swoich motocyklowych wojaży. Do zaprezentowania rzeczywistej i dokładnej trasy podróży doskonale nadaje się Widget. Dzięki niemu można pokazać trasę, jaką się przejechała konkretnego dnia (lub przez określony okres czasu), a także pokazywać swoją aktualną pozycję, np. podczas wyjątkowo atrakcyjnej podróży.

 

Trasa podróży motocykla - lokalizator GPS ikol MOTO

Lokalizator GPS nie tylko dla samochodów i motocykli

Lokalizator GPS IKOL MOTO charakteryzuje się poborem bardzo niewielkiej ilości prądu oraz posiadaniem baterii zapasowej wystarczającej na pracę urządzenia przez 7 dni od odłączenia go od źródła zasilania. Dzięki tym właściwościom nadajnik GPS IKOL sprawdza się doskonale we wszelkich pojazdach, które posiadają niezbyt duże rezerwy zasilania. Czyli w motocyklach, motorowerach, skuterach, ale także w quadach, wózkach elektrycznych, skuterach wodnych oraz łodziach. Moduł jest wodoodporny, dzięki czemu precyzyjne namierzanie i lokalizacja pojazdu jest możliwa nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Sprawdź także nasze pozostałe lokalizatory:

IKOL GO – lokalizator do wszystkich pojazdów

 IKOL OBD – niezwykle prosty w montażu lokalizator dla wszystkich pojazdów

 IKOL CAN – lokalizator monitorujący stan paliwa (do pojazdów posiadających szynę CAN)

 IKOL AERO – lokalizator do samolotów

 IKOL SPOT – przenośny lokalizator dla ludzi, zwierząt i przesyłek

 IKOL DURO – przenośny lokalizator z baterią wystarczającą na 24 miesiące bez ładowania

 

Masz jakieś pytania dotyczące naszych lokalizatorów? Nasze Biuro Obsługi Klienta chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania!

Poproś o ofertę

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

the-way

Alert długiej podróży i długiego postoju – jak z niego korzystać?

 22 września 2020

Każdy szef zna to z doświadczenia. Pracownik albo pracuje za dużo, albo za mało. W…

Czytaj więcej
kierowca samochodu

Prawo jazdy w telefonie od 5 grudnia 2020

 1 grudnia 2020

Nowe przepisy i wyczekiwana przez kierowców zmiana wchodzi w życie. Do tej pory kierowcy mogli…

Czytaj więcej