CARPOOLING – DZIEL SIĘ, OSZCZĘDZAJ I MONITORUJ

Współdzielenie pojazdów w firmie pod kontrolą GPS

Korzyści z samochodów poolowych jest wiele. Pracownicy korzystają i dzielą się, przedsiębiorca oszczędza, a manager kontroluje. To wszystko przy użyciu lokalizatora GPS, który monitoruje trasy i rozlicza z użytkowania za pomocą prostych raportów i alertów. Dowiedz się jak to działa i dlaczego warto monitorować flotę, która współdzieli auta.

 

Carpooling kojarzy się przede wszystkim z przejazdami grupowymi dla zmniejszenia zużycia benzyny i dokładnie takie samo znaczenie ma przy wykorzystywaniu samochodów w firmie. Ma za zadanie eliminować zbędne koszty związane z utrzymaniem mało eksploatowanych pojazdów, co w tym przypadku mniej, znaczy więcej, ponieważ wydatki flotowe to comiesięczne koszty paliwa, serwisu oraz ubezpieczenia samochodu. Ale żeby oszczędności mogły iść w parze z dobrymi praktykami, warto śledzić lokalizację GPS i poczynania kierowców.

 

Zalety nawigacji satelitarnej w pojazdach poolowych

Kiedy zaczynasz korzystać z samochodów poolowych, pierwsze co rzuca się w oczy to wspólna odpowiedzialność i tutaj monitoring GPS sprawdza się idealnie. Lokalizator GPS na bieżąco zapisuje informacje o tym, gdzie znajduje się samochód oraz czy jest użytkowany zgodnie z obowiązującymi w firmie zasadami. Ecodriving IKOL udostępnia praktyczne alerty i raporty na temat użytkowania pojazdów współdzielonych. W IKOL wszystkie narzędzia do kontroli możesz wybierać dowolnie. Proponujemy kilka z nich. 

 

  • alert przekroczenia prędkości - kontroluje styl jazdy każdego użytkownika, a przekroczenia prędkości sygnalizowane jest dźwiękiem brzęczyka, zamontowanym do lokalizatora GPS. 

 

  • alert długiej podróży lub długiego postoju sygnalizowany jest za pomocą wiadomości sms lub  e-mail. Zbyt długi postój w jednym miejscu może na przykład oznaczać, że pracownik nie rozpoczął swojej pracy po weekendzie.

 

  • alert zagłuszania - może być pomocny przy braku zaufania do wciąż zmieniających się użytkowników pojazdu. Jeśli zostanie użyta zagłuszarka sygnału GPS i będzie to działanie pracownika lub osoby trzeciej, po każdym zakończeniu zagłuszania będzie wysłany alert.  

 

  • alert braku prawidłowej pozycji GPS - jeśli lokalizator GPS nie będzie mógł wysłać swojej pozycji na serwery IKOL, również otrzymasz powiadomienie. To praktyczna wiedza o tym, czy samochód znajduje się poza zasięgiem sygnału GPS (garaż podziemny, kontener).

 

linia produkcyjna

 

GPS kontroluje użytkowników współdzielonych pojazdów

Wystarczy pobrać kilka raportów, aby znać szczegóły podróży, a konkretnie to gdzie samochód się znajdował, jak długo trwał postój, czy podróż była prywatna, czy służbowa.

 

Każda dokładna analiza stylu jazdy to krok do lepszej komunikacji z pracownikami w terenie i realny wpływ na oszczędności. Samo użytkowanie pojazdów bez zdalnej kontroli i nadzoru nigdy nie przyniesie wiedzy i nie nauczy managerów dobrego zarządzania. Carpooling w połączeniu z monitoringiem GPS to same korzyści z jasno ustalonymi zasadami. 

 

Jak wybrać odpowiedni lokalizator do samochodu? Aby sprawdzić jak z nich korzystać, aby w pełni wykorzystać ich funkcjonalności, wejdź tutaj.