Home -  Wszystkie artykuły -  Lokalizator GPS w lesie – pomoc dla leśniczego i myśliwego

Lokalizator GPS w lesie – pomoc dla leśniczego i myśliwego

25 lipca 2016
Lokalizator GPS dla myśliwego

Lokalizator GPS w codziennej pracy leśniczego

Lokalizator GPS IKOL SPOT pomoże leśnikowi na wykonanie pomiarów szlaków zrywkowych, po których poruszają się maszyny zrywkowe i inne pojazdy. Dzięki dodatkowej usłudze, jaką jest geograficzna baza danych punktów i klientów, leśniczy może zaznaczyć na mapie obiekty dotyczące ochrony przeciwpożarowej, punkty czerpania wody w razie pożaru, miejsca, gdzie występują rzadkie okazy roślin i zwierząt, miejsca, gdzie w lesie prowadzi się wycinkę, czy punkty, gdzie dochodziło do kradzieży drewna, czy gdzie znajdują się szkółki leśne. Można również wyrysować szlaki w lesie, wyznaczyć najkrótsze i najlepsze trasy do konkretnego miejsca w lesie lub dokonać pomiaru odległości między danymi drzewami.
Dzięki lokalizatorowi GPS uda się dokonać pomiaru powierzchni zrębów i upraw. Dokładne pomiary i wyrysowane ścieżki mogą stworzyć mapę danego obszaru, a widget z nią można umieścić na stronie internetowej leśnictwa czy nadleśnictwa. Leśnik wyrysować ścieżki, po których mogą poruszać się turyści czy rowerzyści, podając przy tym dokładną długość trasy. IKOL SPOT wyposażony jest w guzik SOS – w razie niebezpieczeństwa leśnik może wezwać pomoc.

Lokalizator GPS do lasu wspomoże też myśliwego

Od pewnego czasu wielu myśliwych stosuje urządzenia GPS podczas polowań. Ułatwia im to poruszanie się na obszarze łowieckim lub na łowisku. W jaki sposób IKOL SPOT może pomóc na polowaniu? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Pies się już nie zgubi – lokalizator GPS go namierzy

Urządzenie IKOL SPOT jest lekkie i niewielkie, dlatego bez problemu mogą stosować je nie tylko ludzie, ale także zwierzęta, w tym przypadku psy myśliwskie. Pies myśliwski pomaga w polowaniu, zanim jednak weźmie udział w łowach, jest najpierw odpowiednio wyszkolony i wychowany. Pies na polowaniu, podczas gonitwy za zwierzęciem, jest w stanie przebiec bardzo wiele kilometrów, co często kończy się zgubieniem na łowisku i wielogodzinnymi poszukiwaniami psa przez myśliwego. Problem rozwiąże się w momencie, kiedy myśliwy wyposaży swojego czworonoga w lokalizator GPS. Dzięki temu będzie wiedział, gdzie pies pobiegł i gdzie właśnie się znajduje. IKOL SPOT pokaże właścicielowi również odległość, jaka dzieli go od psiego towarzysza.

Gdzie jest myśliwy? Bieżąca lokalizacja GPS pomoże

Lokalizator GPS przyda się również podczas grupowych wypraw. Kiedy każdy z towarzyszy zaopatrzy się w urządzenie, można na mapie obserwować położenie każdego z członków polowania. Moduł przyda się również w sytuacji, kiedy myśliwy wybiera się na polowanie sam. Jeśli do tej pory któryś z członków rodziny martwił się o niego, teraz nie będzie miał już powodów do obaw. Może zaopatrzyć myśliwego w IKOL SPOT i śledzić potem jego położenie na mapie. Dzięki temu będzie wiedział, co dzieje się z polującym i oszczędzi sobie zmartwień. Lokalizator posiada funkcję SOS, która uruchamia się po naciśnięciu dużego przycisku, dzięki czemu można wezwać pomoc w każdej chwili.

Dodatkowe funkcje lokalizatora GPS dla myśliwego

Dzięki lokalizatorowi GPS myśliwy może sprawdzić ilość kilometrów przebytych danego dnia. Oprócz tego może wyznaczyć trasy w lesie, czy na łowisku, nanieść na mapę granicę obwodów łowieckich, można wyrysować dokładną mapę tras w lesie, w którym się najczęściej poluje. Dodatkowo użytkownik może dokupić funkcję geograficznej bazy danych punktów i klientów. Pozwala ona na naniesienie na mapę punktów i opisanie ich. Dzięki temu myśliwy może zaznaczyć na mapie położenie ambon myśliwskich czy mateczników (miejsce będące ostoją dla zwierząt). IKOL SPOT dzięki niewielkiemu rozmiarowi i prostej obsłudze idealnie sprawdzi się jako lokalizator GPS dla myśliwego, który ceni sobie nowinki techniczne, wygodę i bezpieczeństwo.

Komu jeszcze w lesie przyda się lokalizator GPS IKOL SPOT?

Lokalizator GPS IKOL SPOT przyda się nie tylko leśniczemu czy myśliwemu, ale również miłośnikom spacerów po lesie, grzybiarzom, czy harcerzom. Dzięki niemu można wyznaczyć swoje ulubione trasy, oznaczać ważne miejsca, a w razie zgubienia się lub wypadku wezwać pomoc. IKOL SPOT jest lekki i niewielki, można go więc bez problemu schować do plecaka, kieszeni, czy umocować przy pasku.

Sprawdź funkcje IKOL SPOT!

Kategorie: Wszystkie artykuły, Przenośne lokalizatory GPS | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

flota samochodowa z lokalizatorami obd

Montaż lokalizatora w 5 sekund? To możliwe!

 29 lutego 2016

Dla tych wszystkich fleet managerów, którzy wstrzymują się z decyzją o wprowadzeniu GPS do samochodów…

Czytaj więcej
najlepszy GPS dla seniora

GPS dla seniora, który lubi podróżować

 15 marca 2021

Opieka oraz pomoc dla rodziców i dziadków to nieocenione wsparcie, którego na co dzień…

Czytaj więcej