Bezpieczeństwo pracowników w terenie

System ikol to system monitoringu GPS pojazdów, ale nie tylko. Dzięki niezawodnym przenośnym modułom GPS ikol Spot możliwe jest również lokalizowanie pracowników, którzy znajdują się poza samochodem. 

Jakie są możliwe zastosowania?

Moduły ikol Spot działają 4 dni bez ładowania, ale zwykła ładowarka dołączana do każdego lokalizatora wystarczy, żeby podładować go w ciągu kilkudziesięciu minut. Fakt ten, w połączeniu z konstrukcją, która sprawia, że lokalizatory są wodoodporne, pozwala używać ich w wielu sytuacjach i zawodach. System ikol jest więc z powodzeniem wykorzystywany przez: 

  • pracowników ochrony
  • pracowników na budowie, w tym pracowników na wysokościach
  • organizatorów wycieczek
  • myśliwych, leśniczych
  • pracowników naukowych w terenie
  • wiele innych

Co łączy te wszystkie zawody?

Wykonywane są bardzo często w samotności. Wykorzystanie systemu ikol pozwala zwiększyć ich bezpieczeństwo. Na każdym lokalizatorze ikol Spot znajduje się przycisk SOS. Wystarczy jedno wciśnięcie tego przycisku, by do wszystkich odbiorców (a ich liczba jest nielimitowana) rozesłane zostaną natychmiast powiadomienia zarówno SMS jak i emailem, wraz z dokładną pozycją, z której wysłano sygnał. Odbiorca takiego SMSa nie musi nawet wchodzić na stronę system.ikol.pl - wystarczy kliknąć link zawarty w każdym powiadomieniu, a wyświetli się dokładna (do ok. 5 metrów) pozycja. 

Czy lokalizatora może używać tylko jedna osoba?

Nie. Moduły są wielofunkcjyjne. Jeden lokalizator mogą z powodzeniem wykorzystywać na zmianę całe zespoły. Np. zespół serwisujący na wysokościach lub leśniczy. Oprócz wymienionego wcześniej alarmu SMS każy lokalizator można śledzić na żywo i online dzięki platformie ikol. Pozwala to na analizę tras pokonanych przez pracownika - ile kilometrów miały trasy z danego dnia/tygodnia/miesiąca, jaka była prędkość w każdym momencie, gdzie się zatrzymywali. Tego typu narzędzie daje nie tylko bezpieczeństwo, ale również wiele przydatnych informacji na temat wykonywanego zawodu, co pozwala usprawnić pracę, tworzyć statystyki, porównywać efektywność i wiele innych. 

NOWOŚĆ!

Jeśli chcesz sprawdzić funkcjonalność lokalizacji GPS wśród swoich pracowników, to możesz zainstalować na ich telefonach służbowych  darmową aplikację ikol X. Dzięki niej będziesz miał wgląd w aktualną lokalizację wszystkich osób, które przebywają w terenie.

Pobierz teraz ze Sklepu Play:

Lokalizacja telefonu dzięki aplikacji ikol X

 

ikol Spot - Bezpieczeństwo pracowników w terenie. Niewielki rozmiar, bateria ok. 4 dni

Zobacz szczegóły

 

ikol Duro - Śledzenie pojazdów, maszyn, towartów i cargo. Bateria od 4 miesięcy do 36 miesięcy.

Zobacz szczegóły