Home -  Przenośne lokalizatory -  Lokalizator GPS zabezpieczy Twoje przesyłki

Lokalizator GPS zabezpieczy Twoje przesyłki

16 czerwca 2016
package

W obecnych czasach podróżowanie, a także przesyłanie wartościowych przesyłek na drugi koniec świata staje się codziennością. Rozwój transportu i błyskawiczny czas podróży na dalekie odległości, to niewątpliwie duży pozytyw współczesnych czasów. Pozostał jednak jeden problem – w tym ferworze podróży i transportowania przesyłek, obiekt docelowy nie zawsze trafia tam, gdzie powinien. 

 

Mowa tu przede wszystkim o przesyłkach pocztowych, bagażach podróżnych, a także o transportach towarowych. Mimo najlepszych chęci nie możemy dostać gwarancji, że towar, który przekazujemy osobie trzeciej z prośbą o dostarczenie go we wskazane miejsce, rzeczywiście tam trafi. Na szczęście technologia umożliwia nam kontrolowanie tego typu sytuacji i możliwość szybkiej interwencji w przypadku niespodziewanych wydarzeń.

Lokalizacja GPS pokaże, gdzie jest Twoja przesyłka

To właśnie dzięki lokalizatorom GPS możemy skutecznie zabezpieczyć nasze dobra podczas transportu. Monitoring GPS przesyłki pocztowej lub kurierskiej, to doskonałe rozwiązanie z kilku powodów. Po pierwsze – w czasie rzeczywistym możemy śledzić trasę, jaką pokonuje wysłana przez nas paczka. W przypadku przesyłek krajowych może nie być to zbyt ekscytujące, jednak sprawa nabiera rumieńców, gdy lokalizujemy przesyłkę wędrującą do lub z egzotycznego miejsca.

Dzięki nadajnikowi GPS włożonemu do przesyłki (np. IKOL DURO) możesz kontrolować, w jakim tempie porusza się ona na terenie każdego z krajów. Po drugie – lokalizator GPS to nieoceniona pomoc w przypadku zgubienia przesyłki. Ma to szczególne znaczenie podczas wysyłki unikalnych lub bardzo wartościowych (także pod względem sentymentalnym) przedmiotów. Gdy paczka nie dotrze na czas do punktu swojego przeznaczenia, możesz sprawdzić jej aktualne miejsce pobytu i interweniować w celu odszukania zagubionej paczki.

 

logistics

Lokalizator GPS zabezpieczy bagaż podczas podróży

Jeśli często podróżujesz samolotem (zwłaszcza z przesiadkami), to z pewnością nie raz zastanawiałeś się, czy Twój bagaż będzie wśród innych walizek na taśmie. A może nawet Twój bagaż już raz się zagubił i nie przyleciał wraz z Tobą do miejsca docelowego? Na szczęście możesz zminimalizować ryzyko pozostania na wakacjach czy w podróży służbowej bez swoich osobisty rzeczy dzięki lokalizatorowi GPS. Niewielki nadajnik GPS (np. IKOL SPOT) włożony do torby podróżnej sprawi, że będziesz miał dostęp do lokalizacji swojego bagażu z dowolnego urządzenia połączonego z internetem.

Dodatkowo możesz mieć wgląd w całą historię podróży Twojego bagażu. Oczywiście lokalizator GPS przyda Ci się również już na miejscu, do którego podróżujesz – możesz zapisywać trasę swoich podróży, pokazywać przyjaciołom swoją aktualną lokalizację dzięki interaktywnym Widgetom, a w sytuacjach niebezpiecznych – jednym przyciskiem znajdującym się na lokalizatorze poinformujesz swoich bliskich o tym fakcie.

Monitoring GPS ochroni transport towarowy

Ochrona przewożonego towaru jest ważna nie tylko dla osób prywatnych, ale także (a może zwłaszcza) dla firm zajmujących się tym zawodowo. Przewóz kosztownych produktów drogą lądową, morską czy powietrzną jest zawsze pewną logistyczna akrobacją. Aby zrealizować powierzone firmie transportowej zadanie i nie narazić się możliwość płacenia horrendalnych odszkodowań, warto zabezpieczyć przewożony towar przy pomocą lokalizatora GPS montowanego w pojeździe (np. IKOL GO, IKOL CAN) lub przenośnego nadajnika GPS o bardzo długiej żywotności baterii (np. IKOL DURO, który bez ładowania wytrzymuje aż 24 miesiące).

Dodatkowo, w celu jeszcze lepszego zabezpieczenia przewożonych towarów, warto skorzystać z kontaktronu. To niewielkie urządzenie, po podłączeniu do lokalizatora GPS poinformuje zdefiniowane osoby w przypadku np. otworzenia pokrywy pojemnika, otworzenia drzwi od przyczepy itp.

Czy już wiesz, w jaki sposób możesz zabezpieczyć swój bagaż podczas podróży? Czy wiesz, jak w prosty sposób możesz śledzić trasę wysłanej przesyłki by mieć pewność, że odbiorca ją otrzyma? Czy wiesz, jak zabezpieczyć cenne przedmioty przewożone na dalekie dystanse? Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktu – dobierzemy rozwiązanie najlepsze dla Ciebie.

Kategorie: Przenośne lokalizatory, Podróże, Lokalizatory GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

auto-repair

Jak zamontować lokalizator GPS w samochodzie?

 10 sierpnia 2018

Montaż lokalizatora samochodowego ikol wcale nie jest trudny. Ze szczegółową instrukcją dołączoną do sprzętu można…

Czytaj więcej
trasa samolot flight aware

Jak śledzić trasę samolotu?

 12 lutego 2016

W dzisiejszych czasach podróże samolotem stały się bardzo popularną formą podróżowania. I nie bez powodu…

Czytaj więcej