Aplikacja ikol X – lokalizator GPS w Twoim telefonie

Aplikacja ikol X w telefonie

Czy czasem chcielibyście wiedzieć, gdzie znajduje się Wasze dziecko bez ciągłego dzwonienia i wypytywania? Czy chcielibyście mieć pewność, że nie opuszcza ono domu lub szkoły nie informując Was o tym? A może w prosty i intuicyjny sposób chcielibyście mieć informacje o trasie, którą pokonujecie każdego dnia do pracy lub podczas biegania bądź jazdy rowerem?

 

Na te wszystkie pytania odpowiedź jest jedna: zainstalujcie aplikację ikol X!

Odnośnik do Google Play - Ściągnij aplikację ikol X monitoring telefonu

Dzięki naszej nowej aplikacji możesz zmienić swój telefon w lokalizator GPS. Dodatkowo możesz zainstalować ikol X na telefonie, którego położenie chciałbyś śledzić i monitorować podróż tego urządzenia w każdej chwili.

 Lokalizacja GPS telefonu nigdy nie była tak prosta!
 

 

Aplikacja ikol X – co to takiego?

Instalując aplikację ikol X na swoim telefonie z Androidem zamieniasz go w lokalizator GPS.  Innymi słowy – ikol X pozwala Ci śledzić trasę podróży swojego (i nie tylko swojego) telefonu. Monitoring telefonu dzięki ikol X jest naprawdę prosty. W jaki sposób zacząć korzystać z naszej aplikacji? Poniżej przedstawiamy całą instrukcję krok po kroku.

W jaki sposób zainstalować ikol X?

UWAGA! Aplikacja jest dostępna tylko na telefony z systemem Android.

Aby zainstalować aplikację ikol X, należy wejść do Sklepu Play i przy pomocą wyszukiwarki wyszukać tę aplikację. Następnie kliknąć przycisk „Zainstaluj”.

Instalacja aplikacji ikol X - monitoring telefonu

Po poprawnej instalacji na urządzeniu należy włączyć aplikację. Pokaże się ekran startowy, z które należy wybrać jedną z dwóch dostępnych opcji:

  • To jest mój smartfon i chcę założyć nowe konto - dla osób, które nie posiadają konta na stronie system.ikol.pl
  • Mam już konto i chcę śledzić ten smartfon - dla osób, które posiadają już konto na system.ikol.pl

ikol x instalacja 

Rejestracja nowego konta, jak i logowanie na już istniejące konto są bardzo intuicyjne:

ikol x numer telefonuikol x nr telefonu

Te właśnie dane (email oraz hasło) będą niezbędne do logowania na stronie system.ikol.pl. Na tej właśnie stronie możliwe będzie lokalizowanie telefonu z dowolnego miejsca, a także z dowolnego urządzenia (telefon, laptop, tablet – muszą mieć jednak dostęp do internetu).

 

Instrukcję obsługi ikol X znajdziesz też w poniższym materiale:

Aplikacja jest zainstalowana, konto na stronie system.ikol.pl zostało założone. Co dalej?

Aby śledzić trasę podróży smartfona z aplikacją ikol X, należy zalogować się na stronie system.ikol.pl. Można zrobić to na dowolnym urządzeniu. Dla ułatwienia przejścia do systemu śledzącego aplikacja ikol X została wyposażona w przycisk „Zaloguj się do ikol Online”. Klikając ten przycisk od razu zostaniemy przeniesieni do strony logowania.

Po zalogowaniu otrzymujemy dostęp do panelu użytkownika. Aby móc śledzić telefon, na którym została zainstalowana aplikacja ikol X, należy wybrać, który lokalizator chcemy śledzić.  W tym celu należy wejść do zakładki „Kontrola działania lokalizatora”. Z dostępnych lokalizatorów należy wybrać ten, który chcemy monitorować, a następnie potwierdzić wybór.

Aby zobaczyć aktualną pozycję telefonu na mapie należy kliknąć ikonę „Aplikacja ikol” (jest to pierwsza ikona na samej górze). Wyświetli się domyślnie mapa Polski. Aby zobaczyć aktualne położenie monitorowanego telefonu należy zaznaczyć go w zakładce „Lokalizatory”.

Aplikacja ikol X - mapa podróży
 

Dodatkowe (płatne) funkcje

Prócz możliwości darmowego monitorowania telefonu, aplikacja ikol X posiada również wiele dodatkowych funkcji. Są to:

  • historia – możliwość przeglądania historii podróży lokalizatora do 3 miesięcy wstecz
  • przedłużona historia - możliwość przeglądania historii podróży lokalizatora do 12 miesięcy wstecz
  • alert SOS przyciskiem – możliwość poinformowania dowolnych osób przez SMS/e-mail o niebezpiecznej sytuacji. Wiadomość wraz z dokładnym położeniem na mapie w przeciągu minuty trafia do zdefiniowanych wcześniej osób.
  • alert dowolnego obszaru - możliwość poinformowania dowolnych osób przez SMS/e-mail o wkroczeniu lub opuszczeniu określonego terytorium (osiedle, dzielnica, gmina, województwo, kraj).

Pozycję telefonu można też sprawdzać na bieżąco dzięki bezpłatnej aplikacji ikol Tracker.

Kilka ważnych uwag:

1. Aplikacja jest dostępna tylko na telefony z systemem Android.
2. Monitorowanie trasy podróży urządzenia z aplikacją ikol X w czasie rzeczywistym jest darmowe. Opcja historii przebytych tras jest dostępna za opłatą (szczegółowy cennik dodatkowych funkcji dostępny jest TUTAJ )
3. Aby telefon mógł być śledzony na bieżąco, powinien mieć włączoną opcję lokalizacji, a także powinien mieć połączenie z siecią (możliwość przesyłania danych). Jeśli lokalizacja w telefonie jest włączona, ale urządzenie nie ma dostępu do sieci, to jego trasa podróży zostanie zapamiętana i wyświetli się w chwili, gdy urządzenie zostanie ponownie połączone z siecią.
4. Mogą wystąpić problemy w przeglądaniu mapy na telefonach korzystających z przeglądarki Firefox. Zaleca się uruchamianie strony system.ikol.pl na przeglądarce Chrome.
5. Bezpłatnie można monitorować 2 telefony. Dodanie każdego kolejnego telefonu wiąże się z dodatkową opłatą.
 6. Aplikacja ikol X rejestruje położenie smartfona domyślnie co 5 min. Dodatkowo płatna jest możliwość rejestrowania położenia lokalizatora co 1, 2, 3 minuty.
7. Aplikacja ikol X wpływa na zużycie baterii w niewielkim stopniu.
8. Aplikacja ikol X przesyła bardzo małe ilości danych (nie więcej niż 2MB miesięcznie)
9. W każdej chwili można zrezygnować z użytkowania aplikacji ikol X. Wystarczy odinstalować ją z telefonu.
10. Regulamin i warunki umowy dostępne są TUTAJ.

Google Play - aplikacja ikol X

Kategoria: