Bezpieczna wspinaczka górska - zadbaj o siebie i najbliższych

Turyści na szlaku

Amatorzy wspinaczki górskiej doskonale zdają sobie sprawę, jak szybko i niespodziewanie może się zmienić pogoda w górach. Nawet najlepszemu wspinaczowi może zdarzyć się wypadek, lub zabłądzenie na szlaku. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest posiadanie lokalizatora GPS, który pozwoli ustalić pozycję, a także wysłać sygnał SOS z współrzędnymi miejsca, w którym się znajdujemy.

 

IKOL Spot to niewielki lokalizator GPS , który świetnie się sprawdzi w trudnych warunkach - jest wodoodporny, a jego bateria wytrzymuje do 4 dni. Możemy go schować do plecaka, lub zamocować przy pasku. Moduł pozwoli na sprawdzenie aktualnej pozycji, zapisanie pokonanych tras, czy zaznaczenie na mapie ważnych dla nas punktów, dzięki funkcji geograficznej bazy danych klientów i punktów. Bardzo ważny jest też przycisk sygnału SOS - możemy dzięki niemu wezwać pomoc - alert otrzyma osoba, którą sami wskażemy, np. partner, przyjaciel, ktoś znajomy, kto czeka w schronisku, czy pensjonacie.
IKOL pozwala też sprawdzić osiągane wysokości dzięki raportowi wysokości n.p.m.
 

Zima  w górach
 

Dzięki lokalizatorom GPS bliscy mogą sprawdzać na bieżąco pozycję i trasy osoby chodzącej po górach. Jeśli zaś lubimy dzielić się naszymi przeżyciami na blogu, możemy na nim zamieścić widget, żeby czytelnicy mogli zobaczyć gdzie byliśmy i w którym miejscu aktualnie się znajdujemy.

To też świetne urządznie dla rodziców, którzy wysyłają swoje dziecko na ferie w góry - w każdej chwili mogą sprawdzić, co dzieje się z pociechą i zareagować, jeśli się coś stanie.

Sprawdź