Alerty monitoringu GPS pomagają w kontroli pojazdów - część 2

kierowca samochodu

Bez patrzenia na mapę wiesz, co dzieje się z Twoim pojazdem - to wszystko dzięki alertom monitoringu GPS. Jeśli zależy Ci na kontroli Twojego samochodu, albo zarządzasz flotą pojazdów, alerty to idealne rozwiązanie. Nie musisz ciągle śledzić mapy, ponieważ o wszystkich zdarzeniach związanych z samochodem poinformuje Cię sms lub mail. Prezentujemy drugą część zestawienia alertów monitoringu GPS.
 

Pierwszą część naszego zestawienia można znaleźć tutaj: przeczytaj na blogu
 

Alert zagłuszania

Posiadaczy monitoringu zawsze niepokoi fakt, że sygnał GPS może zostać zagłuszony. Zagłuszenie sygnału GPS nie jest niczym trudnym, na rynku istnieje wiele łatwo dostępnych zagłuszarek. Ułatwia to sprawę złodziejom samochodów - wystarczy, że zagłuszą alert zagłuszaniasygnał GPS, a właściciel nie wie, co dzieje się z jego samochodem i nie może namierzyć jego pozycji. Z zagłuszarek niejednokrotnie korzystają też nieuczciwi kierowcy flotowi, którzy nie chcą być monitorowani przez pracodawcę, ponieważ wykorzystują służbowy samochód do prywatnych celów. Można temu zapobiec dzięki alertowi zagłuszania, który poinformuję Cię od razu, jeśli ktoś będzie próbował zagłuszyć Twój lokalizator. 

alert zagłuszania mail/sms

Alert odholowania

alert odholowaniaTen alert to kolejne narzędzie, które sprawdzi się jako zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą. System ikol błyskawicznie wyśle do odpowiednich osób informację, że nastąpił niepożądany ruch pojazdu, co może związane być z jego odholowaniem. Alert informuje użytkownika o ruchu pojazdu nawet wtedy, kiedy zapłon jest wyłączony. Alert zostaje wysłany do  właściciela lub określonej grupy osób w przypadku, gdy pojazd ma wyłączony zapłon przez co najmniej 10 minut, a zostanie wykryty ruch pojazdu trwający przynajmniej 1 minutę.

alert odholowania

Alert długiej podróży

alert długiej podróżyZbyt długa podróż wpływa negatywnie na kierowcę i może stawrzać zagrożenie dla niego i innych uczestników ruchu. Bardzo często, niestety, słyszy się o wypadkach spowodowanych przez kogoś, kto ze zmęczenia zasnął za "kółkiem". To rozwiązanie dla tych, którzy udają się samochodem w wakacyjną podróż, dla tych, którzy codziennie dojeżdżają autem do pracy, a także dla zawodowych kierowców, którzy większość czasu spędzają na drodze. Można dowolnie wybrać po jakim czasie system ikol uzna podróż za zbyt długą, po tym czasie system wygeneruje alert, który poinformuje kierowcę, że czas na odpoczynek.

alert długiej podróży sms/mail

 

Wybór alertów jest dowolny, zobacz, który z nich przyda Ci się najbardziej:

sprawdź ofertę

 

 

Kategoria: