Alerty monitoringu przydatne we flocie

Ciężarówki na autostradzie

W sysemie telematycznym ikol jest bardzo szeroki wybór funkcji dodatkowych, w tym alertów monitoringu GPS. Użytkownik sam decyduje, co jest mu potrzebne i wybiera interesujące go usługi z oferty. Dzisiaj podpowiemy, jakie alerty mogą być przydatne w zarządzaniu flota pojazdów. 

 

 • Alert przekroczenia prędkości.
  W systemie można ustawić graniczną prędkość, po przekroczeniu której system wygeneruje i wyśle powiadomienie. Pomoże to kontrolować styl jazdy kierowców, sprawdzać, czy jeżdżą przepisowo. Warto też pamiętać, że  że zużycie paliwa rośnie wraz z prędkością.

Sprawdź ofertę

 

 

 • Alert zagłuszania.
  Z zagłuszarek GPS/GSM często korzystają nieuczciwi kierowcy i złodzieje samochodów. Dzięki temu alertowi zarządzający flotą otrzyma powiadomienie, gdy ktoś będzie próbował zagłuszyć lokalizator. 

Sprawdź ofertę

 

 

 • Alert długiej podróży.
  Ten alert jest bardzo pomocy we flocie pojazdów, w której kierowcy wyruszają w długie trasy i są narażeni na zmęczenie. Jeśli chcemy, żeby nie stanowili zagrożenia na drodze dla siebie i innych uczestników ruchu, ustawiamy czas podróży, po przekroczeniu którego system wyśle powiadomienie. Można wtedy skontaktować się z kierowcą i kazać mu odpocząć. 

Sprawdź ofertę

 

 

 

 • Alert dowolnego obszaru.
  Jeśli nasi kierowcy i pracownicy wykonują swoje zadania na określonym obszarze i nie chcemy, aby przekraczali ten obszar w danych godzinach, lub o danej porze, możemy w systemie stworzyć obszar, na którym pracują. Jeśli pracownik przekroczy obszar, zostaniemy powiadomieni. To także przydane narzędzie dla tych, którzy zarządzają wypożyczalnią pojazdów, czy sprzętu - jeśli pojazd opuści wyznaczony obszar, można szybo interweniować.

Sprawdź ofertę

 

 

 • Alert długiego postoju.
  To kolejne bardzo przydatne narzędzie, jeśli chodzi o kontrolę kierowców i innych pracowników. Jeśli pracownik pozostaje w jednym miejscu zbyt długo, otrzymamy powiadomienie, dzięki czemu możemy szybko sprawdzić, czy z pracownikiem wszystko jest w porządku, czy nie potrzebuje pomocy itp.

Sprawdź ofertę

 

 

 

 

Wszystkie funkcje systemu ikol znaleźć można tutaj:
 

Sprawdź