Home -  Przenośne lokalizatory -  Lokalizator GPS w lesie

Lokalizator GPS w lesie

25 lipca 2016
Leśniczy w miejscu pracy.

Praca leśniczego to większość czasu spędzona w lesie. Leśniczy dogląda terenu, nad którym trzyma pieczę i opiekuje się zwierzętami. Do czego może przydać mu się lokalizator GPS, jakim jest IKOL SPOT?

 

IKOL SPOT pomoże leśnikowi na wykonanie pomiarów szlaków zrywkowych, po których poruszają się maszyny zrywkowe i inne pojazdy. Dzięki dodatkowej usłudze, jaką jest geograficzna baza danych punktów i klientów, leśniczy może zaznaczyć na mapie obiekty dotyczące ochrony przeciwpożarowej, punkty czerpania wody w razie pożaru, miejsca, gdzie występują rzadkie okazy roślin i zwierząt, miejsca, gdzie w lesie prowadzi się wycinkę, czy punkty, gdzie dochodziło do kradzieży drewna, czy gdzie znajdują się szkółki leśne. Można również wyrysować szlaki w lesie, wyznaczyć najkrótsze i najlepsze trasy do konkretnego miejsca w lesie, dokonać pomiaru odległości między danymi drzewami. Dzięki lokalizatorowi uda się dokonać pomiaru powierzchni zrębów i upraw.Dzięki dokładnym pomiarom i wyrysowaniu ścieżek można stworzyć mapę danego obszaru, a widget z nią umieścić np. na stronie internetowej leśnictwa, czy nadleśnictwa. Leśnik wyrysować ścieżki, po których mogą poruszać się turyści czy rowerzyści, podając przy tym dokładną długość trasy. IKOL SPOT wyposażony jest w guzik SOS – w razie niebezpieczeństwa leśnik może wezwać pomoc.

Nie tylko dla leśniczego.

Od pewnego czasu wielu myśliwych stosuje urządzenia GPS podczas polowań. Ułatwia im to poruszanie się na obszarze łowieckim lub na łowisku. W jaki sposób IKOL SPOT może pomóc na polowaniu? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Pies się już nie zgubi.

Urządzenie IKOL SPOT jest lekkie i niewielkie, dlatego bez problemu mogą stosować je nie tylko ludzie, ale także zwierzęta, w tym przypadku psy myśliwskie. Pies myśliwski pomaga w polowaniu, zanim jednak weźmie udział w łowach, jest najpierw odpowiednio wyszkolony i wychowany. Pies na polowaniu, podczas gonitwy za zwierzęciem, jest w stanie przebiec bardzo wiele kilometrów, co często kończy się zgubieniem na łowisku i wielogodzinnymi poszukiwaniami psa przez myśliwego. Problem rozwiąże się w momencie, kiedy myśliwy wyposaży swojego czworonoga w lokalizator. Dzięki temu będzie wiedział, gdzie pies pobiegł i gdzie właśnie się znajduje. IKOL SPOT pokaże właścicielowi również odległość, jaka dzieli go od psiego towarzysza.

Gdzie jest myśliwy?

Lokalizator przyda się również podczas grupowych wypraw. Kiedy każdy z towarzyszy zaopatrzy się w lokalizator, można na mapie obserwować położenie każdego z członków polowania. Lokalizator przyda się również w sytuacji, kiedy myśliwy wybiera się na polowanie sam. Jeśli do tej pory któryś z członków rodziny martwił się o niego, teraz nie będzie miał już powodów do obaw. Może zaopatrzyć myśliwego w IKOL SPOT i śledzić potem jego położenie na mapie. Dzięki temu będzie wiedział, co dzieje się z polującym i oszczędzi sobie zmartwień. Lokalizator posiada funkcję SOS, która uruchamia się po naciśnięciu dużego przycisku, dzięki czemu można wezwać pomoc w każdej chwili.

Co i gdzie.

Dzięki lokalizatorowi myśliwy może sprawdzić ilość kilometrów przebytych danego dnia. Oprócz tego może wyznaczyć trasy w lesie, czy na łowisku, nanieść na mapę granicę obwodów łowieckich, można wyrysować dokładną mapę tras w lesie, w którym się najczęściej poluje. Dodatkowo użytkownik może dokupić funkcję geograficznej bazy danych punktów i klientów. Pozwala ona na naniesienie na mapę punktów i opisanie ich. Dzięki temu myśliwy może zaznaczyć na mapie położenie ambon myśliwskich czy mateczników (miejsce będące ostoją dla zwierząt). IKOL SPOT dzięki niewielkiemu rozmiarowi i prostej obsłudze idealnie sprawdzi się jako lokalizator GPS dla myśliwego, który ceni sobie nowinki techniczne, wygodę i bezpieczeństwo.

Komu jeszcze przyda się IKOL SPOT?

Lokalizator IKOL SPOT przyda się nie tylko leśniczemu czy myśliwemu, ale również miłośnikom spacerów po lesie, grzybiarzom, czy harcerzom. Dzięki niemu można wyznaczyć swoje ulubione trasy, oznaczać ważne miejsca, a w razie zgubienia się lub wypadku wezwać pomoc. IKOL SPOT jest lekki i niewielki, można go więc bez problemu schować do plecaka, kieszeni, czy umocować przy pasku. Zaś dla zwolenników aplikacji na smartfony idealnym rozwiązaniem będzie darmowa aplikacja IKOL X, która pokazuje pozycję smartfona na żywo.

              

 

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Podróże, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

smartphone

Jak namierzyć telefon?

 7 grudnia 2015

W obecnych czasach posiadanie telefonu komórkowego uważane jest za coś jak najbardziej normalnego, a wręcz…

Czytaj więcej
znak ograniczenie predkosci

Gdzie jest najwięcej fotoradarów na polskich drogach?

 4 lutego 2021

Kiedy wybierasz się w dalszą podróż, sprawdź, gdzie możesz się spodziewać fotoradarów. Punktowych pomiarów prędkości…

Czytaj więcej