Home -  Wszystkie artykuły -  Lokalizator GPS do kampera – jaki wybrać?

Lokalizator GPS do kampera – jaki wybrać?

30 czerwca 2020
Lokalizator IKOL go do kamera

Wybierasz się kamperem na wakacje albo na co dzień jeździsz busem? Pozycję na żywo i historię pojazdów masz w cenie abonamentu. 

Z lokalizatorem online każda wakacyjna wyprawa będzie niosła dodatkowe korzyści, niezależnie od lokalizacji. Pozycję online możesz mieć zarówno w kraju jak i na terenie UE. Sąsiednie kraje powoli otwierają się na turystów po pandemii, a podróż własnym środkiem transportu to ogromna niezależność i jeszcze więcej przygód. 

E-TOLL DO KAMPERA

Moduły GPS IKOL umożliwiają uruchomienie usługi e-TOLL do elektronicznego opłacania przejazdów po drogach krajowych i autostradach. Kampery o wadze większej niż 3,5 tony mają obowiązek korzystania z systemu e-TOLL i rozliczania przejazdów w sposób elektroniczny. W przypadku kamperów lekkich (lżejszych niż 3,5 tony) korzystanie z systemu e-TOLL również przynosi duże korzyści – system e-TOLL w niedalekiej przyszłości zastąpi wszystkie bramki z opłatami na drogach krajowych i autostradach, a już teraz umożliwia opłacanie przejazdów po autostradach A4 i A2 bez czekania w kolejkach.

Aby skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy włączyć usługę e-TOLL w naszym systemie, a następnie połączyć lokalizator IKOL z Internetowym Kontem Klienta na stronie etoll.gov.pl

Sprawdź ofertę e-TOLL w IKOL

LOKALIZATOR GPS IDEALNY DO KAMPERA I BUSA

Monitoring GPS do busa i kampera daje Ci możliwość śledzenia trasy i analizować parametry podróży. Może To być zarządzanie raportami podróży lub alertami, w zależności od potrzeb. Moduł, który idealnie pasuje do busa to IKOL GO. Cechuje go wysoka precyzja namierzania, wejście bez dodatkowych czujników, prosty montaż i odporny na niskie temperatury. Korzystanie z monitoringu GPS pozwala Ci także na ocenę użytkowania pojazdu w czasie. Masz wgląd do historii podróży i widzisz czas przejazdu. Monitoring GPS to coś więcej niż sama nawigacja. Otrzymując raporty i alerty podczas podróży, masz możliwość natychmiastowej reakcji i dodatkowo wiesz, co dzieje się z pojazdem.

Czytaj więcej

PODRÓŻ KAMPEREM: BEZPIECZEŃSTWO

Jeśli obawiasz się kradzieży swojego pojazdu, warto pomyśleć o zabezpieczeniu go za pomocą modułu z systemem radiowym IKOL SVR, którego sygnał jest niemożliwy do zagłuszenia – w przeciwieństwie do sygnału GPS.

Co więcej, urządzenia obsługujące najbardziej rozbudowaną wersję tego systemu – czyli IKOL SVR Sky, oferują także możliwości ustawiania alertów nieautoryzowanego ruchu pojazdu, holowania, zagłuszania sygnału i odłączania głównego zasilania. W ich przypadku dostępna jest też dodatkowa usługa odłączania rozrusznika. 

Więcej informacji na temat zabezpieczenia swojego kampera przed kradzieżą znajdziesz tutaj:

Jak zabezpieczyć kampera

PODRÓŻ KAMPEREM: POZYCJA GPS W UNII EUROPEJSKIEJ

W IKOL wybierając abonament plan podstawowy plus, otrzymujesz zasięg monitoringu GPS na terenie wszystkich krajów UE oraz Szwajcarii i Norwegii. Ten plan abonamentowy zapewnia Ci:

  • Historię wszystkich podróży i postojów na mapie
  • Pozycja na żywo, online, na terenie całej UE oraz Szwajcarii i Norwegii
  • Dostęp do systemu IKOL online z każdego urządzenia z dostępem do Internetu

 

podroz kamperem

 

PODRÓŻ KAMPEREM: KORZYŚCI 

Ogromną zaletą podróżowania mobilnym domem jest możliwość zabrania ze sobą czworonoga, który będzie Ci ogromnie wdzięczny za przestrzeń i swobodę podróżowania. Kolejną ogromną zaletą jest nielimitowany bagaż i w przeciwieństwie do hotelu, nie musisz ciągle rozpakowywać i pakować walizek. Nie odpowiada Ci plaża, a znalazłeś lepszą miejscówkę? Caravaning daje Ci możliwość wyboru, więc zmieniasz miejsce kiedy chcesz.

KAMPEREM NA WAKACJE

Jeśli dopiero zaczynasz swoje przygody z caravaningiem, to warto wcześniej zgłębić kilka ważnych zasad dotyczących prowadzenia kampera, ponieważ jest to nieco większy pojazd niż zwykły samochód osobowy. Przede wszystkim jest większy, szerszy i wyższy, dlatego sprawdź wcześniej wybraną trasę i uważaj na mosty, przejazdy kolejowe i wąskie uliczki. Caravaning to pewnego rodzaju styl życia, który daje Ci ogromną niezależność podróżowania i poznawania nowych miejsc. Daje niezależność i wolność. Dla jednych najważniejsze jest aby w szybkim czasie dotrzeć na miejsce wypoczynku i cieszyć się wolnością, a dla drugich taką wolnością jest podróżowania na własnych warunkach. Jest gdzie spać, jesz kiedy i gdzie chcesz, zabierasz ze sobą najlepsze towarzystwo i możesz codziennie być w innym miejscu.

Sprawdź wcześniej kempingu i parkingi dla kamperów, gdzie możesz przenocować. Dodatkowo na polu kempingowym nie musisz się martwić o obowiązek noszenia maseczki. Caravaning daje Ci nieograniczoną przestrzeń i swobodę.
Kampery najczęściej pomieszczą od 4 do 6 osób.

Plan IKOL – UE Plus

Kategorie: Wszystkie artykuły | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

synapsy, czyli etykiety do lokalizatorów

Synapsy – nowa funkcja dla lokalizatorów

 1 sierpnia 2019

Kolejne nowości w IKOL. Lokalizatory zyskują nową funkcję, która ułatwi porządkowanie informacji o nich, a…

Czytaj więcej
autostrada transport

Telematyka w transporcie

 15 stycznia 2018

Systemy telematyczne we flocie to podstawa, ponieważ pozwalają na sprawną kontrolę pojazdów oraz kierowców. W…

Czytaj więcej